Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 29.07.2020., 12:19   #701
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.293
Default Odgovor na: Trenutno stanje na tržištu nekretnina

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2201508.aspx

Da u Indexu ili bilo gdje u medijima postoji glas razuma?

Kad netko pročita moj komentar od prije neki dan i ovaj članak, pomislit će da sam ja ovaj stari, ćelavi s naočalama (Jarić). Ne. Ja sam drugi stari, ćelavi s naočalama

Ovo je dobro rekao:
Konačno, cijeli koncept centra Zagreba kao isključive odgovornosti njihovih stanovnika je pogrešna. U zgradama koje su spomenici kulture, u kojima se nalaze brojni sadržaji, uživaju i drugi stanovnici Zagreba i Hrvatske. Tko izdvaja za održavanje ulica, trgova, parkova i zgrada u kojima se nalaze popularna mjesta za uživanje i kulturni život poput kina, kazališta, muzeja, kafića, klubova i sl.?

Zanima me koliko je turista obišlo Gunju, nakon temeljite obnove, poslje poplave?

I da ponovim, nitko neće stanarima uređivati unutrašnjost stanova. Sanacija se odnosi na povećanje protupotresne stabilnosti zgrade.Iznutra će se zakrpati popucali zid. Vjerojatno bogatima (kojima možda nije ništa ni stradalo), ali imaju veze s političarima ili gradskom vlasti, u ovim mjerama će se obnavljati cijeli stan, a sirotinja će biti sretna, ako im donekle vrate u staro stanje.....ali to je već "Imamo Hrvatsku" priča.
Jumbo is offline   Reply With Quote
Old 30.07.2020., 08:09   #702
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...o/2201747.aspx

Mali je glasnogovornik krupnog kapitala. Iz ovih rečenica:
"Solidarnost je kada vi, recimo, nemate i ja kao pojedinac to vidim i odlučim vam pomoći. Ali kada uzmem nekome drugome iz džepa, tko ima manju platežnu moć, to nije solidarnost, to je jedna vrsta otimačine.
"Uvijek sam kontra poreza, definitivno nisam za porez na nekretnine", kaže.

Ne treba biti znanstvenik da se vidi da bi takvim modelom, svi s malim primanjima bili natjerani prodati stanove za budzašto, jer ne mogu sami platiti obnovu, a da bi stanove kupili bogati, koji već imaju neku od nekretnina.....pa se eto njima nebi naplaćivao porez na nekretnine.

I mali očigledno brka pojmove solidarnost i humanitarnu pomoć. Solidarnost je upravo solidarizirana pomoć zajednice ugroženima. Nadam se da se i taj tutlek može složiti da su ljudi, koji ne mogu u svoje stanove, jer je narušena statika zgrada sada ugroženi.
Old 21.08.2020., 11:52   #703
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Ajmo mi natrag na nekretnine.
Kad pogledate Njuškalo, nema novogradnje ispod 2.500 €/m2, pa ni u Prečkom.

Onda malo prekopate po netu i nađete da Pionir, koji je poznat po kvalitetnoj gradnji ima u ponudi stanove u Španskom, iza City centra po 1660 € i da ima 80 % neprodanih stanova. Koliko se sjećam, prodaja je krenula početkom godine i grubi radovi su gotovi....useljenje 31.12.

Nagradno pitanje, koliko se proda ovih novogradnji po 2.500 do 5.000 €/m2, kad ni za ovu po 1660 nema interesa?

https://www.pionir.hr/prodaja-nekret...jever/objekt-c

Inače, kad završe ovu zgradu, kreću sa još 2 zgrade na istom platou i cijena će biti ista, tako da nema straha ako vam sad pobjegne ova super prilika
Odgovor

Opcije na temi

Pravila