Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Caffe

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.02.2011., 02:20   #1
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749
Default Film-kazalište-televizija

Zamislila sam da ovdje pišemo naše osvrte, ili komentare na pojedina scenska, filmska i televizijska događanja.

Danas je, izgleda, završeno emitiranje emisije Peti dan, koja je išla na Prvom programu HRT-a, petkom. Talk-show s voditeljicom Milanom Vuković-Runjić i stalnim gostima Zvonkom Makovićem, Velimirom Viskovićem, Igorom Zidićem i Slavenom Leticom. Dobra i nenametljiva emisija u kojoj razgovaraju naši intelektualci o tjednim, društvenim i političkim događanjima i pojavama.
Nadam se da će se emisija preseliti na internet.
Gosti su u prošlotjednoj emisiji dobro primijetili da Jergović i prijatelji ne mogu očekivati da se šutnjom prijeđe preko činjenice da je Jergović progovorio o tragičnim momentima osobe Draže Mihajlovića, stavljajući ga u kontekst s Franjom Tuđmanom, naravno, na Tuđmanovu štetu. Tako je Mihajlović označen kao trodimenzionalna osoba, a Tuđman kao dvodimenzionalna, jednako kao i Milošević. Ako se već tako gleda, rekla bih da je Tuđman bio četverodimenzionalan, jer je u spoznaju o sebi uključio i vrijeme koje će ga i opravdati i demantirati.
Večeras se pak govorilo o prijeporima u saborskim raspravama i sugovornici su se većinom složili da određeni povišeni tonovi, kao i uvredljive metafore i nisu Bog zna se što, Letica je pretjerao u svojoj ideji kako stati na kraj nebulozama SDP-ovog zastupnika Jovanovića, a uglavnom su se složila da je Luka Bebić bolji predsjednik Sabora nego što to o njemu njegova stranka misli.
Okrugli stol Peti dan pokazao je kako se može polemizirati, ponekad doći do viših intelektualnih zaključaka, kao i do sasvim jednostavnih razmišljanja.

U Splitu je održana premijera opere Nikola Šubić Zrinjski, Ivana pl. Zajca, u režiji Krešimira Dolenčića i u izvedbi Opernog ansambla HNK Split.
Slušajući izvedbu i prateći predstavu, nizala sam u sebi primjedbe, no možda je to stoga što sam nekadašnja uprizorenja Zrinjskog u Zagrebu gledala iz partera, a sad sam gledala iz lože, prvi kat.
Naime, čini mi se da su mi davno prije lirske dionice više plijenile osjećaje, da su mi zborovi bili raskošniji, da me scena više uvlačila u predstavu.
Kako god, i ovdje se pljeskalo na otvorenoj sceni, a, očekivano, vrhunac je bila zadnja arija U boj, u boj, izrežirana i izvedena na Dolenčićev način koji niti malo ne ostavlja prostora za nacionalnu i patriotsku ravnodušnost.
franciska is offline   Reply With Quote
Old 13.02.2011., 16:11   #2
luk2
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 523
Default Odgovor na: Film-kazalište-televizija

Danas na Viasat Explorer-u gledao znanstvenu emisiju o poljoprivredi i prehrani čovječanstva u budućnosti.

Iako sam već znao postojeće činjenice, ali opet sam bio šokirani saznanjima, da će broj ljudi 2050. godine dostići čak 9 milijardi!

Drastično povećanje broja ljudi koji se svrstavaju u srednju klasu u Kini, Indiji, Brazilu i drugim brzorastućim državama prouzročit će da će 2050. godine biti potrebno dvostruko više hrane za prehranu cjelokupnog čovječanstva!

Kakve će sve to posljedice imati za sve nas?

Emisija je dala više pitanja, a malo odgovora. Ali je najviše dala povoda da se zamislimo nad nama samima i razmišljanje o vlastitoj budućnosti i egzistenciji na ovom jedinom planetu kojeg imamo i na kojem živimo.
luk2 is offline   Reply With Quote
Old 13.02.2011., 18:30   #3
ripero
fiuman

ripero's Avatar

Član od: 16.01.2007.
Poruka: 696

Gledao dokumentarac "Dom" (The Home) kojeg je producirao Luc Besson i to u HD. Ostao sam bez zraka gledajući. Tako nešto, takvi prizori... Nevjerojatno. Fenomenalno. Iskreno preporučujem. Evo, našao sam nešto u Jutarnjem:

http://www.jutarnji.hr/poznati-fotog...zemlje/924219/

Take money and run...
ripero is offline   Reply With Quote
Old 13.02.2011., 18:36   #4
ripero
fiuman

ripero's Avatar

Član od: 16.01.2007.
Poruka: 696

I još da preporučim malo stariji film. Mislim, ne stari ali nije najnoviji. Neki iz mog društva su otišli turistički obići Brugge da bi vidjeli uživo sve što se vidi u filmu. A to je samo bonus izvrsnoj režiji i glumi. Kod nas prošao prilično nezapaženo, vjerujem zbog kretenskog izbora za prijevod naziva filma.

Trivia:
The word 'fuck' and its derivatives are said 126 times in this 107-minute film, an average of 1.18 'fucks' per minute.

Pa ako ovo nije preporuka, ne znam...

http://www.imdb.com/title/tt0780536/

Take money and run...
ripero is offline   Reply With Quote
Old 21.02.2011., 10:04   #5
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Ispravljam svoj navod. Emisija Peti dan i dalje ide na prvom programu HRT-a, petkom.
Old 25.02.2011., 23:12   #6
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

http://www.tportal.hr/kultura/kazali...ki-mitovi.html

U gore navedenom tekstu se ne spominje "kako to nastaju hrvatski mitovi" i na koje se to mitove odnosi. Postoje naznake da se parafrazira biografija generala Ante Gotovine, s naglaskom na svjesno gnjusno ubijanje Srba u Oluji.
Odvetnici generala Gotovine pogledat će predstavu i najavili su tužbu protiv ZKM-a.

Ljudi, što je sa svim našim Purdama? Kakva je to revizija povijesti i zločina na djelu?
Tko revidira povijest? Srbija. Ne smije se dopustiti, kako kaže Slaven Letica, niti jednoj hrvatskoj vladi, niti jednom hrvatskom predsjedniku da se zauzima za povlačenje tužbe za genocid protiv Srbije.
Naš politički čovjek Srbin Uzelac koji je izuzet za svoja ponašanja u ratu općom amnestijom kaže da su Hrvati počeli sukob u Hrvatskoj. A onda su Srbi reagirali, ili su bili zavedeni. (i na našem forumu neki ljudi žale zavedene Srbe).
I ja žalim svakog zavedenog čovjeka. A ne zna li svatko od vas, bili vi Hrvat, Srbin, Bošnjak, Makedonac, Albanac, makar jednog velikosrbina koji je pred rat huškao, prijetio, denuncirao, profitirao, vrijeđao, lagao i balvanima prepolovio našu domovinu.
Srpski narod je vrijedan kao i svaki drugi narod, narod sa svojom poviješću i fascinantnim ljudima, vjerujem da se taj narod može suočiti sa svojim zastranjivanjima i bez da mi pognemo glavu.
Old 29.03.2011., 18:57   #7
geotecnia
Registrirani korisnik

Član od: 09.03.2011.
Poruka: 5

Preporucujem najbolji film koji sam odgledala u zadnje vreme "Montevideo"...fenomenalan film...a bice i drugi deo uskoro..vec pocela snimanja u Urugvaju
geotecnia is offline   Reply With Quote
Old 28.06.2011., 00:27   #8
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Danas je HNK Zagreb sam sebi dodjeljivao nagrade.
I nagradu za glavnu mušku ulogu dobio je Milan Pleština za ulogu Leone Glembaya.
Milana sam gledala u raznim izvrsnim ulogama, ali mi se ovom prilikom čini da je nagrada marketinški trik, jer treba opravdati produkciju Gospode Glembajevih, a koje uprizorenje nije naišlo na jednodušno oduševljenje struke i publike.
Mislim da bih ja nagradu dodijelila, kad već, Ljubomiru Kerekešu za ulogu starog Glembaya.
Old 09.07.2011., 22:52   #9
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Htjela bih vam skrenuti pozornost na dramsko-glazbenu scenu Amadeo koja se nalazi u Atriju Hrvatskog prirodoslovnog muzeja na Gornjem gradu u Zagrebu.

Preporučujem predstavu "Jednostavno komplicirano" u izvedbi Žarka Potočnjaka i najavljujem vam premijeru kazališta Planet Art, također na sceni Amadeo, 12.7.
"Tko je ovje lud", 6 psihoterapeutskih komedija u izvedbi Marka Torjanca, meni dragog glumca, redatelja i čovjeka i Natalije Đorđević (čiji je otac poznati psihijatar Veljko Đorđević).
Old 03.08.2011., 15:25   #10
megdan
Uvaženi korisnik

megdan's Avatar

Član od: 06.06.2005.
Prebivalište: Dalmatinska Zagora
Poruka: 6.029

Preporučam sekvence filma iz mog kraja:
http://youtu.be/obkDrMl75aI
U Sinj je stigao tajanstveni DrKovac. Sa sobom donosi najveće zlo - drogu. Bore otkriva da je drkovac zapravo dr. Kovač, koji zarađiva ne samo na prodaji droge, nego i na smrti Sinjana, osnivanjem pogrebnog poduzeća.
Bore se uputio na Kamešnicu, gdje mu je prva prepreka strašni leopard. Nadljudskim naporima, Bore ga je savladao i dolazi do samostana časnih sestara. Bore otkriva da je samostan samo paravan za laboratorij u kojem se proizvodi sintetička droga koja truje Sinjane.
Bore se upušta goloruk u borbu protiv dobro naoružanog neprijatelja - četiri časne sestre smrti. Na kraju, Bore stiže i do samog doktora Kovača.
Prije njega Bore je morao savladati i čudovište iz jezera na Kamešnici - Karakondžulu.
Kroz čitav film se isprepliće ljubavna priča između Bore i mlade ruskinje koja dobro govori ruski jezik, mada ne želi odati Bori tajnu kako je naučila pričati ruski. U Borinim naporima da iskorijeni zlo koje se pojavilo u Sinju i zbog kojeg se svi čudno ponašaju, pomaže mu najbolji prijatelj, koji mu je jedini preostao nakon što je dr. Kovač ubio Bojana.
Scenarij:
Marko Čaklović
Andi Kuljiš
Krešo Pauk
Ivan Ramljak
Mario Kovač
Hrvatski nacionalistički krugoval USTANICI slušajte svaki dan od 09-13 sati
megdan is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila