Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Opcije

Odgovor

Opcije na temi
Old 08.04.2005., 23:31   #11
shooter
Registrirani korisnik

shooter's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 296
Default Odgovor na: Opcije

Ispricavam se svima ako malo skrecem sa teme,ali jako mi je hitno! Pisem referat o sredstvima osiguranja kamata(kredita) u originalu "zinssicherungsinstrumente":opcije,cap,floor,swap, collar,forward-rate agreements,itd. Bio bih vrlo zahvalan ako bi mi netko rekao gdje mogu naci ove teme na internetu,pogotovo ako ima na hrvatskim ili njemackim stranicama. Unasprijed zahvalan.
shooter is offline   Reply With Quote
Old 13.04.2005., 23:08   #12
rezervni_dio
Registrirani korisnik

Član od: 16.02.2005.
Poruka: 39

04/13/2005 09:58:14 Bought 10 QQQPJ @ 0.10

04/13/2005 15:04:12 Sold 10 QQQPJ @ 0.20

Ovo je iz mog današnjeg trade reporta sa Ameritrade-a. 100% prinos u jednom radnom danu. Pure luck
rezervni_dio is offline   Reply With Quote
Old 29.04.2005., 18:28   #13
Mario-Frankfurt
Registrirani korisnik

Mario-Frankfurt's Avatar

Član od: 29.04.2005.
Poruka: 1

Pozdrav svima,

netko mi je poslao ovaj link preko koje sam sletio na ovu diskusiju o opcijama. Kao prvo, najveca zabluda o opcijama je (citiram) "da moraš biti u pravu tj. pogoditi ako tako hoćeš, u kojem će se smjeru kretati underlying". Citatelji-avanturisti koji tako misle bolje da se ostave burze i ne pisu okolo ovakve "edukativne savjete iz sigurne ruke". Takode bih najtoplije savjetovao da svaki interesent za Traden sa opcijama posjeti i prouci navedenu stranicu http://opcije.blog.hr. Kao jos jedna mogucnost stoji vam i moja stranica http://trader.blog.hr/ na raspolaganju gdje mozete postavljati pitanja o svemu sto vas zanima iz svijeta Termin-burze.

Sto se tice Berni Schaeffer, posjedujem njegovu knjigu "Milioni sa opcijama". U Trading svijetu se ovdje ljudi od te knjige smiju i sprdace. I sam naslov, kao i sadrzaj i dubina tema su namijenjeni za ljude koji se lako napale cim cuju rijeci dollar ili euro. Jedino sto je posteno od njega je cijena knjige koja ne prelazi cijenu od 50 EUR. U Trading-svijetu ima i drugih pacijenata koji sami sebe nazivaju Trading-guru. Jedan od njih je i Joe Ross koji za svoje knjige trazi 200 EUR, a po pisljivom seminaru koji traje dva dana trazi preko 1000 EUR. Nazalost, i ja sam na samom pocetku podlijegao silnim reklamama i obecanjima i kupio knjigu Option&Future koja negdje u podrumu uziva u penziji. Pozivam se na mudrost pokojnoga Andre Kostolany „Wer es kann, handelt an der Börse, wer es nicht kann, berät Andere- sto znaci: tko zna trguje na burzi, tko nezna poucava druge.

Oprostite mi ako ovaj komentar zvuci arogantno, ali bez arogancije, hrabrosti i svoje odluke nema ni uspjeha na berzi.
Mario-Frankfurt is offline   Reply With Quote
Old 29.04.2005., 19:02   #14
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Član od: 05.03.2004.
Prebivalište: DALMACIJA
Poruka: 2.521

Mario, bez da se osjećam "prozvan" te ti na ovaj način "kontrirati", želio bih samo komentirati tvoju rečenicu o mudrosti Kostolany-a navodom jednog drugog "velikog" Nijemca Herman Hesse-a koji kaže da je "mudrost nepriopćiva" te da je "čuđenje početak mudrosti".
Tko god pokušava nekog naučiti trgovanju na burzi, a vidim i ti se tu nudiš, nalazi se u nemogućoj misiji.
Ono što čovjek u svakom poslu treba naučiti su njegove osnove te na svaki način otkriti "tajne zanata" kojim se bavi.
U svijetu postoji ne tako mnogo uspješnih investitora i tradera i svaki je na svoj način došao do jednakog ili manje jednakog bogatstva. Kad bi se njihovi "recepti" mogli tako lako prepisati onda bi svi to mogli i biti/postati - no vidimo da se to do sada nije ostvarilo a bogme i neće.
Osnove trgovanja opcijama se mogu pronaći na manje više mnogo siteova - Bernie Schaeffer (kojeg ja - pošto ne trgujem opcijama - koristim samo za vidjeti SOIR ratio i nikada nisam pročitao ni jednu knjigu niti njegovu niti bilo kojeg drugog tradera/investitora jer znam da ih ne mogu "prekopirati") je nekima odličan, nekima kako ti kažeš sprdnja, drugi su to isto nekim drugim ljudima.

Ako nisam bio dovoljno jasan - bilo tko (uključujući i tebe te još neke "mudrace" koji se ovdje s vremena na vrijeme pojave sa "svetim gralom" trgovanja ovime ili onime) u najvećem broju slučajeva samo pati od kompleksa veličine i potrebe za priznanjem (ili je pak veliki altruista pa mu eto žao što ljudi ne znaju a on zna i želi to podijeliti sa drugima (burza i altuizam ?! ) - jer nikome svoju mudrost priopćiti ne mogu - naime ona je nepriopćiva a market se se kreće po principu "panta rei" i nikada u istu rijeku dva puta ne možeš ući - netko te može počiti osnovama plivanja a hoćeš li ti u toj rijeci preplivati na drugu stranu (ili možda postati svjetski rekorder) ovisi samo o tebi - a ne o onome koji ti je pokazao osnove plivanja.

Pokušavat pak od drugih naučiti trgovati podsjeća na učenje gradiva napamet bez da se stvarno razumije o čemu se tu uopće radi.

BTW tvoj post je vjerojatno ispunio jedinu svrhu - pokušati skrenuti pažnju na svoj blog kao što i još ponetko ovdje pokušava pronaći naivce kojima bi prodao svoju mudrost.

IMHO
Old 01.05.2005., 13:25   #15
rezervni_dio
Registrirani korisnik

Član od: 16.02.2005.
Poruka: 39

Citat:
Mario-Frankfurt
Pozdrav svima,

netko mi je poslao ovaj link preko koje sam sletio na ovu diskusiju o opcijama. Kao prvo, najveca zabluda o opcijama je (citiram) "da moraš biti u pravu tj. pogoditi ako tako hoćeš, u kojem će se smjeru kretati underlying".
Opcije su derivati, therefore izuzetno je bitno kamo ti ide underlying. Nemoj mi sad tu lupetati o raznim strategijama sa opcijama jel to nije bitno. Bitno je da moraš (!) znati kamo će se underlying kretati (ili barem imati neko očekivanje). Kad bi bilo kako ti sugeriraš vjerujem da bi već bio jako bogat...
rezervni_dio is offline   Reply With Quote
Old 19.08.2005., 13:41   #16
BlueBird
Registrirani korisnik

Član od: 24.10.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 24

Potaknut raspravom na topicu ino-brokeri ipak pitanje postavljam na ovom topicu.

Da li netko od ljudi koji čitaju ovaj topic trguje opcijama u RL i kod kojeg brokera? Te da li je naišao na neki dodatne probleme kod otvaranja account za trgovana opcijam u odnosu recimo na probleme kod otvaranja "normalnog" margin account-a. (Npr. zahtjevaju veći net worth, veći polog i sl.)

Hvala
BlueBird is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2005., 00:38   #17
Davorindr
Registrirani korisnik

Član od: 16.12.2005.
Poruka: 36
Default Odgovor na: Strong buy

bok!

imam jedno pitanje!prije 2 godine htio sam se angazirati u kupnji opcije na Tecdax(indeks tehnoloskih vrijednosti u njemackoj).sve sam pogledao,izracunao i kad sam trebao kupiti call na taj indeks predomislio sam se i odustao.cinilo mi se prejednostavnim da zaradim lovu. 6 mjeseci poslije pogledam u kurs te opcije i izracunam da sam propustio nesto vise od 60 000 eura neto dobiti!!!
sad mi opet pada na pamet nekakva slicna ideja,ali zelio bih znati jel se netko vec slicno angazirao, pa da mi kaze kakva su mu iskustva?
poslije jednog bankrota postao sam i previse oprezan,tako da nekad zbog toga propustim zaradu,ali vise se ne zalijecem jer nisam znao da me gubitak novca toliko pogadja.puno vise nego li kad propustim sta zaraditi.zato cu cim imalo osjetim "unutarnji glas" povuci "rucnu" i pasivno promatrati da li imam pravo u pogledu procjene.

pozdrav!
Davorindr is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2005., 03:13   #18
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.143
Default Odgovor na: Strong buy

Iako se opcije mogu kupiti/napisati tj. postaviti i u slucaju kad nastupas oprezno, u principu su to izuzetno riskantni instrumenti, tj. zaraditi je mnogo teze no sto izgleda na prvi pogled. Imho, preko 80% malih tradera je u zivotnom gubitku, u pravilu bas zato sto im "izgleda prelako za dobiti". Pa neprestano gube i neprestano dolaze po jos "batina", vodi ih ista misao kao kladionicare koji ulazu po 20kn za dobitak 5000kn, pa neprestano gube, ali neprestano ulazu jos, razmisljajuci "necu sad otici kad sam u gubitku 200kn, ako mi sutra upadne listic dobit cu 5000 i biti u plusu", a dobitni listic dodje odma nakon Godoa.

Svakako, prouci stranicu opcije.blog.hr, od pocetka, *MUST-READ* za svakog potencijalnog tradera opcijama. Ali i za naprednije u tradeanju.

Primjetio sam da je neki kritiziraju, to pripisujem "prokletstvu hrvatskog skolstva", gdje profesori pišu knjige da bi se dokazivali svojim kolegama, a ne da bi studentima objasnili materiju. To pokusavaju postici filozofiranjem oko nebitnih detalja (cisto da pokazu koliko detalja znaju) te pisenjem teskih recenicnih nizova, istina, kad ja napisem "gorimo o pravu, odnosno obvezi koja se osniva prodajom prava na prodaju dionice, odnosno prodajom prava na kupnju dionice, ili kupovinom prava na kupnju, odnosno prodaju dionice". Meni je ovaj niz sad kristalno jasan, ali da sam ga procitao kad sam prvi put cuo za opcije, nakon cetvrte rijeci bi prestao citati i pitao "sto su to opcije? sporet? kvaka na vratima? monitor?" jer kako mogu znati sto su to opcije ako nikad prije nisam cuo za njih. Na opcije.blog.hr je sve to objasnjeno poprilicno jednostavnim rijecnikom i grafickim prikazima, kako bi i oni koji se nisu rodili s znanjem mogli nesto nauciti o tom zanimljivom nacinu trgovanja.

Zanimljivom ponajprije onima koji imaju ponesto znanja o dionicama, ali nemaju dovoljno sredstva za ozbiljnije ulaganje.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 23.12.2005., 13:24   #19
Davorindr
Registrirani korisnik

Član od: 16.12.2005.
Poruka: 36

pozdrav!
iako sam ja angaziran na frankfurtskoj ,a vi na njujorskoj burzi mnoge dionice sa njujorske burze se mogu kupiti isto i na frankfurtskoj burzi ukljucujuci i opcije.slijedece godine htio bih se angazirati u opcije google-a,ali trenutno mi bas ne izgleda dobro za kupnju bilo kakve opcije te dionice,pa cu pricekati.to moze potrajati mjesecima,a taj vremenski period mogao bih iskoristiti za angazman u opcijama nekih drugih dionica.
da li bi mi netko mogao reci koje su dionice potencijalni kandidati za kupnju njihovih opcija.naravno,necu vas kritizirati ako nesto lose krene,ali u ovom trenutku ne vidim nista u sta bih "zagrizao" a vjerujem da neki od vas imaju dobre ideje,pa bih vas zamolio da mi napisete WKN potencijalnih kandidata.
zahvaljujem na pomoci,dosad su mi vasi komentari bili jako korisni.

pozdrav!
Davorindr is offline   Reply With Quote
Old 23.12.2005., 14:57   #20
Sam
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 725

Citat:
Davorindr
pozdrav!
iako sam ja angaziran na frankfurtskoj ,a vi na njujorskoj burzi mnoge dionice sa njujorske burze se mogu kupiti isto i na frankfurtskoj burzi ukljucujuci i opcije.slijedece godine htio bih se angazirati u opcije google-a,ali trenutno mi bas ne izgleda dobro za kupnju bilo kakve opcije te dionice,pa cu pricekati.to moze potrajati mjesecima,a taj vremenski period mogao bih iskoristiti za angazman u opcijama nekih drugih dionica.
da li bi mi netko mogao reci koje su dionice potencijalni kandidati za kupnju njihovih opcija.naravno,necu vas kritizirati ako nesto lose krene,ali u ovom trenutku ne vidim nista u sta bih "zagrizao" a vjerujem da neki od vas imaju dobre ideje,pa bih vas zamolio da mi napisete WKN potencijalnih kandidata.
zahvaljujem na pomoci,dosad su mi vasi komentari bili jako korisni.

pozdrav!
Kupi LEAPS na oil index
Sam is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila