Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 10.08.2007., 09:29   #11
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 5.465
Default Odgovor na: Bez cenzure !

The Federal Reserve pumped $24 billion into the U.S. banking system Thursday in a larger-than-usual daily operation, but analysts said the move did not compare to an effort by the European Central Bank to prevent money markets from seizing up.

The Fed injected the funds as part of a regular daily operation aimed at bringing the benchmark overnight interest rates back to target. Strong demand from European banks for cash had caused the U.S. federal funds rate to spike to 5.5 percent, above the U.S. central bank's 5.25 percent target.

"I don't think there is any direct relationship (to the ECB's operations). The injections were not coordinated," said Ward McCarthy, economist and managing director of Stone and McCarthy Research Associates, in Princeton, New Jersey.

"What the ECB did was highly unusual -- providing unlimited funds at 4 percent. That was an operation intended to relieve an extremely dire situation."

Earlier Thursday, the ECB injected a record $130 billion into euro-zone money markets. Short-term interest rates had soared when France's biggest listed bank, BNP Paribas, froze $2.2 billion in three of its funds.

Separately, the Bank of Canada released a statement saying it was ready to provide liquidity as needed.

Echoing comments he had made a day earlier, President Bush said U.S. financial markets were well-positioned to ride out a storm that had been set off by rising defaults in the U.S. subprime mortgage market, which in turn have led investors worldwide to flee risky assets.

"I'm told there is enough liquidity in the system to enable markets to correct," Bush said at a news conference in Washington.

While the U.S. Treasury Department said it was keeping a close eye on financial market activity, U.S. policy-makers showed no sign of coming to the aid of the markets.

"The Fed's liquidity injection is a normal response to funds trading above target, not an artificial offering of liquidity to calm financial markets," said Michael Darda, chief economist at MKM Partners in Greenwich, Connecticut.

"It's a mini-panic, and we are seeing demand for short-term credit," he said. "We are not seeing a so-called 'credit crunch' in the U.S. money market."

When banks become less willing to lend to each other, the federal funds rate spikes and the U.S. central bank injects liquidity to bring it back to target.

"Keep in mind, two weeks ago on Thursday (July 26) the Fed did three open market operations on a day that was similar to today: The stock market was getting hammered, credit anxieties
were rampant and fed funds were trading above target," said McCarthy.

"So, it's not all that unusual," he said of the Fed's operations on Thursday. "There is demand for excess reserves because of increased uncertainty and consequential increased
cautiousness."

Traders also said there were other sources of cash demand that may may keep the fed funds rate above target, such as paydowns for the U.S. Treasury's quarterly refunding.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 10.08.2007., 09:41   #12
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
Toto View Post
ovo je pretjerivanje i simpflikacija stvari..SAD je trenutno u ratu...zato i takav proračun, to je logično. vojska košta. vojna industrija profitira od toga( iako čini mali segment američke ekonomije btw), no to opet nema veze sa ovim o čemu smo pričali. sa tiskanjem dolara , vrijednosti dolara, itd..
iniciranje ratova radi održavanja valute je glupost!! kako netko na forumu koji se bavi biznisom može nešto tako izvaliti???
u hrvatskoj dominiraju teze ekonomskih marginalaca poput engdahla. njegove knjige su zavodljive jer su vrlo jasne i linearne. tamo nema dilema, može ih razumijeti i prodavač krumpira, objašnjava svijet poput mitologija. i tako postanu mainstream. vrte se po novinama, televiziji, forumima.
Pusti Endahla. Ovdje iznosimo svoje misljenje.

Koga taksativno zanima sto sve utjece na vrijednost dolara, moze sve o tome procitati na http://www.currencytrading.net/2007/...the-us-dollar/ , na jasniji nacin nego sto bismo mogli to ovdje reci ti ili ja.

USA je jednostavno postao od zavrsetka Hladnog rata - monstrum od drzavne tvorevine, najslicniji nacistickoj Njemackoj. Metode vladanja i odrzavanja politekonomskog kojima se koristi USA ne koristi niti jedna drzava koja danas postoji. Kancerogeni nacin na koji ta drzava pokusava manipulirati doslovce svjetskim poretkom ide od rusenja Twin Towersa i Towera 7 kontroliranim demoliranjem dok clanovi saudijske obitelji Bin Laden lete zrakoplovima Vlade iz USA, preko zabijanja rakete u vlastiti Pentagon, do pokusaja uvodjenja mikrocipiranja ljudi i naplate income taxa koji je ilegalan u USA, nitko ga nije obvezan placati, a opet ljudi koji ga ne placaju, zavrsavaju u zatvoru.

I ne, niti sam paranoican, niti sam sljedbenik Davida Ickea, niti me previse pere teorija urote. Svatko tko je prosjecno informiran i dozvoljava si malo razmisljati, pocinje si postavljati razna pitanja i moze doci do odgovarajucih zakljucaka vezano uz danasnjicu USA, Baba-Roga Bin Ladena, rat u Iraku zbog toga sto Irak posjeduje nuklearno oruzje, proganjanje Irana i Sj. Koreje iz istog razloga bla bla bla...
axy is offline   Reply With Quote
Old 10.08.2007., 10:00   #13
Toto
Registrirani korisnik

Toto's Avatar

Član od: 05.06.2005.
Poruka: 212

Citat:
axy View Post
Pusti Endahla. Ovdje iznosimo svoje misljenje.

Koga taksativno zanima sto sve utjece na vrijednost dolara, moze sve o tome procitati na http://www.currencytrading.net/2007/...the-us-dollar/ , na jasniji nacin nego sto bismo mogli to ovdje reci ti ili ja.

USA je jednostavno postao od zavrsetka Hladnog rata - monstrum od drzavne tvorevine, najslicniji nacistickoj Njemackoj. Metode vladanja i odrzavanja politekonomskog kojima se koristi USA ne koristi niti jedna drzava koja danas postoji. Kancerogeni nacin na koji ta drzava pokusava manipulirati doslovce svjetskim poretkom ide od rusenja Twin Towersa i Towera 7 kontroliranim demoliranjem dok clanovi saudijske obitelji Bin Laden lete zrakoplovima Vlade iz USA, preko zabijanja rakete u vlastiti Pentagon, do pokusaja uvodjenja mikrocipiranja ljudi i naplate income taxa koji je ilegalan u USA, nitko ga nije obvezan placati, a opet ljudi koji ga ne placaju, zavrsavaju u zatvoru.

I ne, niti sam paranoican, niti sam sljedbenik Davida Ickea, niti me previse pere teorija urote. Svatko tko je prosjecno informiran i dozvoljava si malo razmisljati, pocinje si postavljati razna pitanja i moze doci do odgovarajucih zakljucaka vezano uz danasnjicu USA, Baba-Roga Bin Ladena, rat u Iraku zbog toga sto Irak posjeduje nuklearno oruzje, proganjanje Irana i Sj. Koreje iz istog razloga bla bla bla...
Link koji si dao je dobar i složio bih se sa iznesenim. Nafta u cijeloj priči ne igra tako bitnu ulogu. Naravno kad bi svi odjednom prestali trgovati u dolarima to bi izazvalo poremećaje, no to je već čisti SF, a gubitnika bi bilo širom svijeta. Ovdje su izneseni konkretni primjeri, koji su se ticali iraka i irana. Treba pritom reći da se sva svjetska nafta ne trži u dolarima već njen veći dio. A Iran čini svega 5 % ukupno proizvedene nafte, dakle utjecaj nije tako veliki. SAD kao najveći potrošać bi i dalje kupovao u dolarima( Kanada i Meksiko sigurno ne bi tražili eure, što će im?), Kina je krcata dolarima itd. A ni mnoge europske zemlje nisu presretne jačanjem eura. Btw. dolar je zadnjih godina poprilično pao, nekih 30 %, pa nikome ništa. Bilo je slučajeva kad su Ameri dolar namjerno devalvirali itd... Mislim da se tome pridaje preveliki značaj.

Uspoređivanje SAD-a sa nacističkom Njemačkom zabijanje rakete u Pentagon rušenje twin towers i ne, ti nisi paranoičan. Vjerojatno su ljudi koji su poginuli u avionu koji se zaletio u Pentagon živi i sa svojim obiteljima i susjedima se samo slatko smiju kad vide liste žrtava 9/11. Ma, ovo je prejadno da bih uopće komentirao.
Toto is offline   Reply With Quote
Old 10.08.2007., 10:03   #14
axy
Registered User

axy's Avatar

Citat:
Toto View Post
Uspoređivanje SAD-a sa nacističkom Njemačkom zabijanje rakete u Pentagon rušenje twin towers i ne, ti nisi paranoičan. Vjerojatno su ljudi koji su poginuli u avionu koji se zaletio u Pentagon živi i sa svojim obiteljima i susjedima se samo slatko smiju kad vide liste žrtava 9/11. Ma, ovo je prejadno da bih uopće komentirao.
Svatko ima pravo i mogucnost informirati se na adekvatan nacin, ja sam to ucinio.
Old 10.08.2007., 10:24   #15
Toto
Registrirani korisnik

Toto's Avatar

Citat:
axy View Post
Svatko ima pravo i mogucnost informirati se na adekvatan nacin, ja sam to ucinio.
To budi bez brige. Naslušao sam se ovakvih i sličnih konspiracija, upoznat sam sa tezama. Ono što je potrebno jest zdravi razum te razlučivanje argumenata i običnih budalaština koje se temelje na predrasudama i pomodnom antiamerikanizmu.
Old 10.08.2007., 10:31   #16
van_rijn
Registrirani korisnik

Član od: 09.04.2007.
Poruka: 187

Citat:
axy View Post
mislim da danas treba puno točnije razlikovati između toga što znači informirati se, a što dati si prati mozak pričama koje služe samo tome da si svjetska medijska industrija nabije profit.
van_rijn is offline   Reply With Quote
Old 10.08.2007., 10:52   #17
mirkoslav
Korisnik se isključio

mirkoslav's Avatar

Član od: 23.11.2005.
Poruka: 2.543

Nije lako danas razlučiti stvarnost od fikcije i polako ali sigurno jedini pravi način postaje "biti tamo" i "coincidental evidence". Ako se danas dogodi nešto od čega netko prosperira možete biti sigurni u to zašto se uopće dogodilo.

Obišao sam svijet i posao mi je dijelom bio povezan sa političkim i ekonomskim utjecajima (to dvoje ionako možemo poistoznačiti) velikih sila na područjima u kojima sam živio. I mogu s velikim uvjerenjem tvrditi da je slika onog što se stvarno zbiva čista i potpuna predstava.

Većina velikih teorija zavjera potječe od samih aktera, s razlogom su tu i predstavljaju najučinkovitiji način "damage control"-a. Disinfo se pokazala kao puno efikasniji način od raznih cenzura, kontrole medija i ostalih otvorenih akcija. Konspiracije i "teorije zavjere" koje je većina ikad čula proizvedene su tamo gdje treba. I zdravi razum nakon nekog vremena shvati da su promašene, osim što nikad ne sazna gdje su proizvedene i kako su se našle u rukama "neovisnih crusadera", "kritičara" i inih.

Bojim se da ljudima čija informiranost potiče isključivo iz medija bilo koje vrste (99% masa), a ne iz stvarnog iskustva i poznavanja inside-a nikada neće dovoljno značiti riječi Casey-a iz 1981. Svejedno, neke stvari ipak prelaze zdravi razum i potpuni sumrak stanja svijesti. Ako danas možeš svijet uvjeriti u to da je šačica pastira uspjela srušiti twinse i zabiti se u Pentagon avionom, onda su Casey i nasljednici uspjeli i u širim razmjerima.

“We'll know our disinformation program is complete when
everything the American public believes is false.”
-- William Casey, CIA Director (from first staff meeting, 1981)
Old 10.08.2007., 11:23   #18
Toto
Registrirani korisnik

Toto's Avatar

za vrijeme Hladnog rata jedan se Švabo bez ikakvih problema spustio avionom na Crveni trg. Ako je u tome tada uspio, onda ne vidim zašto bi otmica aviona, koje su se nebrojeno puta događale, bila tako neizvediva. A zabijanje tih "pastira", koji su btw. daleko od pastira, većinom je riječ o obrazovanim ljudima, u WTC i Pentagon , je bilo nešto novo. Pa ako se avion mogao lijepo spustiti na Crveni trg u jeku Hladnog rata, zašto se avion ne bi mogao zabiti u Pentagon u vrijeme mira??

Citat:
Ako se danas dogodi nešto od čega netko prosperira možete biti sigurni u to zašto se uopće dogodilo.
malo mi to prebanalno zvuči. Srbija je najveći gubitnik ovoga zadnjeg rata. Znači li to da je i žrtva, a Hrvatska koja je dobila ono što je htjela, uzročnikom tog rata? Naravno da ne!! MOgli bi napraviti i paralelu i sa 2. svjetskim ratom i sa brojnim sukobima u povijesti.

no mislim da smo izašli iz okvira ove teme. mogli bi na kraju i na gastronomiji završiti
Old 10.08.2007., 11:59   #19
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 5.465

Neću više zatrpavat' temu, no ovo mi se činilo zanimljivim..

The current tightening of credit has drawn comparisons to past financial crises, ranging
from the collapse of Long-Term Capital Management, the Russian default in 1998, the U.S. savings and loans crisis in the 1980s and even the Great Depression.
The following is a partial handicapping of past crises, on a scale of "1" (minor) to "10" (terrible), according to an Aug. 6 Lehman Brothers report.

1973-75: 10, almost off the scale to an 11.

Middle East War, Arab oil embargo, quadrupling of oil prices, Watergate, worst global economic slump since the great depression. The Baa/BBB corporate bond market was effectively
shut for an extended stretch. AAA spreads widen 199 percent but later tighten by 72 percent.

1981-82: Another 10.
Worst global/U.S. recession since the Great Depression: U.S unemployment hit 10 percent, the highest since the 1930s. Spreads soar 108 percent, then rally by 68 percent.

1998: A 10. Triple-punch body blow.
Russian devaluation/default, LTCM, and revelations that led to an impeachment vote on U.S. President Clinton. Credit spreads widen 111 percent, then rally 30 percent.
2001: A 10 for 9/11.
Onset of global recession, Enron. High-grade spreads widen by 26 percent, followed by a 17
percent rally.

2002: An 8 for WorldCom, continuation of malaise.
High-grade spreads widen by 43 percent, followed by a 61
percent rally as the world economy recovers.

1979: An 8. Iranian revolution, another leap in oil prices
and U.S. rust belt restructuring.
AAA spreads pop 361 percent, than contract 91 percent. Rating agencies begin to sharply
reduce ratings on electric utilities. (Three Mile Island nuclear accident in March did not help.)

2007: A 7 so far, with a higher final grade possible.
First "neo-modern credit market correction," magnified by subprime
flu. High-grade spreads widen by 48 percent. World economic and
corporate fundamentals far superior to past credit crises, but
this could change.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 10.08.2007., 12:17   #20
axy
Registered User

axy's Avatar

Citat:
Toto View Post
To budi bez brige. Naslušao sam se ovakvih i sličnih konspiracija, upoznat sam sa tezama. Ono što je potrebno jest zdravi razum te razlučivanje argumenata i običnih budalaština koje se temelje na predrasudama i pomodnom antiamerikanizmu.
Dok nisam shvatio da postoje industrijske grane u kojima je rashod NEBITAN jer je izvor prihoda za sada NEPRESUSAN, i ja sam mislio da su to "budalastine". Onaj koji je izvor tog prihoda je Iracanin kojemu je netko otpilio glavu zbog tog prihoda ili Nigerijac koji u Delti nema pitke vode jer su mu zapadnjaci iskrcali dva miliona tona elektronickog otpada u more.

Da si ikada osobno vidio takvo sto, i ti bi mozda preispitao te "budalastine".

Pogledaj Busha kako na 9/11 cita djecju slikovnicu okrenutu naopako i ceka vijest i sve ce ti biti jasno. Doduse, tebi mozda nece, ali dijelu ljudi ipak hoce.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila