Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo > Humanitarne akcije

Odgovor

Opcije na temi
Old 18.03.2009., 20:51   #1
vaga2
Registrirani korisnik

Član od: 17.03.2009.
Poruka: 3
Default Pomozimo roditeljima pok.Natalije

Prije nekoliko tjedana čitao sam u Večernjem listu i sl.Dalmaciji tužnu priču o jednoj mladoj djevojci koja je nažalost preminula prošle godine u 7.mjesecu u 30.godini života puna želje da se izlijći i da živi i uživa u mladom životu kao i njezini vršnjaci,ali joj se san nije ostvario zbog birokratskih institucija od HZZO-a,ministarstva zdravstva,lječnika itd.tako mi je sa velikom tugom i boli rekao Stjepan otac pok.Natalije kad sam ga nazvao telefonom.
Prošli tjedan sam se opet čuo sa Stjepanom nakon emisije "Proces"gdje je opet bila njihova tužna priča,te sam ga zamolio da mi sve ispriča.
Natalija je 2006.godine oboljela od raka vrata maternice te je operirana u Petrovoj bolnici i sve je bilo u redu 6 mjeseci kada se Natalija počela žaliti na štrašne bolove u desnoj nozi i zdjelici na što su lječnici odgovarali kako je to normalno nakon operacije bez da su napravili MR.ili nešto drugo.U7.mjesecu 2007.lj.komisija šalje Nataliju na posao tako da joj kučna lječnica mora mijenjati dijagnozu bolesti kako bi dalje mogla biti na bolovanju,jer stvarno nije mogla raditi zbog štrašnih bolova.Tada su u 8.mj.2007.roditelji sami sa kčerkom otšli u Graz na preporuku jednog lječnika napraviti Pet-CT gdje se vidjelo da ima dva tumora koji joj stvaraju te užasne bolove.Tek tada nakon 13 mj.poslije operacije u Petrovoj je počela dobivati 6 ciklusa kemoterapija koje baš ništa nisu pomogle,več je Nataliji bilo sve gore,a kod svake kontrole lječnici na upit roditelja odgovarali su im da je sve u redu i da ne brinu.U6.mj.2008.otac više nije mogao gledati kčerku kako pati pa je nazvao svoju sestru u Munchen gdje ona radi te je ona na onkološkom institutu za 10.6.dogovorila pregled da vide kakvo je stanje sa Natalijom.
Tako su roditelji 10.6.rano ujutro krenuli za Njemačku kako bi se isti dan mogli vratiti u Zagreb,ali 70 km prije Munchena Nataliji je bilo loše tako da je otac sa kčerkom morao sići sa autoputa i potražiti pomoć u prvoj bolnici.Odmah su naravljene pretrage i ustanovilo se da je u kritičnom stanju,jer joj ni bubrezi nisu radili tako da je kalij u krvi bio na granici smrtnosti,to kod nas nitko nije kontrolirao.Natalija je sa mamom morala u toj bolnici ostati 15 dana jer u onakvom stanju nije bio moguć bilo kakav premještaj.Otac je dva puta za to vrijeme odlazio u Zagreb u HZZO,da bi mu prilikom 2.posjeta u HZZO-u rekli kako to oni neče platiti tako da je Stjepan morao hitno posuditi 17.000 eura uz kamate da plati spašavanje života kčeri i vratiti se sa njom u Zagreb.Račun je bio 16.000 eura
Natalija je 26.07.2008.godine i preminula u Petrovoj bolnici zbog birokracije i laži lječnika koji su roditeljima skoro dvije godine tajili pravo zdravstveno stanje kčeri i tako im uskratili sve mogučnosti da joj pomognu na vrijeme.Stjepan mi je u plaču rekao da im tuga i bol ostaje dok su god živi,ali da se barem mogu riješiti duga koji je svaki dan sve veći,jer oni sami nemogu, oboje su na burzi a 1200 kuna prima samo supruga,a imaju još mlađeg sina učenika 4.raz. srednje škole.
Unaprijed mi se zahvalio kao i svim ljudima dobre volje koji su u mogučnosti da im pomognu novčanim prilogom da se riješe duga.
Pozivam sve članove Foruma da pomognemo roditeljima pok. Natalije kao što smo pomogli več mnogima koliko t ko može.
Tekuči račun.Danica Bogadi-Zagrebačka banka
Br.banke-236000-1000000013
Br.tekučeg računa-3218907802

Šaljem Vam link iz Večernjeg lista i sl.Dalmacije objavljeni 17.1 2009.i 9.2.2009. :

link od Večernjeg: http://www.vecernji.hr/home/otvoreno...4315425B5F34.1

link od Slobodne: http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...4/Default.aspx
vaga2 is offline   Reply With Quote
Old 21.03.2009., 23:10   #2
Stjepan.Bogadi
Registrirani korisnik

Član od: 24.02.2009.
Poruka: 2
Default Odgovor na: Pomozimo roditeljima pok.Natalije

Od srca veliko hvala autoru ovog teksta,kao i svim ljudima dobre volje koji su
---nam spremni pomoći novčano ili na bilo koji način.

Još jednom puno hvala svima!
Roditelji pok.Natalije
Stjepan.Bogadi is offline   Reply With Quote
Old 28.03.2009., 21:30   #3
vaga2
Registrirani korisnik

Član od: 17.03.2009.
Poruka: 3

Dragi forumaši
Zar nitko nije u mogučnosti novčano pomoći roditeljima pok.Natalije,to je strašno...
Nije valjda da sam samo ja uplatio...
vaga2 is offline   Reply With Quote
Old 31.03.2009., 23:15   #4
peropopara
dugoročni špekulant

Član od: 16.04.2006.
Poruka: 3.342

Citat:
vaga2 View Post
Dragi forumaši
Zar nitko nije u mogučnosti novčano pomoći roditeljima pok.Natalije,to je strašno...
Nije valjda da sam samo ja uplatio...
Dakle ti izvlačiš zaključak da nitko nije uplatio samo na osnovu toga što nema postova...svašta.

@Gospon Stjepan, drž'te se, siguran sam da Vas sada Vaša Natalija gleda iz raja

Diamonds are nothing more than chunks of coal that stuck to their jobs. Malcolm S. Forbes
peropopara is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2009., 13:02   #5
Stjepan.Bogadi
Registrirani korisnik

Član od: 24.02.2009.
Poruka: 2

Peropora od srca ti puno hvala na prekrasnim riječima za našu Nataliju,našeg anđela kao i svim formulašima koji nas hrare jer nam je to itekako potrebno.
Stvarno je do danas uplačeno samo 300 kuna.
Još jednom vam svima od srca hvala.
Roditelji pok. Natalije
Stjepan.Bogadi is offline   Reply With Quote
Old 17.04.2009., 03:56   #6
peropopara
dugoročni špekulant

Citat:
Stjepan.Bogadi View Post
Peropora od srca ti puno hvala na prekrasnim riječima za našu Nataliju,našeg anđela kao i svim formulašima koji nas hrare jer nam je to itekako potrebno.
Stvarno je do danas uplačeno samo 300 kuna.
Još jednom vam svima od srca hvala.
Roditelji pok. Natalije
Onda je to sramota, ne pada mi na pamet govoriti koliko sam uplatio ali ću reći, dana 19.03. uplatio sam 250kn, ispada da je uplaćeno još svega 50kn povrh mene. Sramota

Daj MASTER stavi ovo ponovno na d.d. da se ispravi nepravda.

Diamonds are nothing more than chunks of coal that stuck to their jobs. Malcolm S. Forbes
Old 21.04.2009., 20:43   #7
peropopara
dugoročni špekulant

Uplatio još jedanput u nastojanju da oživim temu.

Old 21.04.2009., 22:38   #8
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.274

uplaćeno

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 22.04.2009., 08:27   #9
dubravac
ni Doktor ni House

dubravac's Avatar

Član od: 16.08.2005.
Prebivalište: Zg
Poruka: 893

uplatio.
dubravac is offline   Reply With Quote
Old 22.04.2009., 09:33   #10
Marpa
Registrirani korisnik

Marpa's Avatar

Član od: 04.08.2004.
Poruka: 125

Vaga, daj objavi broja računa tako, kako treba da znam uplatit.

Meni u RBA javi, da račun nije formata 7+10

lp
Marpa is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila