Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 14.05.2019., 12:22   #11
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.755
Default Odgovor na: Globalno zatopljenje

Citat:
Jumbo View Post
Samo osobe koje ne znaju razmisljati svojom glavom traze dokaze i strucna misljenja.

Evo ti dokaza, kad ti vec glava sluzi da ti kise ne pada u trbuh:

http://david-udruga.hr/razno/2014/01...je-beznacajan/

Citiram dio

"HOKEJSKA PALICA

IPCC, Međuvladina komisija za klimatske promjene (Intergovernmental Panel on Climate Change), dio UN-a. 2001. je objavila krivulju kretanja temperatura posljednjih tisuću godina. Ta je krivulja je pokazivala jednaku razinu do prije stotinjak godina, a tada krivulja temperature skreće ravno prema gore. Zato je se nazvalo ‘palicom za hokej’. Riječ je o falsifikatu podataka ili pseudoznanosti.

Jer ona ne prikazuje srednjovjekovno toplo razdoblje u doba Vikinga, kao niti malo ledeno doba koje je počelo u drugoj polovici 17. stoljeća i trajalo do 19. stoljeća.

Prava krivulja globalne temperature kreće se gore i dolje.

Od 1880. godine se spušta do 1910. (bez obzira što je tada bio značajan porast emisija CO2), a onda raste do 1940. Bilo je to doba prilično brzog zagrijavanja, kao rezultat PDO-a, tj. vode iz Tihog oceana.

PDO se okrenuo 1910. godine, a onda opet 1940. godine kada je zahladilo, pa je od 1940. do 1977. bilo hladnije razdoblje. Pisale su se knjige o nadolazećem ledenom dobu. No, 1977. godine PDO se opet okrenuo i nastupilo je novo razdoblje zagrijavanja. To je razdoblje trajalo do 2008. kad se PDO opet okrenuo. No, razdoblje globalnog zagrijavanja završilo je već i prije jer je Sunce imalo svoj maksimum 2002. godine. Od 2002. temperatura polagano pada."
Ah, vidim da si svoju pamet potražio kod Mišaka. Emisija mu se znakovito zove 'Na rubu znanosti'.
Da te parafraziram, samo budala ne traži dokaze. Znanstvena metoda se temelji na dokazima, transparetnosti, provjerljivosti i ponovljivosti rezultata. Sve ostalo su spekulacije i nagađanja.
Ja sam ti dao graf CO2. Hoćeš reći da je falsificiran? Hokejska palica CO2?

Dva citata iz tvog umnog izvora:

Razina CO2 u atmosferi kontinuirano pada tijekom četiri milijarde godina. Danas je to razina od 397 dijelova na milijun, blizu kritične razine kod koje biljke više neće moći preživjeti, a ona je oko 220 dijelova na milijun. Ispod te razine biljke neće više moći obavljati fotosintezu te će time nestati sav život na Zemlji.

Ovo je izjava isisana iz prsta, da ne kažem da je namjerna laž.
Na grafu koji sam ti dao jasno vidiš razine CO2. To su mjerenja iz uzoraka leda u kojima je ostao zarobljen zrak, i to sa dvije lokacije na Antarktiku. Današnji nivo CO2 je osjetno viši nego u zadnjih milijun godina ali ono što više zabrinjava je trend. Porast je toliko strm da nema nikakve dvojbe čija je zasluga.
Možeš ti vjerovati Mišaku, tvoj izbor.
Ovdje ćeš naći da je razina CO2 prije 660 000 g. bila na 170 ppm. Po Mišaku, pomrle bi sve biljke i sav život na na zemlji. Zaključi sam.
https://cdiac.ess-dive.lbl.gov/trend..._core_co2.html

A ovo je Mišakov zaključak.

ZAKLJUČAK

Klimatske promjene postoje, ali njih ne uzrokuju ljudi, već je to prirodni proces. Globalnoj samozvanoj Eliti ona je prijeko potrebna za uvođenje svjetske vlade i jedne sasvim nove vrste novca koja će sa sobom dovesti potpunu kontrolu svakodnevnog pojedinca. Obratite u bliskoj budućnosti pažnju na pojmove ‘energetska valuta’ ili ‘karbonski novac’.

Znam da si opsjednut teorijama zavjere, ali ovo je čak i za tebe smiješno.
Old 14.05.2019., 13:47   #12
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 832

Jumbo, stvarno si našao kredibilan izvor. Još samo fali Icke i gušteri.

Inače, "hockey stick" se može naći na više mjesta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Temper...ast_1000_years

Urta,
CO2 graf koji si stavio dolazi od NOAA. (vidi indirect measures)
https://climate.nasa.gov/vital-signs/carbon-dioxide/

Ja bih tu bio oprezan sa izvorom podataka.
https://www.dailymail.co.uk/sciencet...ming-data.html
https://www.judicialwatch.org/press-...-data-scandal/

Ono što je meni tu bezveze je da se poziva na samo zadnjih 150 godina i iz toga donose neki zaključci. Lucius je dobro napisao da je to kao treptaj oka.
go is offline   Reply With Quote
Old 14.05.2019., 17:29   #13
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.755

Ja sam stavio graf za CO2, ne za temperaturu. Nigdje nisam našao da netko dovodi u pitanje mjerenja i razine CO2. Mjerenja CO2 za period zadnjih 800.000 g. iz leda na Antarktici rađena su na dva mjesta i iz dva različita izvora. Link s podacima je na stranicama NOOA ali koliko ja znam oni s ovim mjerenjima nemaju ništa.
Old 14.05.2019., 18:47   #14
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.589

Ne treba meni nikakav izvor ni dokaz. Svaku izjavu, a narocito dogmu, kao sto je globalno zatopljenje preispitujem Platanovim sistemom teze, antiteze i sinteze......dobivena sinteza postaje teza itd.

Kao sto sam vec rekao, dovoljan je zdrav razum da se otkrije da je prica o utjecaju covjeka na globalno zatopljenje totalna glupost.
Gornji izvor sam naveo, jer je lagano dokazao da su sluzbeni podatci fabricirani. To je za one koje vjeruju svemu sto mainstream mediji objavljuju......takvi nisu nista bolji od ovih koji vjeruju u gustere

Jebo vas ja, kako imate zdrav razum da nevjerujete u gustere, a vjerujete u globalno zatupljenje?
Zar samo zato sto samo jedna budala pise o gusterima, a milioni budala pisu o globalnom zatupljenju?

Da li to znaci da ako vam svi pocnu govoriti da ste budala, vi cete u to povjerovati?

Ovim zavrsavam raspravu, jer sam odavno nauci da je najveci grijeh traziti od ljudi da misle.
Radije ce se posvadjati, pa i potuci nego da pocnu koristiti mozak, pa da ne raspirujem svadju, pstavljam vam zatupljenje, globalno
Old 15.05.2019., 07:49   #15
Cicija
samoisključen

Cicija's Avatar

Član od: 05.08.2006.
Poruka: 1.432

Teza, antiteza i sinteza vežu se uz Hegela. Tko je Platan? Bio jednom davno jedan Platon.

Usput, platan je drvo.
Old 15.05.2019., 09:40   #16
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.589

Citat:
Cicija View Post
Teza, antiteza i sinteza vežu se uz Hegela. Tko je Platan? Bio jednom davno jedan Platon.

Usput, platan je drvo.
Eto, jos jedan, koji zna sve o svemu. Kakve veze ima Platon, platan i Hegel s tim da pocnes razmisljati svojom glavom?

Naveo sam primjer teze, antiteze i sinteze kao nacin kako svaku informaciju treba preispitati, a tebi je jedino bitnopronaci dokaz da je Hegel to zapoceo.
Zar mislis da Platon, Sokrat i Aristotel nisu na takav nacin razmisljali?
Nigdje nema dokaza za to, pa sigurno nisu

Samo se vi drzite onog sto procitate, znat cete sve o svemu, a necete znati nista.
Old 15.05.2019., 11:33   #17
Cicija
samoisključen

Cicija's Avatar

Član od: 05.08.2006.
Poruka: 1.432

@ jumbo
Ti si naveo da koristiš Platanovu metodu teze, antiteze i sinteze. Toliko o tome.

Citat:
Jumbo View Post
Ne treba meni nikakav izvor ni dokaz. Svaku izjavu, a narocito dogmu, kao sto je globalno zatopljenje preispitujem Platanovim sistemom teze, antiteze i sinteze......
A ovo boldano u tvojoj izjavi govori samo po sebi.

U tvom svijetu očito postoje dva pravila:

1. pravilo: Jumbo je uvijek u pravu.

2. pravilo: Ako Jumbo nije u pravu, primjenjuje se 1. pravilo.

Ugodan dan ti želim. Odustajem od ove diskusije.
Old 15.05.2019., 12:56   #18
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.215

Plátano znači banana na španjolskom.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 15.05.2019., 20:25   #19
Peko
Registrirani korisnik

Član od: 13.12.2004.
Poruka: 95

Isto tako ljudi nisu bili odgovorni ni za uništavanje ozonskog sloja. Sve je to bila izmišljotina, a kad su Molina i društvo dobili Nobelovu nagradu za svoje otkriće skeptici su tada i dalje tvrdili da je to samo zato da bi ih se ušutkalo.
Ali gle čuda, ozonski sloj se počeo oporavljati baš kad su ljudi prestali koristiti CFCe jednako tako kao što je počeo nestajati ubrzo nakon što su ih počeli koristiti. Ma baš je čudno da ljudi mogu svojim aktivnostima djelovati na okoliš. Ne bi nikad rekao.
Peko is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila