Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Caffe

Odgovor

Opcije na temi
Old 14.10.2002., 12:42   #11
PETRA
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Prebivalište: SLOVENIA
Poruka: 6

Koji je dobar restoran u Splitu ili okolici?
PETRA is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2002., 18:09   #12
Jonas
Registrirani korisnik

Jonas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 323

Citat:
PETRA:
Koji je dobar restoran u Splitu ili okolici?
Moja osobna gastronomska iskustva, kad je Split u pitanju, svode se na brzo žderanje pizze na rivi. Na žalost, u Splitu sam uvijek samo u prolazu.

Kao dobri restorani, spominju se "Tri volta", "Žaja", "Fifa", "Boban"...
Jonas is offline   Reply With Quote
Old 14.10.2002., 20:42   #13
storm
Registrirani korisnik

Član od: 09.10.2002.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 168

ZG
marcelino - mada je jetseterski isfuran
meni je mex cantina, jako dobra, u lenuciu nisam bio
talijani: fellini, canzona, i jeftinjak u skalinskoj
čevapi kod trovača - porezna ga zatvorila (ili sanitarna, ipak da opravda nadimak )
ima još nešto, e da:
ribice kod mimice - legenda...
Old 01.11.2002., 08:29   #14
boris
Registrirani korisnik

Prebivalište: Velika Gorica
Poruka: 22

Velika Gorica.
Mon ami - odličan riblji restoran, koji nudi i ostale specijalitete. Svježi i ukusno pripremljeni riblji specijaliteti, ugodan ambijent, dobra posluga,umjerene cijene, prima sve kartice, veliki parking u blizini.
boris is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2002., 00:08   #15
Obi-Wan
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2002.
Prebivalište: svemir
Poruka: 231

Bevandica kod Opatije, koliko sam probao izvrsno!!!

A, cuo sam jos masu pohvali!!!

ciao!
Old 04.11.2002., 08:17   #16
ljut
mali investitor

ljut's Avatar

Prebivalište: čardak ni na nebu ni na zemlji
Poruka: 324

Citat:
boris:
Velika Gorica.
Mon ami - odličan riblji restoran, koji nudi i ostale specijalitete. Svježi i ukusno pripremljeni riblji specijaliteti, ugodan ambijent, dobra posluga,umjerene cijene, prima sve kartice, veliki parking u blizini.
U Mon ami sam dolazio dok gazdi Boži još nije bilo krenulo i dok je zaista imao umjerene cijene. Sada je kilogram ribe 280 kn i to nipošto ne bih nazvao umjerenim. O ambijentu bi se dalo razgovarati jer su ukusi ljudi različiti ali ja u jeftine rame uramljene reprodukcije ekspresionista nipošto ne bih nazvao ugodnim. Naravno, Mon ami je daleko, daleko najkvalitetniji restoran na području Velike Gorice (no, priznat će te, konkurencija baš i nije velika) i svakako moja preporuka ako se nađete u tom kraju. (Obavezno jadranska lignja + blitva i krumpir)
Old 06.11.2002., 09:26   #17
Rmpalija
Registrirani korisnik

Poruka: 1.552

Kaj ste se razgalili sa zvučnim imenima profanih restorana. Pa da na ribu ćemo u Vodice, na janjentinu u Novalju, po kulen u Osijek, na špek fileke u Zlatar Bistricu, a po pršut u Drniš. Kol'ko je "Vas" stvarno uopće vidjelo te restorane, a kamoli nešto i prezalogajilo u njima (ili još bolje kol'ko često). Stoga spustite aspiracije i pohvalite i neke od naših gurmanskih perjanica kao što su: Muso Trovač, naj(neznam što) ćevapi na prostoru od Ulice Rep. Austrije do Keglića (nedavno restauriran prostor pošto ga je zatvorio državni inspektorat zbog nekolicine neprijavljenih šćiptara, a MFIN zbog neizdavanja računa), "Voljeni vukovar" buregdžinica na okretištu tramvaja u Dubravi (naprosto "Vam" sline cure dok vam se masni burek cijedi niz obraze, a u ove hladne dane nekako se idilično magle i prozori od topline na drvenoj šupi u kojoj je smješten) i konačno moj omiljeni Rufač, slastičarnica Rufati Sami-ja na ćošku kustošijanske i Ilice (nezaboravne margarinuše i kameni vafli). Uglavnom ne morate biti niti solidnostojeći da uživate u balkanskim bakanalijama.
"Jebote kud ovaj svijet ide, još malo pa ove današnje generacije neće znati niti što je kašika, a kamoli kako se njome koristiti."
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 06.11.2002., 14:51   #18
Rmpalija
Registrirani korisnik

Poruka: 1.552

E da zaboravio sam. Ako vas put nanese prema Kvatriću i naglo osjetite glad, a ne želite neki obilan i skup obrok, već samo brzi snack onda je vaša nezaobilazna postaja "Specijalizirana radnja za pečenje kokica i prodaju zubokrckalica" smještena u malom napola trulom kiosku točno na tram. stanici u smjeru Dubrave; tamo ćete naći sve najbolje od plodova prirode (kikiriki, bomboni, kokice, kurtoni...); a ako pak niste pristalica orašastih plodova u obližnjem kontejneru tik do kvatrićkoga placa možete uživati u prvoklasnim delicijama napola trulih rajčica, zgužvanih i uvelih paprika te gnjilih banana, za sretnike i sladokusca svakoga dana oko 14h (kad završava pazarni dan) slijedi jedinstvena lutrija s bogatim nagradama. Oni najbrži i najsretnije ruke moći će osobno skupljati trule i odbačene plodove voća i povrća, netom prije zagrebačkih škovacina. Garantiram vam vrhunski provod, nezaboravni kulinarski užitak i autentčnu atmosferu hrvatske (socijalne) kuhinje.
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 12.11.2002., 06:21   #19
isto isto
Registrirani korisnik

Član od: 06.11.2002.
Poruka: 97

ajme rmpalija, pa ti da se najedeš napraviš 30 km autom kroz grad. Gdje ih nađe na tako različitim krajevima grada? Kaj živiš na Črnomercu a radiš u Dubravi? Ali zgodno uputstvo. Iako ne preferiram šiptarske slastičarne (ne zbog ikakvih nacionalističkih razloga), sve bi uputio na sladoled u slastičarnu Orijent, na Maksimirskoj ulici (između Kvatrića i Šulekove). Imate Schwartzwalf, Mozart, i slične vrste sladoleda, i stvarno, izvrsno.
isto isto is offline   Reply With Quote
Old 13.11.2002., 15:23   #20
Števa
Registrirani korisnik

Član od: 25.10.2002.
Poruka: 11

Gdje ima dobra klopa u Zagrebu?

Jeftina, a dobra.

Molim da me savjetujuete, pošto sam ja dotepenec iz Čakovca?
Števa is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila