Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.01.2018., 19:44   #891
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.133
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Zato što je porasla potražnja.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2018., 19:50   #892
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 869

Citat:
Cartmann View Post
Zato što je porasla potražnja.
Sjajno.
Old 12.01.2018., 20:01   #893
dezus
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2012.
Poruka: 267

momci bilo kako bilo..btc. dal je roba ili fiat ritmo,poceli su se nazirati neki problemi oko razmjene nakon prodaje na burzi,nestaju coini itd.. ,ja sam ovaj tjedan napustio igru coina u potpunosti.nije bilo nekih problema..ali ne zelim ih niti doziviti.ovo je preslo u histeriju i to mi se ne svidja.
sretno svim koji ostaju ili ce tek uci u svijet kripta.za mene je voznja zavrsila.
budem se iskusao u ETF ili CFD obe strane.
dezus is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2018., 21:14   #894
Pierre
Registrirani korisnik

Član od: 13.06.2006.
Poruka: 225

Svaka čast sto si izdržao tako dugo. Rijetko to može. I da, još uvijek super razina za izlaz.
Pierre is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2018., 23:10   #895
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Citat:
dezus View Post
momci bilo kako bilo..btc. dal je roba ili fiat ritmo,poceli su se nazirati neki problemi oko razmjene nakon prodaje na burzi,nestaju coini itd.. ,ja sam ovaj tjedan napustio igru coina u potpunosti.nije bilo nekih problema..ali ne zelim ih niti doziviti.ovo je preslo u histeriju i to mi se ne svidja.
sretno svim koji ostaju ili ce tek uci u svijet kripta.za mene je voznja zavrsila.
budem se iskusao u ETF ili CFD obe strane.

Samo nemoj sad na cfdovima spržit lovu koju si zaradio na kriptu.
Old 12.01.2018., 23:25   #896
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.739

Citat:
Jumbo View Post
Urta zar ne znas da i u Hrvatskoj mozes platiti preko mobitela bilo sto, bilo kome?

Mbanking, sa svog racuna na prodavacev. Ako je ista banka, par minuta, ako je druga maximalno sat vremena.
Jedino je ogranicenje sto se transakcije iza 15 h prenose u sljedeci dan.
Trosak transakcije od 0 do 2 kn, zavisno koji imas paket dogovoren s bankom.

Da li moze bolje? Pa naravno da moze i banke ce vjerojatno preuzeti neke platforme za brze transakcije, ali kakve to ima veze s kriptovalutama?
Pa ne treba banka otkupiti kriptovalutu da bi koristila platformu.

Mislim to nije mjesanje kruski i jabuka, nego igle i lokomotive. Ja zbilja ne kuzim kako ne vidite da ima razlike izmedju igle i lokomotive?
Kad sam napisao da je transakcija kupoprodaje motocikla obavljena bez suvišne papirologije mislio sam da je jasno, ali očito nije. Dakle, kod nas se za takav posao mora otići javnom bilježniku, otići na poreznu upravu i nakon toga na MUP. Sve to, skupa sa plaćanjem, može se putem blockchain smart contracta riješiti jednim potezom, u par sekundi, mobitelom. Naravno, ako zakonodavstvo to dozvoljava. Kod nas to nije moguće, zato sam napisao da je to kod nas SF.
Ali hvala što si me prosvijetlio i otkrio mi da postoji internet bankarstvo.
Old 13.01.2018., 00:34   #897
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Off-topic, ali od 1.1.2018. ne moraš ici kod javnog biljeznika, poreznu i mup. Umjesto poreza je uvedena pristojba koju mozes platiti u stanici za tehnicki pregled, javni bilježnik je iskljucen, a prijenos mozes obaviti tako da ispunite kupoprodajni ugovor te s nijm i prometnom odes u stanicu za tehnički pregled gdje mozes sve obaviti.

Napredujemo.
Old 13.01.2018., 06:48   #898
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.511

Citat:
urta View Post
Kad sam napisao da je transakcija kupoprodaje motocikla obavljena bez suvišne papirologije mislio sam da je jasno, ali očito nije. Dakle, kod nas se za takav posao mora otići javnom bilježniku, otići na poreznu upravu i nakon toga na MUP. Sve to, skupa sa plaćanjem, može se putem blockchain smart contracta riješiti jednim potezom, u par sekundi, mobitelom. Naravno, ako zakonodavstvo to dozvoljava. Kod nas to nije moguće, zato sam napisao da je to kod nas SF.
Ali hvala što si me prosvijetlio i otkrio mi da postoji internet bankarstvo.
Wtf?

Kakve veze ima papirologija kod kupoprodaje motocikla veze s transakcijom placanja?

Znaci oni bi tamo sve jednako napravili internet bankarstvom, samo bi trajalo 2-3 minute duze......mislim uzeo si primjer za vola ubit

Opet ponavljam tehnologija je dobra i ona ce se sigurno iskoristiti. Kriptovalute, ovakve neovisne, bez ikakve podloge, nemaju nikakav smisao.
Old 13.01.2018., 12:40   #899
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 869

Izgleda da se situacija s Krakenom komplicira.

Bit će zanimljivo vidjeti da li se zaista radi o problemima s održavanjem i nadogradnjom koji su se zbog navodnog ‘bug-a’ dodatno zakomplicirali ili im je stranica hakirana.

Uglavnom, novi krypto-svijet, sazdan na navodnoj anonimnosti i peer to peer transakcijama pokazuje kako je sve to skupa nesigurno i da se radi o izuzetno rizičnom procesu kod samog trgovanja. Kada se tome pridoda i unisono kretanje svih grafova cijena posljednjih mjeseci, jasno je i da se radi o običnom ‘hypu’ koji je zahvatio velik dio populacije. FOMO je otišao toliko daleko da je i moja kumica me informirala o najnovijim dogodovštinama s Krakenom dok mi je jutros grabila sir i vrhnje. Sretno svima, a posebno ‘Krakenovcima’!
Old 13.01.2018., 12:52   #900
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Citat:
Jumbo View Post
Wtf?

Kakve veze ima papirologija kod kupoprodaje motocikla veze s transakcijom placanja?

Znaci oni bi tamo sve jednako napravili internet bankarstvom, samo bi trajalo 2-3 minute duze......mislim uzeo si primjer za vola ubit

Opet ponavljam tehnologija je dobra i ona ce se sigurno iskoristiti. Kriptovalute, ovakve neovisne, bez ikakve podloge, nemaju nikakav smisao.
Govori o ugovoru, ne o samoj transakciji. Kao da imaš e-prometnu dozvolu u svom e-gradani walletu u kojoj su svi podaci kao i u papirnatoj prometnoj dozvoli. Generirate e-kupoprodajni ugovor u kojem je prometna i novac, njemu prometna, tebi novac. Ne morate ić na tp, iako to više nije ni neki problem, ali svejedno bi to bio korak naprijed. Jasno, trebao bi biti i period tranzicije jer ne možemo tjerati djedice i bake da pređu na e-vozačku, e-osobnu itd..
Odgovor

Opcije na temi

Pravila