Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 30.09.2004., 16:32   #1
S_T
Registered User

S_T's Avatar

Član od: 07.05.2004.
Prebivalište: Zašto sam blokiran
Poruka: 463
Default IPK Kandit d.d. (IPKK-R-A)

Šta mislite o IPKK? Šta se tu sprema? Država drži 20 % vlasništva. Hoće li to na prodaju? Imaju dobit oko 13% od nominale ili oko 10% na trenutnu cijenu dionice. Financijska imovina im je približno jednaka upisnom kapitalu.

Kupiti ili ne kupiti pitanje je sad?

Molim komentar.
S_T is offline   Reply With Quote
Old 30.09.2004., 16:39   #2
george
Registrirani korisnik

george's Avatar

Član od: 18.10.2002.
Poruka: 419
Default Odgovor na: IPKK (KANDIT)

ooo, konačno da se na ovo Forumu javi i netko koga zanimaju firme iz sustava IPK (kao ci moju malenkost)...Samo da još dobijemo odgovore na naša pitanja ili bar da potaknemo zanimanje za Kandit i slične (jučer je IMIA skočila...)
george is offline   Reply With Quote
Old 30.09.2004., 20:40   #3
player
Registrirani korisnik

Član od: 17.09.2004.
Poruka: 522

Cini mi se da je jucer u Vecernjem objavljen dosta optimistican tekst o IPKK. Netko vec dosta dugo uredno skuplja ove dionice po 120 i samo ceka. Ask je totalno slab, pa vec malo veca kupnja moze pogurati cijenu kao danas. Inace oko 20% je u drzavnom vlasnistvu i treba se prodati pa bi ova dionica vrlo skoro mogla imati zanimljiv zaplet.
A zainteresiranih za nju bi moglo biti (Lura, Kras, Agrokor i sl.) pa ako dodje do ikakve borbe, ovo bi moglo poletjeti jer je jedna od rijetkih dionica koje u zadnje vrijeme nisu imale neki rast.
player is offline   Reply With Quote
Old 01.10.2004., 09:37   #4
Rmpalija
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 1.552

Citat:
PREDMET: Obavijest o namjeri objave ponude za preuzimanje
Temeljem odredbi članka 19. stavak 2. točke 7. Pravila kotacije JDD obavještavamo Burzu da je
primljena obavijest društva za poslovanje vrijednosnim papirima Rast d.o.o. iz Varaždina, punomoćnika
grupe dioničara izdavatelja IPK Kandit d.d. iz Osijeka, a u skladu s odredbom članka 4. točka 1. Zakona o
preuzimanju dioničkih društava o slijedećem:
1) Grupa od 191 dioničara izdavatelja IPK Kandit d.d. sa sjedištem u Osijeku, Frankopanska 99
(dalje: Društvo) sklopili su «Dioničarski ugovor» kojim su se obvezali na međusobno
usklađeno djelovanje u upravljanju Društvom, stjecanju novih dionica Društva i drugim
aktivnostima od zajedničkog interesa. U smislu čl. 8. točka 1. Zakona o preuzimanju dioničkih
društava (dalje: Zakon), sklapanje ovog ugovora ima značenje njihovog zajedničkog
djelovanja.
2) Potpisnici «Dioničarskog ugovora» zajedno su imatelji 321.814 dionica Društva, od čega
151.797 dionica koje imaju pravo glasa, što im daje 40,64% od ukupnog broja glasova iz
dionica s pravom glasa Društva. Na temelju te činjenice, a prema odredbi čl. 4. točka 1.
Zakona, potpisnici «Dioničarskog ugovora» će objaviti ponudu za preuzimanje dionica
Društva njihovim imateljima na način, pod uvjetima i u roku kako to propisuje Zakon.
Namjera objave ponude za preuzimanje objavljena je u Glasu Slavonije i u Narodnim Novinama
od 27.08.2004.g.
Nije mi baš jasno o čemu vi tu drobite???

Firmu kupuje menadžment sa šljakerima po Glavaševoj direktivi. Lura je ne želi, a vjerojatno ni ostali. Cijena u preuzimanju max. 120 kn. Ono jučer je ne'ko zagriz'o na provokaciju ili se želi iskrcati na nešto višoj cijeni od preuzimačke.

I to je to.
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 01.10.2004., 11:42   #5
S_T
Registered User

S_T's Avatar

Citat:
Rmpalija
Nije mi baš jasno o čemu vi tu drobite???

Firmu kupuje menadžment sa šljakerima po Glavaševoj direktivi. Lura je ne želi, a vjerojatno ni ostali. Cijena u preuzimanju max. 120 kn. Ono jučer je ne'ko zagriz'o na provokaciju ili se želi iskrcati na nešto višoj cijeni od preuzimačke.

I to je to.
Hvala za informacije!

Rmpalija vidim da ste informirani, još me zanima: Do kada je zakonski rok za ponudu za preuzimanje? Kako ste došli do max. 120 kn? Kolika je mogućnost za kontra ponudu?
Old 01.10.2004., 11:56   #6
Rmpalija
Registrirani korisnik

Ah, sad ću ispast strašno pametan.
Od 0-100%. To je najava, kada će uslijediti ponuda, ne znam (ne znam koji su eventualni rokovi).

Nikad ne znaš 'ko tu koga.
Al' s obzirom na udjel preuzimatelja i većinske pakete IPK Osijek i DAB-a odnosno HFP-a, mislim da neće biti nekog značajnijeg interesa.
Jedino ako ne'ko mazne državne i kvazidržavne udjele prije njih. Al' s obzirom da se zna 'ko je Kajzer u Osijeku, baš ne očekujem nekih spektakularnih iznenađenja.

A ni sama firma nije bog zna što. Izgleda mnogo bolje na papiru nego u stvarnosti. Valjda zato što papir trpi sve.
Old 01.10.2004., 12:10   #7
S_T
Registered User

S_T's Avatar

Citat:
Rmpalija
Ah, sad ću ispast strašno pametan.
Od 0-100%. To je najava, kada će uslijediti ponuda, ne znam (ne znam koji su eventualni rokovi).

Nikad ne znaš 'ko tu koga.
Al' s obzirom na udjel preuzimatelja i većinske pakete IPK Osijek i DAB-a odnosno HFP-a, mislim da neće biti nekog značajnijeg interesa.
Jedino ako ne'ko mazne državne i kvazidržavne udjele prije njih. Al' s obzirom da se zna 'ko je Kajzer u Osijeku, baš ne očekujem nekih spektakularnih iznenađenja.

A ni sama firma nije bog zna što. Izgleda mnogo bolje na papiru nego u stvarnosti. Valjda zato što papir trpi sve.
Evo me opet, naravno sa pitanjem.

Zašto taj Kajzer iz Osijeka ne namjesti IPKK Mepasu oni ipak imaju zajedničke korijene?
Old 01.10.2004., 12:18   #8
Rmpalija
Registrirani korisnik

Mislim da on spaja na interesnoj osnovi (ne vlasničkoj) Koestlin i Zvečevo.

Čuj, iskreno, ne znam. Možda sve na kraju završi u nekim trećim rukama.

Sjeti se Lipovca i širokogrudne podrške od HAAB-a, kad je krenulo nizbrdo, eto i nekretnina i pogona za džabe. Za njih je bankarstvo očito postao sporedan biznis, ako je ikada i bio glavni.
Old 04.10.2004., 11:08   #9
debeli007
Registrirani korisnik

Član od: 10.09.2004.
Poruka: 197

firmu bi kupio menagement ali nemaju para pa traže kredit
ja sam je imao ali sam skoro izgubio 20% kad je objavljana vijest u jutarnjemo dugo prema ljubljanskoj banci
pa sam odlučio da neću ulagati dionice koje su u nekim odnosima s ljubljanskom bankom
kad ih može u svakom trenutku oboriti bilo kakva vijest u novinama
debeli007 is offline   Reply With Quote
Old 04.10.2004., 14:05   #10
S_T
Registered User

S_T's Avatar

Citat:
debeli007
firmu bi kupio menagement ali nemaju para pa traže kredit
ja sam je imao ali sam skoro izgubio 20% kad je objavljana vijest u jutarnjemo dugo prema ljubljanskoj banci
pa sam odlučio da neću ulagati dionice koje su u nekim odnosima s ljubljanskom bankom
kad ih može u svakom trenutku oboriti bilo kakva vijest u novinama
Kakav dug? Koji jutarnji?
Odgovor

Opcije na temi

Pravila