Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 18.09.2008., 16:47   #201
leviplohin
Registrirani korisnik

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: CCCP
Poruka: 1.663
Default Odgovor na: HANFA (komentari odluka, uloga na tržištu, primjedbe, prijedlozi)

Vjerovatno si u pravu po tom pitanju, ali to ništa ne mijenja na stvari.
Uhvati se pisanja i adresiraj na Ured Predsjednika RH.

http://www.mojnovac.net/forumi/attac...4&d=1225312002

Smart 27.svibanj,2009.
Da je npr. zadnju pomoć odobrenu u Americi od 700 milijardi dolara raspodijeliti svakom stanovniku zemlje (6,7 mlrd.), ispada da bi svatko dobio po 104,48 milijuna dolara!!!
leviplohin is offline   Reply With Quote
Old 19.09.2008., 00:14   #202
Dex1
Registrirani korisnik

Dex1's Avatar

Član od: 28.11.2005.
Poruka: 5.215
Default Odgovor na: HANFA (komentari odluka, uloga na tržištu, primjedbe, prijedlozi)

Evo nek stoji tu.

"Je, baš tako. Pogledajte si malo cijene turističkih dionica. Taj sektor je u ovoj korekciji ponajviše stradao. Uzmite mcap svake te turističke dionice pa usporedite s nekim prosječnim cijenama zemljišta/nekretnina (tu slobodno dodate diskont od 20% da neki ne kazu da su precijenjene). Dodajte tu još novi hanfin zakon i do kojeg zaključka dolazite? Privatizacija po bagatela cijenama. Kako je tekla priča: Fondovi (novcem ulagatelja/mahom hrv. građana) kupuju masu tih dionica (perspektiva zbog vrijednih zemljišta/nekretnina), hanfa ničim izazvana (dr.Ivo treba te po prstima) prisiljava fondove da rasprodaju te dionice jer ih nesmiju imati u portfelju (premali mcap, ff). Dolaze "spasitelji" i kupuju jeftino turističke destinacije po cijelom Jadranu. Živjela HDZ privatizacija 2008/2012. Nakon 2012 (ulazak u EU) onaj tko se zasiti, a ne upropasti, lijepo prodaje uz finu zaradu. Gdje griješim? Mislim da nigdje."

Ovo im je zadnja šansa i ako bi se netko ozbiljno pozabavio s tim mislim da im to može pasti u vodu. Ne vidim ama niti jedan razlog zašto se fondovima ne dozvoli da zadrže "nepodobne" dionice u portfelju 5 godina. Zašto samodole, zašto? Ako netko zna neki razuman razlog nek ga napiše.......
Dex1 is offline   Reply With Quote
Old 19.09.2008., 10:00   #203
leviplohin
Registrirani korisnik

Ja sam svoj dopis sastavio i poslao na adresu Ureda Predsjednika Republike Hrvatske!!!

Zao mi je da DEX ranije nije postao svoje vidjenje da i njega ubacim.

Nadam se da ce se on sam potruditi i jos poneki forumas uz njega.

Di su sad oni pusti novinari koji svoje textove pisu inspirirani ovim forumom???

Let's go!!!

Smart 27.svibanj,2009.
Da je npr. zadnju pomoć odobrenu u Americi od 700 milijardi dolara raspodijeliti svakom stanovniku zemlje (6,7 mlrd.), ispada da bi svatko dobio po 104,48 milijuna dolara!!!
Old 19.09.2008., 10:49   #204
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 24.11.2004.
Poruka: 6.110

neznam samo zašto mislite da morate zaraditi na dionicama i to baš sada - i zašto mislite da bi baš vi trebali biti zaštićeni - jel vam to netko obećeao - jel to piše u zakonu

možda bi bilo bolje da umjesto piskaranja uredu predsjednika (koji uopće nije ovlašten hanfu propitkivati o stanju na burzi- obzirom je burza privatna stvar) uzmete lopatice i grabljice i počistite svoje dvorište

lišće je počelo padati

ili je možda najpametnije osnovati novu vlastitu burzu gdje bi naprosto cijene dionica bile više
Old 19.09.2008., 11:33   #205
Garibaldi
Registrirani korisnik

Član od: 02.03.2006.
Prebivalište: G-Zg-St
Poruka: 871

Citat:
MASTER View Post
možda bi bilo bolje da umjesto piskaranja uredu predsjednika (koji uopće nije ovlašten hanfu propitkivati o stanju na burzi- obzirom je burza privatna stvar) uzmete lopatice i grabljice i počistite svoje dvorište

lišće je počelo padati

ili je možda najpametnije osnovati novu vlastitu burzu gdje bi naprosto cijene dionica bile više
Ti se šališ? Ili si doista ozbiljan?

Dex je odlično sročio, nije ovdje stvar u zaradi na dionicama (već smo, barem ja, preživjeli nekoliko kriza i ostali živi), već činjenici da novi pravilnici dozvoljavaju znatno sofisticiraniju "privatizaciju" od one 90ih u kojoj vrhnje beru uglavnom stranci. A nakon što i turistički sektor rasprodamo jeftino, što nama ostaje, što, MASTER? Kome ćeš i gdje prodavat lavandu?

Onda stvarno možemo, kako ti kažeš, uzet lopate i grablje.

Premda Ured predsjednika doista nije u poziciji bilo što pametnog napraviti, ne zato što nije ovlašten, već zato što ne znam tko bi tamo uopće to mogao/znao napraviti, ali bi barem trebalo pokušati dići medijsku prašinu oko ovoga. Nažalost, naši novinari nemaju dostatnog obrazovanja da bi uopće shvatili što se ovdje dešava, pa izvještaji o stanju na burzi uglavnom završavaju na obavijestima o zaključnoj cijeni HT-a toga dana.

Trebalo bi samo pismo toga sadržaja poslati na više mjesta, jer se ono samo u Uredu može lako zagubiti.
Garibaldi is offline   Reply With Quote
Old 19.09.2008., 11:55   #206
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

pa nisam siguran da su pozcije baš pogođene i da ograničenja postoje u tom smislu

možda bi to sve skupa trebalo promatrati s aspekta da su fondovi naprosto pogrešno ulagali a potom reklamirali svoje dobre rezultate
to što je to imalo za posljedicu (rast cijena) i za ostale investitore nitko se nije bunio

međutim kad se novac počne gubiti - tada se traži zaštitia investitora - zbog čega nitko nije tražio zaštitu onih investitora koji su prodali "jeftino" vjerovatno ne znajući koje cijene doista može postići njihova dionica
konačno ja se sjećam jednog od prvih intervju samodola u nekoj kasnoj večernoj emisiji kad je rekao da je tržište plitko i pregrijano - nitko ga nije slušao - a bilo je to prije dvije tri godine
Old 19.09.2008., 12:16   #207
leviplohin
Registrirani korisnik

Meni se čini da si ti svojim javljanjem promašio temu.

To se toliko često događa da je sve vjerojatnije da to radiš namjerno.

Posebno je iritantno što nam inputiraš nešto o čemu mi nismo govorili.

Možda nisam dovoljno jasno napisao, ali ako inicijalni text pročitaš 2 ili 3 puta shvatit ćeš da nigdje nisam spominjao svoje gubitke.

A ta Samodolova "revolucionarna otkrića tople vode" pred 2-3 godine upravo su i podloga za ovakvu regulativu koje je tržište učinilo još plićim i netransparentnijim.

Smart 27.svibanj,2009.
Old 19.09.2008., 14:23   #208
leviplohin
Registrirani korisnik

Evo kako se odgovorni i stručni regulator ponaša, a našim spodobama ni traga ni glasa.
Makar da pokušaju ispraviti nešto u djelu u kojem su donijeli krive odluke...ništa... frula....

Ulagače je oraspoložila i vijest da američka Komisija za vrijednosne papire (SEC) namjerava privremeno zabraniti 'short selling', trgovanje prema kojemu brokeri prodaju dionice koje još uopće ne posjeduju kako bi ih kasnije, kada im cijena padne, kupili jeftinije.

Agresivan oblik ove poslovne strategije smatra se jednim od uzroka snažnog pada cijena dionica na Wall Streetu u posljednje vrijeme. Zabrana SEC-a mogla bi se privremeno odnositi na dionice pojedinih ili svih financijskih institucija, a možda čak i na sva dionička društva.

Već je jučer britanski regulator tržišta donio privremenu zabranu zauzimanja novih 'kratkih pozicija' za financijske dionice, a vjeruje se da će ovih dana to učiniti i SEC.

Smart 27.svibanj,2009.
Old 19.09.2008., 15:51   #209
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

short selling u RH nikada nije niti bio dozvoljen
Old 19.09.2008., 18:30   #210
leviplohin
Registrirani korisnik

Ozbiljno???

A di ti vidiš da je netko napisao da short selling u Hrvatskoj postoji???

Post prije tebe pokušava ukazati na to kako se regulator u krizi treba ponašati, a ne se mišjoj rupi skrivati.

Nećeš sada valjda zaključiti da u rvackoj nema mišjih rupa?!

Smart 27.svibanj,2009.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila