Moj Novac -> Financijski portal
     
 
 
 
 
  Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor
 
Opcije na temi
Old 05.01.2017., 11:05   #661
tuna_again
Registrirani korisnik
 
Član od: 12.06.2013.
Poruka: 650
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

Ne bidi smesen sega. sto ne stavi 200@650 me skokas i gotovo .
tuna_again is offline   Reply With Quote
Old 05.01.2017., 11:22   #662
ELIT
Registrirani korisnik
 
Član od: 09.03.2011.
Poruka: 121
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

[quote=tuna_again;696460]Ne bidi smesen sega. sto ne stavi 200@650 me skokas i gotovo .[/QUOT

Zavrseno drugar, pivoto ostanuva
ELIT is offline   Reply With Quote
Old 15.03.2017., 14:24   #663
Marlon
Registrirani ovisnik
 
Marlon's Avatar
 
Član od: 17.05.2007.
Prebivalište: Macedonia
Poruka: 1.128
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

http://www.seinet.com.mk/Default.aspx?docID=40559
Opaa bravo, proradile CEVI. P/E 2.82 (na 865 den)
__________________
The young man stepped into the hall of mirrors where he discovered a reflection of himself
Marlon is offline   Reply With Quote
Old 31.05.2018., 08:58   #664
nenex
Registrirani korisnik
 
Član od: 18.03.2013.
Poruka: 128
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

Faktor analiza

https://faktor.mk/kako-shtanca-fzc-kumanovo
nenex is offline   Reply With Quote
Old 04.07.2018., 00:36   #665
bosko007
Registrirani korisnik
 
Član od: 23.05.2007.
Poruka: 1.680
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

Да не каже НЕКСУС не сум пријавил . . .
Конечно и јас купив ЦЕВКИ на 880 денари . . .
Незнам зошто сакам да верувам на менаџментот, а и малку да влезам во ризик доста ми се банки 95% од портфолио .

Туку има ли некое инфо од КУ . . . штама во последно време . . . никој не купува, јас раат си испазарив пред 5-6 месеци ме иништија со наддавање . . . Ќе ја биде ли ФЗЦ ??? Се истопи профитот откако се смени властта . . .
bosko007 is offline   Reply With Quote
Old 21.07.2018., 04:15   #666
ELIT
Registrirani korisnik
 
Član od: 09.03.2011.
Poruka: 121
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

Citat:
bosko007 View Post
Да не каже НЕКСУС не сум пријавил . . .
Конечно и јас купив ЦЕВКИ на 880 денари . . .
Незнам зошто сакам да верувам на менаџментот, а и малку да влезам во ризик доста ми се банки 95% од портфолио .

Туку има ли некое инфо од КУ . . . штама во последно време . . . никој не купува, јас раат си испазарив пред 5-6 месеци ме иништија со наддавање . . . Ќе ја биде ли ФЗЦ ??? Се истопи профитот откако се смени властта . . .
Најново инфо од КУ е дека правиме 5% со цел:
1. Да се стави крај на апсолутната доминација па и самоволие во одредени аспекти од работењето
2. Да се потикне размислување кај доминантниот Акционер за Дивиденда кон малите Акционери
3. Подигање на цена на 2000 денари (50% од 2007), зошто да не и повеќе?
Веројатно се прашувате како ќе го направиме истото-да не должам, одговорот е: со малку повеќе ангажман од оној што го имавме кога ја доведовме и оддржавме акцијата на 1000 денари, пишете во инбокс доколку сакате да дадете полномошно за управување до реализација на горе наведените цели, поздрав
ELIT is offline   Reply With Quote
Old 21.07.2018., 18:54   #667
zoraxe
Registrirani korisnik
 
Član od: 22.08.2007.
Prebivalište: white chapel
Poruka: 530
Default Odgovor na: AD FZC 11 Oktomvri Kumanovo

Citat:
ELIT View Post
Најново инфо од КУ е дека правиме 5% со цел:
1. Да се стави крај на апсолутната доминација па и самоволие во одредени аспекти од работењето
2. Да се потикне размислување кај доминантниот Акционер за Дивиденда кон малите Акционери
3. Подигање на цена на 2000 денари (50% од 2007), зошто да не и повеќе?
Веројатно се прашувате како ќе го направиме истото-да не должам, одговорот е: со малку повеќе ангажман од оној што го имавме кога ја доведовме и оддржавме акцијата на 1000 денари, пишете во инбокс доколку сакате да дадете полномошно за управување до реализација на горе наведените цели, поздрав
Druže jel znaš ti šta se dešava u FZC? Radnicima davali neke ugovore da potpisuju, kao anex a ovi se kao ne slažu pa ne potpisuju... Zbog toga menadžment daje otkazna rešenja i ako tako produži neće ostati ko da radi u toj fabrici. Da ne bude da pričam nešto bezveze... :

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vr...-te-rabotnici/
__________________
zrno po zrno, pogaca
zoraxe is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Idi na forum:


Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 23:49 sati.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.