Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 27.04.2007., 21:53   #1
zorandimit
Registrirani korisnik

Član od: 26.04.2007.
Poruka: 3
Default Vinarska vizba Tikves

Zdravo svima
Posto sam nov u ovome (berza, akcije), a i na ovom forumu, zamolio bih iskusnije akcijase za misljenje oko akcija VV Tikves.
Hvala unapred i puno pozdrava svima.

zorandimit is offline   Reply With Quote
Old 14.05.2007., 12:07   #2
ChoChikun
Registrirani korisnik

ChoChikun's Avatar

Član od: 17.09.2003.
Prebivalište: Japan
Poruka: 2.332
Default Odgovor na: Vinarska vizba Tikves

Tikveš je najveća vinarija u Makedoniji, a kako na njihovim stranicama (www.tikves.com.mk) kažu "najveća ne samo na Balkanu nego i u cijeloj jugoistočnoj Evropi". (bez obzira što na temi Božjakovina o tom mislili)

Godišnje obradi 55 miliona tona grožđa i proizvede oko 35 miliona litara vina.

Ima 206.500 dionica (191.941 redovnih i 14.559 povlaštenih), pa na današnjoj cijeni od 7.654 MKD ima kapitalizaciju od 25,8 miliona eura.
Warren Buffett: “To jeste li u pravu ili niste, nema veze s tim jesu li drugi suglasni s vama. U pravu ste kada imate ispravne činjenice i kad rezonirate ispravno – to je jedina stvar koja garantira istinu. A kada to imate, ne morate se brinuti zbog mišljenja nekog drugog.“

A blind squirrel is more likely to find a nut if there are a lot of blind squirrels.
ChoChikun is offline   Reply With Quote
Old 23.05.2007., 11:39   #3
ChoChikun
Registrirani korisnik

ChoChikun's Avatar

Član od: 17.09.2003.
Prebivalište: Japan
Poruka: 2.332

Evo jedna mala usporedba sa Skovinom:

Kapitalizacija Tikveša je 28 miljona eura, a Skovina 37 mio eura. Znači, Skovin ima za 32% veću kapitalizaciju. U svemu ostalom je veći Tikveš.

Skovin ima 450 hektara vinograda, a Tikveš 1750 (gotovo 4 puta više). SKOV proizvodi 13 mio litara vina, a TKVS 35 mio litara (2,7 puta više). SKOV od 13 mio litara samo 2,5 mio litara proda flaširano, a TKVS samo izveze više od 20 mio boca. U ovaj omjer se možemo uvjeriti u svakom prodajnom centru.

Tikveš ima i jači brend jer nema tko u Hrvatskoj pije vino, a da nije kušao ili barem čuo za vranac "T'ga za jug".
Warren Buffett: “To jeste li u pravu ili niste, nema veze s tim jesu li drugi suglasni s vama. U pravu ste kada imate ispravne činjenice i kad rezonirate ispravno – to je jedina stvar koja garantira istinu. A kada to imate, ne morate se brinuti zbog mišljenja nekog drugog.“

A blind squirrel is more likely to find a nut if there are a lot of blind squirrels.
ChoChikun is offline   Reply With Quote
Old 25.05.2007., 02:51   #4
bosko007
Registrirani korisnik

Član od: 23.05.2007.
Poruka: 1.675

Zdravo na site ;
Jas sum nov vo ovoj forum, no V.V.Tikves ja sledam podolgo vreme. Moe mislenje e deka se raboti za edna od podobrite firmi vo Makedonija. Od 2002-2003 godina ja kupi grupacijata na Sveto Janevski-Pivara za mnogu evtini pari so pomos na nekoi negovi politicki vrski. Ja podigna na edno povisoko nivo. Firmata ima sposoben menadzment, vsusnost Sveto toa go dokaza i so Skopska Pivara. Akciite mislam deka seuste se potceneti iako sporo no konstantno rastat. Jas vlegov vo igra na 6000den. ,a sega se 8400den. Mislam deka za mesec-dva ke stignat do 12000den. Ne e cudo Sveto vinarijata da ja izdigne na edno povisoko nivo a posle da ja prodade na nekoj stranec, kako sto toa go napravi so Pivara. Otkako ja kupi vlozi pari vo lozovi nasadi, ja podobri distribucijata ,a gleda da izveze sto e mozno poveke flasirano vino. V.V. Tikves e pogolema od Skovin ,a ima pomala pazarna vrednost.
bosko007 is offline   Reply With Quote
Old 25.05.2007., 14:01   #5
Minister
Registrirani korisnik

Član od: 25.04.2007.
Poruka: 636

Evo moj mali pridones oko Tikvesa. Usporedba sa Skovinom je jos gora od usporedba Granita sa Betona ne samo zbog podatci izneti na ovaj forum, nego i zbog kvaliteta proizvoda. U dnevna stampa ovih dana je pisao da TIKVES dogovara izvos u USA (delegacija je bila u Washington), a Skovinov najprodavaniji proizvod je Makedonsko belo (ili crno), flasa od 1,5 L stoji 2 eur. Ali dobro, Skovin je nova firma i ulase se u njoj. Ono sto je bilo glavni faktor da se odlucim za investitaranje u ovoj firmi, je to sto ljudi-eksperti u vinarskoj biznisa kazae da TIKVES vredi cca 80 mil eur. Po danasnoj ceni 8.400 ona je negde oko 27,5, tako da ocekujem da u naredih 12 meseci 3X. Kratkorocni target: sredina avgusta - 13.000 - 14.000 den.
Na zdravje
Minister is offline   Reply With Quote
Old 25.05.2007., 14:14   #6
penzioner
Ponosni otac sportaša jr

penzioner's Avatar

Član od: 15.09.2006.
Poruka: 794

malo sam zbunjen- pricamo ovdje o vinarskoj vizbi Tikveš Skopje ili Kavadarci?
Ili sam nesto pomjesao?
Old 25.05.2007., 14:18   #7
Minister
Registrirani korisnik

Citat:
penzioner
malo sam zbunjen- pricamo ovdje o vinarskoj vizbi Tikveš Skopje ili Kavadarci?
Ili sam nesto pomjesao?
To ti je isto. Ima samo jedna vinarska vizba - Tikves. One je u Kavadarci, ali kad je Sveto kupio, u registracii sediste je upisano u Skopje.
Old 25.05.2007., 14:23   #8
penzioner
Ponosni otac sportaša jr

penzioner's Avatar

Član od: 15.09.2006.
Poruka: 794

Citat:
Minister
To ti je isto. Ima samo jedna vinarska vizba - Tikves. One je u Kavadarci, ali kad je Sveto kupio, u registracii sediste je upisano u Skopje.
Hvala, ali sta je onda ovaj graf(povlastene?)?
http://www.b92.net/biz/berza/mse_symbol.php?symbol=TKV{
Old 25.05.2007., 14:56   #9
toyota
Registrirani korisnik

Član od: 17.04.2006.
Poruka: 105

Moze ko dat najvece dionicare ove firme-barem prvih pet.
Zahvaljujem
toyota is offline   Reply With Quote
Old 25.05.2007., 17:19   #10
Minister
Registrirani korisnik

Citat:
toyota
Moze ko dat najvece dionicare ove firme-barem prvih pet.
Zahvaljujem
Najveci akcioner je grupacija M6(Sveto & Co) sa 72%.
Nema drugih vecih akcionera (nad 5%).
Odgovor

Opcije na temi

Pravila