Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 26.08.2005., 02:30   #1
doktor_no_7
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Prebivalište: Zagreb-Baranja
Poruka: 1.662
Cool Bez cenzure

Stvarno ste se potrudili, svi vi, i to je dobro. Naravno da sto ljudi ima sto čudi i zato svatko ima svoje viđenje "funkcije dobrog foruma".
Najlakši i najučinkovitiji način spriječavanja anarhije na forumu je brisanje postova bez ikakve diskusije, ne osvrčući se na reakcije članova. No onda opet ispliva naš ego koji nikome ne daje za pravo da bude iznad nas, briše nam postove, kritizira, ...

Zato ću probati svima sugerirati liberalniji pristup na forumu. Smijete napisati što god hoćete, ali samo na ovoj temi. Sve ono što znatno narušava kvalitetu foruma Investiranje, verbalno ili premještanjem postova usmjerit će se na ovu temu.
Dakle, "bez cenzure" bi značilo uvid u postove koji bi inače bili odmah obrisani, ali i mjesto za potrebe chatanja, pa ako hoćete i svađa, uostalom sve ono protiv čega se bunimo kada završi na nekoj egzaktnoj temi. Ovo nije mjesto "za smeće" već jedan slobodan prostor kojeg dosad nismo imali.
Ovaj topic periodično će se "čistiti" i ostavljati samo rasprave vezane za investiranje i cenzuru. Ako netko želi da misao ostane zabilježena i ne bude brisana, a ne tiče se ovog dvoje, onda neka vodi računa da postoje forumi Caffe, Politika ...
Na kraju, ovo je samo moj pokušaj da napravimo jedan korak naprijed i uopće se ne zanosim da je idealna. Ako to ne uspije, uvijek ostaje ona rigidna opcija.
doktor_no_7 is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 14:55   #2
fanatiks
Korisnik je isključen sa foruma

fanatiks's Avatar

Član od: 11.02.2005.
Prebivalište: Capronca
Poruka: 111
Default Odgovor na: Atlantska plovidba

--brisano--

Citat:
fanatiks
... ovo je zbilja zanimljivo...
s obzirom da nisam toliko strucan sto se tice tehnickih analiza i ini financijskih pokazatelja vjerojatno ce mi post biti izbrisan...
ali bar sam se javio
vezano uz atpl, laicko misljenje je da nas je netko ostavio da se sami "pokoljemo"
sa ovim liparenjem vidim da smo pri kraju snaga.
ako se ne varam netko je u prijasnjim postovima spomenuo korekciju do 870 (sto je i dostignuto)
ima misljenja ili komentara (ili se to vise ne smije ovdje pisati)
oprostite na sarkazmu, ali od 118 ljudi?!?!
Citat:
ChoChikun
Kako sam razumio želiš reći da se ne razumješ u TA ili bilo kakvu drugu analizu, te bi na Forumu želio čuti što bi trebao napraviti?
Znaš li barem zbog čega si kupio ATPL?
Citat:
fanatiks
... ne ne zelio procitati sto bi trebao napraviti, zelio bih samo vidjeti sto misle "strucnjaci" za sve te analize...
ATPL sam kupio da uzmem nesto malo % (kao i vecina forumasa ili gostiju)
s ove moje laicke strane isprike ljudima koji se STVARNO razumiju u bit izracuna i ostalog (ti vjerojatno imaju i mnogo novaca u "igri")
za "nas" koji imamo manje to i nije toliko kljucno
ja osobno samo zelim zaraditi vecu "kamatu" od one koju nude u bankama
iz tog razloga su komentari, bar za mene, dobrodosli
sto se cenzure foruma tice, ja sam svoju opomenu dobio i nemam komentara
i natrag, sto se atlanske tice... hvala Kbinu na odgovoru, a s tvojim odgovorom neznam sto bih
oprosti ako si se nasao u zbunjenoj situaciji dok si citao moj post
Citat:
fabi
Pa zar nije mogao npr. zbog kratkorocne zarade?
Citat:
ChoChikun
Naravno da je mogao. Mogao je i zbog punog mjeseca, ali nisam ciljao u tom smjeru. Zanimalo me je da li on zna zbog čega i kakva mišljenja i komentare očekuje od Foruma.
Citat:
Kbin
ima tržište snage, daleko je ono od kraja..
nemoj se nikada pouzdati što jedna osoba nešto negdje spomene /tvoj primjer 870 kn/. neki kažu ići će gore, neki kažu dolje, neki promatraju vremenski horizont od par mjeseci neki od par dana. jedan mali igrač ipak ne određuje trendove. probaj pratiti što većina misli, predviđa, na kakva kretanja ukazuju i što većina radi.. ali niti to nije apsolutno sigurno.

kažu da kinezi puno ulažu u dionice.. razlog: obožavaju kocku.. možeš i ti shvatiti burzu kao kocku pa umjesto lota ulagati.. vjerojatnost da dobiješ će ti biti veća, a izvlačenje je svakog dana.
fanatiks is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 15:14   #3
killerbee
Registrirani korisnik

Član od: 27.12.2004.
Poruka: 64
Default Odgovor na: Bez cenzure !

Evo malo mojih prognoza što sada napraviti za neke dionice koje sam imao ili imam u portfelju, bazirano na:

1) 10+ godina trgovanja hr. dionicama,

2) citanju foruma, novina i sličnih tiskovina te

3) skoro svakodnevnom buljenju u mostich unazad par godina.

Adris - riješiti se toga što prije, jer od prodaje ništa, gubitak licence, ulaganje u turizam, a cijena je još uvijek veća od 3000 kad su te stvari bile drugačije.

Ericsson - nisam tu baš načisto, ali bi to ipak prodao jer jedno je kad dionica ima eps 100 na cijeni 200 kn nego eps 150 na cijeni 2000 kn.

Podravka - nikad više u tu dionicu (pri prodaji sam bio na nuli, a uložio u nju još 90ih).

Kraš - prodati, isti razlog kao i Podravka.

Dalekovod - kupiti, najviše zbog Presvetlovih tablica gdje Dalekovod izgleda kao odlična dugoročna dionica.

Atlanska plovidba - kupiti jer se netko izgleda naumio opasno natrpati tom dionicom.

Proficio - kupiti, mada su to lopine i pol, od fonda koji je najviše obećavao, spali su na to da muljaju i petljaju i boli ih ona stvar za dioničare (ove stvarno boli).

Korifej - kupiti, jer koliko god se priča o Ostoji, cijena se popela od 20 kn kad sam je prvi put snimio do evo 150 kn.

SN Holding - kupiti, isti razlog kao i Korifej, cijena od svojevremenih 6 kn iz 90ih došla trenutno do 150 kn, uz bonus Valamar dionica.

Franck - kupiti, opet zahvaljujući Presvetlom koji čvrsto vjeruje u nju, njegovim tablicama, ali i činjenicom da je ta dionica bila svojevremeno i 300 kn, 600, 1200, znači dugoročno uzlazno, za razliku od Kraša i Podravke.

Jadranska banka - kupiti, doći će i ona na red za prodaju, kad tad, mada sumnjam da ću je i tada prodati.

IGh - kupiti, ali tek kad Fima rasproda ono što je nakupovala, jer od iskustva sa Janafom ne ulažem u dionice koje Fima preporuča.

Eto, toliko za sada.
killerbee is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 15:27   #4
nevenb
Rezignirani korisnik

Član od: 18.02.2005.
Poruka: 477

a što kažeš za tisak?

prije par dana sam trpao njihovu dobit (lanjsku) u nekakav DCF kakluklator, pa diskontirajući 5 slijedećih godina, uz stopu rasta 3% i diskontnu od 11% ispljunuo je 277 kuna. i danas ode on...

****** ga!
nevenb is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 15:37   #5
Superior
Sean

Superior's Avatar

Član od: 26.11.2004.
Prebivalište: Zagorje
Poruka: 1.849
Default Odgovor na: Preuzimanje malih banaka

-brisano-

Vjerojatno onda Slatinska banka ......
Superior is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 15:41   #6
cunami
Registrirani korisnik

Član od: 16.08.2005.
Poruka: 895
Default Odgovor na: IPKT, Tvornica ulja Čepin

-brisano-

Citat:
Tailorpal
Za ovakve postove postoji nova tema Bez cenzure! Molim moderatore da zadnja dva posta presele. Ne iznose nikakve nove argumente, činjenice...........Čak ima i nebuloza.
Molio bih te da navedeš nebuloze...
Djelim tvoju želju da ova dionica poraste zbog povećanja cijena nafte ali nisi baš naveo neke argumente za taj scenario.
A daj bože da ti se obistini.
cunami is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2005., 16:16   #7
lebowski
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 4.407

Citat:
Fabi
Kad se vec spominje atlanska.. da pitam jel dobro uci sad malo ispod 900 ili trebam cekati?

Naravno misljenja.. molim..
Prema znančenovj procjeni, Atlantska vrijedi 1357 kn pa na gore. Na 900 kn diskont je 50%. Vijest o izdašnoj dividendi od srijede nije pretjerano digla cijenu, ali niti se ta cijena naglo spustila (što sam očekivao ovih dana). Ipak, nakon polugodišnjih rezultata jako brzo je porasla. Ali Uprava dobro radi svoj posao. Pa ti budi pametan. Samo godine ATPL bi trebala zaraditi između 400 i 600 kn, isplatiti dividendu od 70 do 200 kuna, a sljedeće godine zaraditi između 150 do 200 kn od vozarina. Meni je 50% portfelja u ATPL, a da mislim da je na 900 kn preskup prodao bi dio. Što ne znači da ne mislim da može spasti do 850.
lebowski is offline   Reply With Quote
Old 27.08.2005., 00:16   #8
Jones Dow
Caveat emptor!

Jones Dow's Avatar

Član od: 25.09.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 838

Bolje bi od naziva Bez cenzure pristajao naziv Invest Caffe!

Citat:
doktor_no_7
Stvarno ste se potrudili, svi vi, i to je dobro. Naravno da sto ljudi ima sto čudi i zato svatko ima svoje viđenje "funkcije dobrog foruma".
Najlakši i najučinkovitiji način spriječavanja anarhije na forumu je brisanje postova bez ikakve diskusije, ne osvrčući se na reakcije članova. No onda opet ispliva naš ego koji nikome ne daje za pravo da bude iznad nas, briše nam postove, kritizira, ...

Zato ću probati svima sugerirati liberalniji pristup na forumu. Smijete napisati što god hoćete, ali samo na ovoj temi. Sve ono što znatno narušava kvalitetu foruma Investiranje, verbalno ili premještanjem postova usmjerit će se na ovu temu.
Dakle, "bez cenzure" bi značilo uvid u postove koji bi inače bili odmah obrisani, ali i mjesto za potrebe chatanja, pa ako hoćete i svađa, uostalom sve ono protiv čega se bunimo kada završi na nekoj egzaktnoj temi. Ovo nije mjesto "za smeće" već jedan slobodan prostor kojeg dosad nismo imali.
Ovaj topic periodično će se "čistiti" i ostavljati samo rasprave vezane za investiranje i cenzuru. Ako netko želi da misao ostane zabilježena i ne bude brisana, a ne tiče se ovog dvoje, onda neka vodi računa da postoje forumi Caffe, Politika ...
Na kraju, ovo je samo moj pokušaj da napravimo jedan korak naprijed i uopće se ne zanosim da je idealna. Ako to ne uspije, uvijek ostaje ona rigidna opcija.
Ovoj temi Bez Cenzure trebalo bi promijeniti ime u TRANSPARENTNA CENZURA, zatim ukinuti mogučnost chatanja i omogučiti samo uvid u postove "koji bi inače bili odmah obrisani".
Old 27.08.2005., 07:12   #9
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.110
Default Odgovor na: Preuzimanje malih banaka

-brisano-

bilo bi dobro da i gospodarska rubrika Vjesnika ima svoje "moderatore"
Old 27.08.2005., 21:44   #10
gagnant
Registrirani korisnik

gagnant's Avatar

Član od: 18.04.2005.
Prebivalište: where the weather suits my clothes
Poruka: 790
Default Odgovor na: Investicijski fondovi

-brisano-

Citat:
tekut

sad počinje ono pravo izbor fonda: morate znati da se različito konstruira portfelj ako želite A,B ili C

Naglasak ovakvog načina ulaganja je na dugačak rok dakle 20ak godina osim za C koji je postavljen da daje odmah rentu fiksnu od 200 eura
tako da je sasvim normalno da će fond pušit nekoliko godina dok ne počne skokovit rasti.
Dokaz tomu je tradicija od oko 120 godina i prosječni prinos je bio oko 12.5% godišnje.
Ovaj način štednje se dakle isplati kao investiranje u npr dodatnu mirovinu jer zaradu planira kroz duži niz godina.Ulažu se u vrlo kvalitetne dionice ( kvalitetnije od domaćih) i ima ih puno više koje imaju tu kvalitetu u odnosu na domaće ( 650 prema 30ak domaćih )....
Tekut. Da nisi možda prije prodavao Zepterove lonce ili Amway, s obzirom na retoriku?!
gagnant is offline   Reply With Quote
Odgovor

Tags
fašizam, kolaboracionisti, slava mrtvima

Opcije na temi

Pravila