Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 28.07.2007., 18:03   #1
Drasko
Registrirani korisnik*

Član od: 27.07.2007.
Poruka: 7
Default Gde uci dok traje korekcija?

Vase misljenje o PUPO,AGSK,SJLB,POLP,POBH,JUAG.Imam AIKB I FITO u portfoliu,pa bi malo da se i igram i sa ovim rizicnijim...
Drasko is offline   Reply With Quote
Old 28.07.2007., 20:55   #2
holdem
Registrirani korisnik

Član od: 11.12.2006.
Poruka: 33
Default Odgovor na: Gde uci dok traje korekcija?

JUAG
holdem is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 01:27   #3
dejansss
Registrirani korisnik

Član od: 19.06.2007.
Poruka: 11

Polp,pogotovo ako moze po 1000rsd.
dejansss is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 10:34   #4
čiko
Registrirani korisnik

Član od: 07.10.2006.
Poruka: 283

FITO, IRTL, AGRC itd VDAV pomalo bjezi...
čiko is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 12:11   #5
SAND
Registrirani korisnik

Član od: 26.08.2006.
Poruka: 156

AGBC-Agrobacka klizala na korekciji preko50% predstavlja fundament,firma posluje sa konstantnom dobiti
BGMN-Beogradmontaza takodje posluje sa profitom i redovna isplata dividende kao i kod agbc,vlasnicka struktura takodje odlicna za ulazak
BIPB-Beogradska ind.pivanakon prodaje 51.9% dzavnog udjela konzorcijumu Alta-United Nordic Beverages , na sadasnjim cijenama vise nego odlican ulaz. Pored pozicije koju zauzima i posjeda nekretnina velike vrijednosti prednost u odnosu na ostale iz branse je sto pored primarne proizvodnje piva prizvodi bezalkoholne napitke i pivski slad.
NAVIP trzisna kapit. navip-a jedna od dvije najmanje sa kontinuiranog trzista. Vecina velikih igraca ulazila na cijenama 2700-3000 rsd tako da sadasnja cijena 2000-2300 predstavlja odlican ulaz.Moguce da se na sadasnjoj cijeni ne mogu kupiti vece kolicine.
GLBG i IRITEL takodje spadaju u fundamente
SAND is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 12:30   #6
čiko
Registrirani korisnik

Član od: 07.10.2006.
Poruka: 283

Pa dobro SANDe ... ako si zapeo u nekim "hartijama" - nemoras druge navlaciti na isto.
AGBC posluje sve losije iz godine u godinu a ovogodisnja susa bi ih mogla skroz shebati
BGMN je dobra dionica ali nije u korekciji.. Mozda je bolji ulaz MNTZ, neka procijene citatelji
BIPB ce malo pricekati na rast dok se vidi kakve su namjere novih vlasnika
NAVP je veliki upitnik. Kad se rijese zavisnih poduzeca koja proizvode goleme gubitke mogu se necemu nadati.
I sam sam se upleo u neke slicne ali mi nije ni na kraj pameti da ih promoviram. Zbog obraza.
Pozdrav
čiko is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 12:58   #7
gym
Registrirani korisnik*

Član od: 28.06.2007.
Poruka: 13

NAVP-Navip je pojeo sam sebe, tj ima gubitak iznad visine kapitala.
RUDN- Rudnik mi se cini akcija sa potencijalom 50% do kraja godine. Ako se cene metala na svetskim berzama odrze na ovom nivou, po objavljivanu novih bilansa bi trebalo i dodatno da raste. Cuo sam da vlasnik na prolece planira prodaju nekoj velikoj svetskoj kompaniji, pa ako je to tacno akcija bi mogla i do 15000. (da ne ispadne da pumpam-pogledajte fundamente)
BCKA- Backa Sivac, jos nije kasno fondovi poceli da ulaze, velika verovatnoca da ce vlasnik tu praviti fabriku biodizela, zajedno sa austriskim partnerima.
ZONE- Alas Holding, fudamentalno podcenjena akcija, mnogo malih investitora kupovalo/kupuje po ovim cenama, fondovi jos nisu usli. U sastavu firme kamenolomi najblizi trasi buduceg auto puta Horgos-Pozega.
gym is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 13:18   #8
SAND
Registrirani korisnik

čiko ,tebe je izgleda ovo sunce ubilo u glavu sta lupas. Zbog cega je tema otvorena nego iznijeti misljenje.
AGBC za nekih svojih pedeset godina postojanja uvijek je poslovao pozitivno i sa isplatom dividende.
BGMN takodje odlicna firma bez ikakvih zaduzenja i opterecenja isplata dividenede takodje i ne bih je poredjivao sa MNTZ gdje nekakav Pajkovic vlasnik 74% i usput imaju kratkorocne obaveze dosta velike takodje i hipoteke na objektima.
Kod BGMN situacija potpuno cista i kao sto rekoh vlasnicka struktura za ulazak odlicna
Za sve koje sam naveo kada trziste otkoci ovo ce biti smijesne cijene.
E sada ja bih po tebi trebao da se osvrnem i na ostale koje su pomenuli clanovi. Pa evo nekih POLP se tesko moze kupiti po 1000 i mislim da je sve dobro do 1300 jer ce to ici znatno vise posle korekcije
Za AIKB takodje necu mnogo komentarisati jer ima prostora mada mislim da je AGBN najpodcjenjenija ali treba bih pisati dosta da obrazlozim.
Tvoj AGRC čiko je takodje podcijenjen dosta , malo tu unosi nervozu kod ulagaca blokada racuna ali onaj ko zna dublje desavanja nema dilemu zbog ove hartije. Vlasnici se rastrcali da pokupuju po Srbiji sto vise pa cesto povlace novac koji im trenutno treba . Inace sa AGRC cisto sto se tice poslovanja nema problema. Tvoj IRITEL je čiko takodje fundament.
Jedan JGSP ko ima zivaca cekati moze dati velike procente.
Ima tu jos dionica o kojima bi se moglo diskutovati
Generalno trziste Srbije ima najveci potencijal. Ali ima tu nekih stvari koje mi se ne dopadaju. Organizacija berze na jako slabom nivou . Necu ni da govorim o placanju poreza na kapitalnu dobit za gradjanje Srbije, to je tek kretenski potez vlade. Svi u regionu se bore da privuku investitore a Dinkic i drustvo suprotno rade. Vjerovatno je toliko ogrezao u vlastitom lopovluku tako da nema izgradjenu nit za investicijama koje bi podigle rejting Srbije.
Kao sto rekoh Srbija za investiranje jeste najveci potencijal ali neke stvari treba mijenjati . Sta radi Dostanicka kao direktor berze? Nista pametno i konkretno , dopusta cak i takve slucajeve da firma izadje na berzu i nakon odredjenog broja dana trgovanja bude privremeno odstranjena zbog nepravilnosti u prospektu. Dostanicka i njeni ljudi prethodno treba da iskontrolisu prospekte pa tek onda zeleno svjetlo za izlazak na berzu . Izgleda da joj glava sluzi za lijepu frizuru.

Bice dobrih desavanja nakon korekcije!
Old 29.07.2007., 15:15   #9
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Citat:
SAND View Post
čiko ,tebe je izgleda ovo sunce ubilo u glavu sta lupas. Zbog cega je tema otvorena nego iznijeti misljenje.
AGBC za nekih svojih pedeset godina postojanja uvijek je poslovao pozitivno i sa isplatom dividende.

AGBC prihodi, 2004/619.330, 2005/641.710, 2006/504.486!
Dobit/gubitak u poslovnom dijelu, 2004/26000, 2005/-13000, 2006/-40000.
Trajni kapital, 2005/953.606, 2006/890.457.

Btw. Nije pametno slušati preporuke šta se šalju mejlovima i privatnim porukama.
lovac is offline   Reply With Quote
Old 29.07.2007., 17:01   #10
SAND
Registrirani korisnik

Evo sta si juce lovac govorio:
Citat:

a nešta si i AGRC bio spominjao, bit ce bolje drugi put.
Potom si samog sebe demantovao,citat:
Pardon, mislio sam na AGBC, priča se na economy forumu da im je račun blokiran preko 100 dana.

Ubrzo te je demantovao noe:
http://www.nbs.yu/export/internet/latinica/67/rir.html

Datum: 28.07.2007, 18:54:41
1. Korisnik: AKCIONARSKO DRUTVO ZA PROIZVODNJU,SPOLJNU I UNUTR. TRG.'AGROBAKA' AD BAKA TOPOLA

Matični broj: 8056749
Dužnik nema evidentirane neizmirene obaveze u zadnjih godinu dana.

Na Economy forumu se priča sve i svašta, postali su totalno neozbiljni
Barem nebi trebao vjerovati u ono što se može jednostavno provjeriti na službenim stranicama

Tako da ti lovac mijesas sve odreda i ne znas sta govoris.

Znam da si zaljubljen u Projmetal i BGRF pa si slijep za ostale, ako ne znas pitaj nemoj pisati neprovjereno jer kao sto vidis drugi su te demantovali istog momenta i to vrlo argumentovano.
Sto se tice projmetala kratkorocne obaveze su im dosta velike , uzgred:
Došlo je do značajnog smanjenja neto-dobitka koji je četiri puta manji u odnosu na 2005. godinu, a zbog velikog povećanja finansijskih rashoda.
Izvod iz FI za 2006.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila