Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Opcije

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.12.2008., 16:17   #21
nikson
Registrirani korisnik

Član od: 24.03.2004.
Poruka: 135
Default Odgovor na: Vodič kroz opcije - drugi dio

Citat:
Cartmann View Post
Baš sam ugledao primjer star par minuta

Stocks open higher ahead of Fed rate decision
Tuesday December 16, 9:38 am ET

Wall Street opens higher as investors anticipate a rate cut from the Federal Reserve

NEW YORK (AP) -- Stocks are opening higher ahead of the Federal Reserve's decision on interest rates.

Some investors believe the central bank will bring the key U.S. rate to the lowest level on record.

Most economists are anticipating a half-point rate cut in the federal funds rate target from 1 percent to 0.5 percent. The decision is due at 2:15 p.m. EDT.

The Dow Jones industrial average is up 68 at the 8,633 level.

FED kamate dole - cijene dionica gore.

Cijene dionica gore - cijene call opcija gore, a put opcija dole.

nevjerojatno mi je da ti i nakon stranice pune postova i nekolicine objašnjenja i dalje odbijaš razumjeti da ne pričaš o istome kao i dspin.
čovjek je pričao o utjecaju kamatnih stopa na samo vrednovanje opcije odnosno njihov pricing. u tom smislu ti je postao i formulu iz koje se vidi da sama vrijednost ovisi između ostalog i o bezrizičnoj stopi koja je benchmark za kamatne stope.
ne znam šta tu više nije jasno...
nikson is offline   Reply With Quote
Old 17.12.2008., 09:53   #22
GDA
Registrirani korisnik

Član od: 04.05.2004.
Poruka: 18

Lijepo je da se priča o opcijama u ovoj našoj RH. Još da imamo underlying tržišta na koja bi se mogle izdavat opcije....

Čini mi se da je nesuglasica krenula od toga da Cartmann na opcije gleda kao na directional plays (prijevodi mi ne idu od ruke) na underlying, normalno je da mu kamatna stopa ništa ne znači za kratkoročne opcije gdje je rho nikakav i veći utjecaj na cijenu je od gamme i delte zbog promjene cijene underlyinga.
Rho ima nekakvog utjecaja kod dugoročnih opcija.
GDA is offline   Reply With Quote
Old 17.12.2008., 10:42   #23
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.133

Citat:
nikson View Post
nevjerojatno mi je da ti i nakon stranice pune postova i nekolicine objašnjenja i dalje odbijaš razumjeti da ne pričaš o istome kao i dspin.
čovjek je pričao o utjecaju kamatnih stopa na samo vrednovanje opcije odnosno njihov pricing. u tom smislu ti je postao i formulu iz koje se vidi da sama vrijednost ovisi između ostalog i o bezrizičnoj stopi koja je benchmark za kamatne stope.
ne znam šta tu više nije jasno...
Nevjerojatno je da i nakon jasnog primjera u praksi neki ne mogu shvatiti o čemu je rijec, što je cijeloj situaciji bitno i kako se krecu cijene opcija.

Jucer je FED smanjio rate - cijene call opcija su porasle, a cijene put opcija su pale.

TO JE BIT, kratko i jasno, bez bespotrebnog kopiranja hrpe tekstova na engleskom koje pocetnik nece ni procitati ili forumula koje pocetnik nece shvatiti, ali ih ni ne mora shvatiti jer su nebitne za uspjesno trgovanje opcijama.

Kad nekom tko tek ulazi u svijet opcija kazes "kad FED spusti rate - cijene call opcija ce pasti, a cijene put opcija porasti" - krivo si ga naucio, a to dokazuje i jucerasnje kretanje cijene opcija.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 17.12.2008., 10:51   #24
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.133

Citat:
GDA View Post
Lijepo je da se priča o opcijama u ovoj našoj RH. Još da imamo underlying tržišta na koja bi se mogle izdavat opcije....

Čini mi se da je nesuglasica krenula od toga da Cartmann na opcije gleda kao na directional plays (prijevodi mi ne idu od ruke) na underlying, normalno je da mu kamatna stopa ništa ne znači za kratkoročne opcije gdje je rho nikakav i veći utjecaj na cijenu je od gamme i delte zbog promjene cijene underlyinga.
Rho ima nekakvog utjecaja kod dugoročnih opcija.
U praksi postoji mnogo bitnijih čimbenika koji mogu utjecati na cijenu opcije.

S druge strane onaj tko zna da kad FED smanji kamate - cijene call opcija porastu je jucer s ulozenih $1000 mogao doci do $3000 u niti sat vremena.

A, budimo realni, mali ulagači kojima je i namijenena ova tema baš zbog toga i trguju opcijama.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 23.01.2009., 20:29   #25
Bud Bundy
Registrirani korisnik

Član od: 29.10.2007.
Poruka: 65

kao mali doprinos ovom forumu i svima koji su mi pomagali proteklih mjeseci kao zahvala sastavio sam skriptu (trading course - naravno na engleskom) o opcijama - 40ak strana.

sadrzaj:
call put
ITM ATM OTM
grci (delta, gamma, theta, vega, rho i zeta)
strategije (straddle, strangle, long call, long put uz grke)
grafikoni, primjeri dobiti i gubitka, rizici...

nadam se da ce nekome pomoci da shvati i da uspjesno trguje...
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: zip Option Trading Course.zip (602,7 KB, otvoreno 94 puta)
Bud Bundy is offline   Reply With Quote
Old 22.10.2009., 10:58   #26
venturer
Registrirani korisnik

Član od: 15.07.2008.
Poruka: 10

Također, svi koji razmatraju trgovanje opcijama (po meni, apsolutno najbolji instrument za trgovanje) trebali bi si priuštiti OptionVue. Software koji omogućava maksimalno iskorištavanje najveće prednosti opcija - kreiranje opcijskih pozicija za bilo koju zamislivu situaciju na tržištu - izračun vjerojatnosti uspjeha svakog tog tradea. Program je strahovito skup, osobito s pretplatama na podatke, ali isplati se svake kune (dolara).
venturer is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2010., 18:13   #27
Pit
Registrirani korisnik

Pit's Avatar

Član od: 15.11.2005.
Prebivalište: Abu Dhabi
Poruka: 54

Citat:
venturer View Post
Također, svi koji razmatraju trgovanje opcijama (po meni, apsolutno najbolji instrument za trgovanje) trebali bi si priuštiti OptionVue. Software koji omogućava maksimalno iskorištavanje najveće prednosti opcija - kreiranje opcijskih pozicija za bilo koju zamislivu situaciju na tržištu - izračun vjerojatnosti uspjeha svakog tog tradea. Program je strahovito skup, osobito s pretplatama na podatke, ali isplati se svake kune (dolara).
Imaš Options Oracle koji je besplatan.
Ima li netko ovdje tko je ozbiljno trgovao ili trguje opcijama da podijelimo iskustva.
Opcije su dobar instrument za onoga tko zna šta radi, a ko ne zna za njega je to brz način da očisti account.
Pit is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila