Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 22.01.2005., 11:32   #1
Rocky
rock2any

Član od: 30.12.2004.
Poruka: 2
Default Luka Rijeka - LKRI-R-A

Šta mislite o ovoj tvrtki? Je li to možda još jedna dionica na kojoj bi mogli u bouduče dobro zaraditi?
Rocky is offline   Reply With Quote
Old 22.01.2005., 12:18   #2
branimir
Registrirani korisnik

branimir's Avatar

Član od: 20.10.2002.
Poruka: 3.585
Default Odgovor na: Luka Rijeka

meni je zapela za oko kada ju je netko na 80 kuna počeo skupljati . Znao sam da se nešto valja . Insajder je znao da idu u privatizaciju . Mislim da bi mogla biti skrivena zlatna koka . Strgat će se za nju
branimir is offline   Reply With Quote
Old 22.01.2005., 14:14   #3
Pan
Registrirani korisnik

Pan's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Prebivalište: Net
Poruka: 46

LKRI - još nije trgovano na Burzi.
Pan is offline   Reply With Quote
Old 22.01.2005., 14:22   #4
Rouge Trader
Registrirani korisnik

Rouge Trader's Avatar

Član od: 03.06.2004.
Poruka: 438

Trgovano je na VSE.

Vidi primjer HRDH od prošle godine. Navlakuša s velikim N. Pa ko voli...
Old 22.01.2005., 14:32   #5
ziheraš
Registrirani korisnik

Član od: 21.12.2004.
Poruka: 1.138

Na www.lukarijeka.hr ima dosta podataka o budućoj strategiji i potezima uprave.Za usporedbu dionice luke Koper su na razini od cca.8.500 tolara.Imaju puno veće mogućnosti od luke Koper zbog dubine mora. Problem je u tome što vuku gubitke od prošlih vremena.Prošle godine je otvoreno u samoj luci 15 stranih špediterskih podružnica.Iz osobnog iskustva znam da dosta austrijskih veletrgovaca zadnjih 6 mjeseci rade kontejnerske promete preko luke Rijeka.Budućnost je zagarantirana, te sa pametnim investicijama dionica može dogurat do 500 kn
ziheraš is offline   Reply With Quote
Old 22.01.2005., 17:18   #6
branimir
Registrirani korisnik

branimir's Avatar

Član od: 20.10.2002.
Poruka: 3.585

Citat:
Rouge Trader
Trgovano je na VSE.

Vidi primjer HRDH od prošle godine. Navlakuša s velikim N. Pa ko voli...

Duvan je išao na špekulaciju da će ih adris usisati po BV ! Luka ima strašnih potencijala rasta u budučnosti ! Duvan nekako baš i nema :D stoga ne slažem se baš o navlakuši(možda i je ali ovi vrijede više)
branimir is offline   Reply With Quote
Old 26.01.2005., 10:52   #7
Edmundo
Registrirani korisnik

Član od: 14.01.2005.
Poruka: 14

danas još +15,66%!!!
što se zbiva, jel to još jedna zlatna koka...
ući il' zakasnih, pitanje je sad???
Edmundo is offline   Reply With Quote
Old 27.01.2005., 09:08   #8
ShooPack
Registrirani korisnik

Član od: 27.10.2004.
Poruka: 175

Luku Rijeka d.d. predstavio je predsjednik Uprave Denis Vukorepa, rekavši da je njihova poslovna orijentacija kontinuirano ulaganje u modernizaciju opreme i mehanizacije te rast prometa, a ove godine planiraju pretovariti četiri milijuna tona tereta. Istaknuo je i nekoliko projekata značajnih za razvoj Luke Rijeka, primjerice “Samsung”, kojim je provedena tehnološka modernizacija kontejnerskog terminala i zaukružena obnova teške mehanizacije na terminalu za rasute terete u Bakru. U tijeku je pak daljnji proces modernizacije luke i prometnog smjera kroz "Gateway project" Svjetske banke za obnovu i razvoj, kojim bi se u Rijeci trebalo otvoriti 2000 radnih mjesta te još 1000 u regiji, s tim da bi prihodi do 2025. godine iznosili oko 100 milijuna eura.

(Zagreb, 16. ožujka 2004. Luka Rijeka predstavljena zagrebačkim gospodarstvenicima)

Svakako zanimljivo, Raste jim promet iz godine u godinu, ali u bilancama svake godine gubitak, jer to zbog velikih ulaganja? Ima li tko više podataka o ovoj firmi?
ShooPack is offline   Reply With Quote
Old 27.01.2005., 09:18   #9
ShooPack
Registrirani korisnik

Član od: 27.10.2004.
Poruka: 175

Luka Rijeka d.d. prekrcala milujun tona tereta više

Tijekom protekle godine Luka Rijeka d.d. je ostvarila ukupan promet od 4.654.698 tona tereta što predstavlja porast od 31% u odnosu na 2003. godinu. Od toga, promet generalnim teretom je rastao za 31%, rasuti teret je porastao za 32% dok je promet drvom porastao za 8%. Nakon dugogodišnje stagnacije protekla će godina biti zabilježena kao godina u kojoj se riječka luka vratila na
predratne količine tereta.
Modernizacija riječke luke kroz krupna investicijska ulaganja osigurala je konkurentan i prije svega kvalitetan lučki servis. Agresivan nastup na širem tržištu potvrdio se nizom pozitivnih poslovnih rezultata o kojima najbolje govore statistički podaci protekle godine.

U strukturi generalnog tereta vodeće mjesto po stopi rasta i dalje ima kontejnerski promet. Protekle godine kontejnerski promet iznosio je 60.864 TEU što je povećanje od čak 116% u odnosu na 2003. Udjeli po vrstama tereta jednako su raspoređeni kao i 1991. godine što ukazuje na srazmjeran porast svih vrsta tereta u protekloj godini.

Ovo pročito na njihovoj strani. Zar stvarno niko ništa nezna o ovoj tvrdki? Razmišljam o kupnji pa me zanima sve što se može saznati?? (ni internet baš nije radodaran informacijama) U kratkom ču vam još staviti u vid još analizu njihovog financijskog izveštaja koji radim.
ShooPack is offline   Reply With Quote
Old 29.01.2005., 16:40   #10
Rocky
rock2any

Član od: 30.12.2004.
Poruka: 2

I ja bih molio, da netko baci koju analizu na forum. Osobno mislim, da ima firma veliki potencial - ipak je to največa luka na Jadranu, ima dobre prometne veze (autocesta) te je počela povečavati promet teretom.
Rocky is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila