Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 26.03.2007., 22:50   #1
Marpa
Registrirani korisnik

Marpa's Avatar

Član od: 04.08.2004.
Poruka: 125
Default Lica nacije

Sinoć sam slučajno gledao ovu emisiju, ozbiljna tema, čija ozbiljnost će u slijedećim godinama kulminirati. Užasno slabi in sa temom skoro nepovezani pozivi gledatelja i odlični Nikica Gabrić. Jeste li gledali ?

Lica nacije
HTV1 25.03.2007. 22:45

Kakva je kvaliteta i budućnost hrvatskog zdravstvenog sustava? Kako liječiti bolesno zdravstvo i građanima osigurati vrhunske uvjete liječenja?
Uživo govore ravnatelj Kliničke bolnice Dubrava Milan Kujundžić, ravnatelj poliklinike Svjetlost Nikica Gabrić i gledatelji HTV-a.

lp
Marpa is offline   Reply With Quote
Old 27.03.2007., 10:54   #2
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749
Default Odgovor na: Lica nacije

Možeš li nam malo navesti što te posebno dojmilo?
Ne vidim kakva je budućnost zdravstva ako SDP kani prepoloviti izdvajanja za zdravstvo (iz brutto dohotka građana i osloniti se na nesigurnu kapitalnu dobit).
Old 27.03.2007., 13:48   #3
Marpa
Registrirani korisnik

Marpa's Avatar

Član od: 04.08.2004.
Poruka: 125

Citat:
franciska
Možeš li nam malo navesti što te posebno dojmilo?
Ne vidim kakva je budućnost zdravstva ako SDP kani prepoloviti izdvajanja za zdravstvo (iz brutto dohotka građana i osloniti se na nesigurnu kapitalnu dobit).
Kakva je budućnost zdravstva u koje samo dolijevaš gorivo, a sistem troši i troši sve više i sve neoptimalnije mislim, da isto nije upitno. Gabrić je govorio o potrebi temeljite reorganizacije cijelog sustava u čemu mislim, da ima potpuno pravo. Rekao je između ostalog, da od trenutno 16 očnih klinika u Hrvatskoj možemo zatvoriti njih 8 bez da bi to imalo neki utjecaj na kvalitetu i nivo tih usluga u državi. A tako je navodno na mnogim mjestima u zdravstvenom sustavu.

Zanimljiva tvrdnja i ako ima Gabrić pravo, a mislim da ima ili je vrlo blizu, onda je stvarno nesmisleno dolijevanje novaca i uzdržavanje takvog sistema.

Dojmio se me je i njegov "obračun sa gledateljicom, koja je diplomirala na ekonomiji, bila malo u Kanadi i sada čeka da se upiše na ekonomiju u Beču i nije zadovoljna sa državom, koja joj ne nudi zdravstveno osiguranje".

Ona naime, ne radi ...na šta je Gabrić skoro poludio i derao se u kamere, da ima pun k..ofer takvih, koji samo čekaju, da im država nešto sredi i da đabe.
Valjda, još i danas nisam siguran da nije bila u pitanju zafrkancija, jer je meni nezamislivo, da netko diplomira na ekonomiji i da se ne zna ili ne može pobrinuti za svoje zdravsteno osiguranje. Da o tome još govori u eter, s punim imenom i prezimenom....da ne govorim.

lp
Marpa is offline   Reply With Quote
Old 27.03.2007., 15:46   #4
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.075

Citat:
franciska
danas se troši cca 3 mlrd kn manje u zdravstvo nego se prikupi iz doprinosa, a da se dodaju i obveze HZMO prema HZZO bilo bi to oko 7 mlrd
Old 27.03.2007., 17:40   #5
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
Marpa

Dojmio se me je i njegov "obračun sa gledateljicom, koja je diplomirala na ekonomiji, bila malo u Kanadi i sada čeka da se upiše na ekonomiju u Beču i nije zadovoljna sa državom, koja joj ne nudi zdravstveno osiguranje".

Ona naime, ne radi ...na šta je Gabrić skoro poludio i derao se u kamere, da ima pun k..ofer takvih, koji samo čekaju, da im država nešto sredi i da đabe.
Valjda, još i danas nisam siguran da nije bila u pitanju zafrkancija, jer je meni nezamislivo, da netko diplomira na ekonomiji i da se ne zna ili ne može pobrinuti za svoje zdravsteno osiguranje. Da o tome još govori u eter, s punim imenom i prezimenom....da ne govorim.

lp
"Cargo" mentalitet, to jest ocekivanje da ti netko nesto dade zabadava je vrlo prisutan u Kanadi. Izgleda da vecina ljudi naivno vjeruje da "free lunch" zaista postoji. Svakome malo iznad razine debilnosti, pa bio on i diplomirani ekonomist (bez uvrede molim) trebalo bi biti jasno da drzava nista ne stvara, ona ne zaradjuje novac nego ga samo ubire (porez) i onda trosi. Zanimljivo je da svi sutke placaju visoke sume novaca za osiguranje vlastitih automobila dok im je samo desetina tog iznosa za svoje zdravstveno osiguranje previse. Ne mislite li da su zivotni prioriteti malo iskrivljeni ??

Dobro je da ima takvih ljudi koji misle kao Gabric u Hrvatskoj. U Kanadi ih jos nisam sreo.
Old 10.01.2018., 13:58   #6
dezus
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2012.
Poruka: 267

https://blog.vecernji.hr/dijana-kara...rotuotrov-3656
hrvatski JAL je nenadjebiv u svijetu
ja pokusavam pronac uzrok toga,jer s godinama sve je izrazenije.
kako to promjeniti ?
dezus is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila