Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.12.2015., 00:27   #1
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Globalno zatopljenje

Uspješno završena svjetska konferencija o globalnom zatopljenju u Parizu. Historijski dogovor čovječanstva koji pokazuje da je solidarnost i kooperacija moguća, drugim riječima "gdje je volja tu je i put".

Jasno, ima i skeptičnih, kao što to izjava predstavnika Mikronezije potvrđuje.

Pročitajte:
"We've agreed to what we ought to be doing, but no one yet has agreed to go do it,"

Ne podsjeća li vas to na pametnog miša koji je rekao svojim manje pametnim miševima da treba mački zavezati zvono na rep, ali se nažalost nitko od miševa nije javio da to učini?

Zagrljaji i suze radosnice:
http://www.ctvnews.ca/world/world-le...pact-1.2697772
Old 13.12.2015., 20:07   #2
Karamelizator
Korisnik je isključen sa foruma

Član od: 04.02.2012.
Poruka: 7.587
Default Odgovor na: Globalno zatopljenje

Citat:
uskok View Post
Uspješno završena svjetska konferencija o globalnom zatopljenju u Parizu. Historijski dogovor čovječanstva koji pokazuje da je solidarnost i kooperacija moguća, drugim riječima "gdje je volja tu je i put".

Jasno, ima i skeptičnih, kao što to izjava predstavnika Mikronezije potvrđuje.

Pročitajte:
"We've agreed to what we ought to be doing, but no one yet has agreed to go do it,"

Ne podsjeća li vas to na pametnog miša koji je rekao svojim manje pametnim miševima da treba mački zavezati zvono na rep, ali se nažalost nitko od miševa nije javio da to učini?

Zagrljaji i suze radosnice:
http://www.ctvnews.ca/world/world-le...pact-1.2697772
Ta mi priča nije znana , čega se ne libim priznati , a rado bih istu pročitao/proučio i potom u najboljoj vjeri probao napiknut vjerojatno potkraj iste eksplozivno bubreću poantu , što obzirom na godište i stanje čakara jest sve no misija s izvjesno uspješnim rezultatom .

I stoga :

Ak možeš zdrajfat pouk prijespomenute u rečenici do dvije , još bolje , a ja obećajem kako ću se potruditi satrat amiloidne plakove i majku rezignaciju , pa app .
Karamelizator is offline   Reply With Quote
Old 06.05.2019., 08:30   #3
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 856

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20190506

Ja bi da nam se vrati to zatopljenje.
go is offline   Reply With Quote
Old 07.05.2019., 16:39   #4
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.757

Citat:
go View Post
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20190506

Ja bi da nam se vrati to zatopljenje.
Zbog globalnog zatopljenja prijeti realna opasnost da Golfska struja polako promijeni svoj tok. U tom slučaju se nama, na ovoj geografskoj širini mogu desiti polarne hladnoće. Sustav je kompleksan i posljedice promjena nisu svugdje ni linearne ni istovrsne.

Some 11,000 years ago the NADW (North Atlantic Deep Water) shut down in response to subtle shifts in global climate. This slowed and diverted the course of the Gulf Stream to such an extent that the regional climate of the Northeast Atlantic became considerably cooler. As a result Northwestern Europe dropped back to ice age conditions within tens of years. It is now suspected that global warming may trigger a shutdown in the NADW, and a slowing or diversion of the Gulf Stream, which would ironically lead to colder climates throughout the UK and Northwest Europe.

https://www.weatheronline.co.uk/repo...ulf-Stream.htm
Old 12.05.2019., 20:55   #5
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.621

GLOBALNO ZATUPLJENJE

Fantasticno mi je citati predvidjanja, kako ce se za 50 ili 100 godina dogoditi ovo ili ono, ako ne smanjimo zagadjivanje, koje povecava globalno zatopljenje.

Baba vanga i Nostrodamus su goli urac za njih.

Jednom za svagda, covjek ne utjece na globalno zatopljenje i nikakvo predvidjanje nema temelja u povecanju zagadjivanja.
Mislim utjece ali u zanemarivim omjerima.

Ledena i topla doba ovise iskljucivo od sunca ili u omjeru 95 % od utjecaja sunca i 5 % od svega ostalog, gdje je zagadjivanje samo manji dio.

Kad to znamo, onda treba pitati sunce kako ce izgledati zemlja za 10,20,50 ili 100 godina, a ne potrosene politicare (Al Gore), koji nisu nigdje uspjeli, pa nam prodaju globalno zatupljenje.

Inace zagadjenje ima puno losih implikacija na nas buduci zivot, ali nema nikakve veze sa zatopljenjem ili zahladjenjem.
Old 13.05.2019., 13:10   #6
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.272

Slažem se. Dodao bih samo to da kako se "stvarala" zemlja i uvjeti na njoj tako isti mogu i nestati. Nezamislivo je to da je ovakav život moguć samo na zemlji i da nigdje u "blizini" u svemiru nema takvih živih bića. I sad je čovjek taj koji određuje što će biti...sve što je stvoreno na zemlji stvoreno je iz nje...Ovisimo o suncu i vodi koja je sadržana preko 75% planete.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 13.05.2019., 17:25   #7
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.757

Citat:
Jumbo View Post
GLOBALNO ZATUPLJENJE

Fantasticno mi je citati predvidjanja, kako ce se za 50 ili 100 godina dogoditi ovo ili ono, ako ne smanjimo zagadjivanje, koje povecava globalno zatopljenje.

Baba vanga i Nostrodamus su goli urac za njih.

Jednom za svagda, covjek ne utjece na globalno zatopljenje i nikakvo predvidjanje nema temelja u povecanju zagadjivanja.
Mislim utjece ali u zanemarivim omjerima.

Ledena i topla doba ovise iskljucivo od sunca ili u omjeru 95 % od utjecaja sunca i 5 % od svega ostalog, gdje je zagadjivanje samo manji dio.

Kad to znamo, onda treba pitati sunce kako ce izgledati zemlja za 10,20,50 ili 100 godina, a ne potrosene politicare (Al Gore), koji nisu nigdje uspjeli, pa nam prodaju globalno zatupljenje.

Inace zagadjenje ima puno losih implikacija na nas buduci zivot, ali nema nikakve veze sa zatopljenjem ili zahladjenjem.
A na osnovu koje babe si ti došao do svog zaključka? Ovakvo lakonsko omalovažavanje znanstveno argumentiranih predviđanja daje za naslutiti da imaš neki apsolutni uvid u stanje stvari. Podijeliš neki link? Prosvijetli malo ostatak ljudi.
Čak i da je omjer koj si naveo točan (odakle ti?), čini ti se da je onih 5% malo? Mi smo živi upravo zato što su se uvjeti za život na Zemlji posložili na tako nevjerovatno sretno i precizno izbalansiranom sustavu. Vjeruj mi 5% je jaako puno. I vrlo male promjene mogu imati nesagledive posljedice kad balansiraš na rubu, u jednom trenutku dodatna promjena od 0,1% nepovratno poremeti ravnotežu i sve se ruši.
Zbog oscilacija zemljine orbite oko sunca (na što vjerovatno aludiraš u svojoj izjavi), mi bi već duže vrijeme zapravo trebali ići prema zahlađenju, ili novom ledenom dobu. Taj ciklus je do sada, uz neke druge prirodne promjene, uvijek bio ključan za globalne promjene klime. Međutim, mjerenja pokazuju porast posječne temperature i CO2 direktno povezan s intenziviranjem ljudskog djelovanja tako da je vidljivo da trenutno stanje direktno opovrgava standardni model i eksluzivnu 'sunčanu' teoriju. Učinak CO2 je neupitan, porast temperature će iz oceana osloboditi još dodatnog CO2 koji će ubrzati spiralu. Pored topljenja ledenog pokrivača, slijedeći korak, a koji je već započeo, je topljenje permafrosta iz kojeg će se ubzano oslobađati metan. Jedna molekula metana ima staklenički učinak 34 puta jači od molekule CO2, što višestruko ubrzava efekt staklenika.
Ukoliko misliš da CO2 nema veze sa ljudskom aktivnošču, imamo vrlo precizne podatke o razini CO2 za zadnjih milijun godina. Baci pogled na sliku pa će ti biti jasno. Jedna slika za tisuću riječi.
https://climate.nasa.gov/system/down...ph-021116.jpeg
Nije problem ako ne znaš, ali je problem ako odbijaš znati. Danas su informacije dostupne svima, samo je pitanje da li ih želiš potražiti i shvatiti. I tvoja djeca i unuci, ako ih imaš, će jednog dana živjeti u okruženju koje im mi ostavljamo.
Ne znam da li ti NASA liči na Nostradamusa ili babu Vangu, ali evo, pa baci pogled i na ovo.
https://climate.nasa.gov/news/2785/u...ic-permafrost/
Old 13.05.2019., 23:58   #8
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Samo osobe koje ne znaju razmisljati svojom glavom traze dokaze i strucna misljenja.

Evo ti dokaza, kad ti vec glava sluzi da ti kise ne pada u trbuh:

http://david-udruga.hr/razno/2014/01...je-beznacajan/

Citiram dio

"HOKEJSKA PALICA

IPCC, Međuvladina komisija za klimatske promjene (Intergovernmental Panel on Climate Change), dio UN-a. 2001. je objavila krivulju kretanja temperatura posljednjih tisuću godina. Ta je krivulja je pokazivala jednaku razinu do prije stotinjak godina, a tada krivulja temperature skreće ravno prema gore. Zato je se nazvalo ‘palicom za hokej’. Riječ je o falsifikatu podataka ili pseudoznanosti.

Jer ona ne prikazuje srednjovjekovno toplo razdoblje u doba Vikinga, kao niti malo ledeno doba koje je počelo u drugoj polovici 17. stoljeća i trajalo do 19. stoljeća.

Prava krivulja globalne temperature kreće se gore i dolje.

Od 1880. godine se spušta do 1910. (bez obzira što je tada bio značajan porast emisija CO2), a onda raste do 1940. Bilo je to doba prilično brzog zagrijavanja, kao rezultat PDO-a, tj. vode iz Tihog oceana.

PDO se okrenuo 1910. godine, a onda opet 1940. godine kada je zahladilo, pa je od 1940. do 1977. bilo hladnije razdoblje. Pisale su se knjige o nadolazećem ledenom dobu. No, 1977. godine PDO se opet okrenuo i nastupilo je novo razdoblje zagrijavanja. To je razdoblje trajalo do 2008. kad se PDO opet okrenuo. No, razdoblje globalnog zagrijavanja završilo je već i prije jer je Sunce imalo svoj maksimum 2002. godine. Od 2002. temperatura polagano pada."
Old 14.05.2019., 08:38   #9
lucius
Registrirani korisnik

Član od: 06.01.2008.
Poruka: 1.706

Kad se već razvila diskusija...

S geološkog gledišta ovo ćemu svjedočimo je malo toplije, kao treptaj oka u geološkoj prošlosti naše planete.. Koliko se može pratiti temperatura, na Zemlji je značajno oscilirala kroz geološka razdoblja. Ako zanemarimo glaciale, iliti, ledena doba u ovom našem zadnjem interglacijalu, odnosno holocenu, jelte, je temperatura značajno oscilirala. Ciklus je oko 1000 godina. To je poznatije kao Bond event.
Iako sigurno je toplije nego prije dvadesetakk godina. Povlače se ledenjaci. Indikativno je navratiti na Mer de Glace, kod Chamonixa gdje su stavljali oznake sa godinama granica ledenjaka u posljednjih stotinjak godina. Gdje se nekad skijalo, danas se više ne može. Dakle, toplije je, a sad da li je to dugoročno, videli bumo, rekli bi slijepci.
Old 14.05.2019., 11:23   #10
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Uz upotrebu mozga, dobro je upotrijebiti i vlastite oci.

Isti tupoglavci koji nam prodaju Globalno Zatupljenje, nedavno su nam prodavali da nas ima previse na planeti i da cemo uskoro iscrpiti resurse.

Kad letite avionom, gledajte malo na nasu zemlju......vidjet cete da su i najveci gardovi tek fleke na ogromnom praznom platnu. Omjer nenaseljenih podrucja prema naseljenima je vjerajatno 100:1...... i to se sve odnosi na 30 % kopna. 70 % ostatka ((mora) definitivno nije naseljeno.

Ljudi od pamtivjeka sebi zele dati prevladavajucu ulogu, pa se uvijek sve dogadja zbog njih, a realno mi smo statisticka pogreska svemira.
Umjesto da zahvaljujemo zemlji, prirodi i svemiru sto uopce postojimo, mi se pravimo najvaznijim meritumom universa (ha, koji zavrsetak)
Odgovor

Opcije na temi

Pravila