Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 15.05.2019., 18:37   #341
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 926
Default Odgovor na: Pekabesko

I još donosi odluku da kupuje dionice u trezor po cijeni od 5-200 eura za dionicu, a na burzi je preko 230.

A mislim, sve je tu jasno.
Old 15.05.2019., 19:38   #342
deep diver
Registrirani korisnik

Član od: 09.08.2007.
Poruka: 102
Default Odgovor na: Pekabesko

Ma sve je jasno da ima no i upravu, skupštinsku odluku još nema jer tek treba biti skupština, ali će je imati.

No zato i govorim da treba isprovocirat odgovor, kako bi se valjanost ovakove odluke uopće mogla pravno ispitati, tj. da se vidi s koje pravne osnove je uopće predložena odluka, da li se ovakovim odlukama pogoduje određenim dioničarima na štetu društva ili drugih dioničara bez primjerene naknade ostalim, da li su povrijeđene odredbe statuta ili zakona, vraća li se time možda nešto što je on eventualno unio u društvo, ako se radi o bonusu postoji li uopće propisan kriterij po kojemu se isti daje, moguće su i proceduralne greške kod donošenja odluke ... e sad dokazivanje svega toga i ev. spor je druga priča.

Često se kod ovakvih odluka sjetim Buffettovih kriterija, ovdje su neki zadovoljeni, a kriterij - honest je inaće teško naći:

Regarding the types of businesses Berkshire likes to purchase, Buffett stated, "We want businesses to be one (a) that we can understand; (b) with favorable long-term prospects; (c) operated by honest and competent people; and (d) available at a very attractive price."
deep diver is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila