Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Odgovor

Opcije na temi
Old 27.01.2003., 23:52   #1
Sleeper
Registrirani korisnik

Sleeper's Avatar

Član od: 23.11.2002.
Poruka: 212
Default FOREX Online trgovanje devizama

Da li se netko bavio online trgovinom devizama, ili možda zna nešto više o tome.

Koliko su pouzdani (pretpostavljam da jesu) online brokeri, koji su za preporučiti?
Kolike su provizije prebacivanja sredstava na njihove "Margain accounte" tj. kolika je provizja banke kad fizička osoba doznači sredstva/devize na račun u inozemstvu i obrnuto kad prima novce/devize sa takvog računa, te kakva je zakonska regulativa tog pitanja kod nas.
Sleeper is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2003., 09:48   #2
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Ako takvo pitanje postavljaš zbog ovih novinskih natpisa kako je dolar neobično jeftin, savjetujem ti da ne trčiš. Prvo moraš jako puno naučiti o takvoj trgovini, drugo moraš analizirati niz parametara i donijeti odluku koja je neizvjesna i treće, ako nikada to nisi radio, prvo napravi simulaciju koja će trajati najmanje 6 mjeseci. Za to vrijeme educiraj se maksimalno o tome. Nemoj ulaziti u takav posao ako nemaš količinu.

Ne znam kakvo iskustvo te prati, ali bježi od toga ako nisi iskusan i ako nemaš nekoga tko je u praksi. U toj trgovini, sve ovisi o svemu, a maksimalno educirati se o tome je uvjet opstanka.

To je igra za prave igrače.

kod takvih stvari - oprezno, oprezno, oprezno

pozdrav,
Old 28.01.2003., 10:20   #3
Jonas
Registrirani korisnik

Jonas's Avatar

Prebivalište: Zagreb
Poruka: 323

Pogledaj na www.oanda.com

Tamo imaš dosta informacija. Ima i forum.
Jonas is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2003., 11:00   #4
Sleeper
Registrirani korisnik

Sleeper's Avatar

Clusmas, potpuno se slažem da je potreban dugi period učenja.
Trenutno su oko 2,5 mjeseca otkako proučavam te stvari, na nekoliko FOREX portala. Zaintrigiralo me kada sam procijenio kako bi dolar mogao dalje padati, pa mi se učinilo da bi se na padu dolara moglo nešto malo zaraditi.
Sobzirom koliki je pad bio čak i špekulacijama sa bankarskim tečajevima gdje je spread ogroman (cca 0,1kn) tko je imao dolar i prodao ga u pravom trenutku, sada bi već fine novce dohvatio, a kako izgleda još će neko, vjerovatno kratko, vrijeme tako biti.
Problem je sto kod nas ne postoji "sell short", jer dolara nisam imao za prodati pa sam onda stao proučavati online tržišta.
Istina FOREX online trading je nešto sasvim drugo od onoga što se meni po glavi motalo, ali me dosta zaintrigiralo te zato i pitam - ako netko ima iskustva da mi malo približi. Ja sam još daleko da se u takvo nešto upustim za stvarno.
Inače ima na već spomenutom OANDA.com simulacija sa fiktivnim ulogom, ali real-time tečajevima - tu se mogu dosta spoznati problemi takvog trgovanja, koje je najvećim dijelom dnevnog karaktera.

Najviše me zanimalo da li u ovakvim situacijama kada se dosta jednostavno može procjeniti kretanje valute na neki srednji rok (kao što je npr USD sada - a možda se i varam , pokazat će vrijeme) manje košta trgovati devizama preko online brokera (oni u načelu ne uzimaju naknadu nego zaradu ugrađuju u spread, kako sam shvatio, tako da je najveći trošak transfer sredstava njima i obratno) ili jednostavno kupovati/prodavati devize u bankama (tu je problem velikog spreada). Tu je svakako i pitanj pouzdanosti online brokera.

Clusmas, ako ti se da, pokušaj mi malo proširiti savjet, vidim da nešto i o tome kužiš.

Pozdrav
Old 28.01.2003., 11:58   #5
leviplohin
Registrirani korisnik

Prebivalište: CCCP
Poruka: 1.663

I ja se pridružujem željama za upoznavanjem nekog tko će mi predočiti taj svijet u praksi!!!

http://www.mojnovac.net/forumi/attac...4&d=1225312002

Smart 27.svibanj,2009.
Da je npr. zadnju pomoć odobrenu u Americi od 700 milijardi dolara raspodijeliti svakom stanovniku zemlje (6,7 mlrd.), ispada da bi svatko dobio po 104,48 milijuna dolara!!!
leviplohin is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2003., 12:32   #6
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Poruka: 3.636

Znate kako su rekli Aristotelovi učenici, ono što ne košta ništa isto toliko i vrijedi.

dobro, dobro, zezam se, nemojte me sad napasti sa svih strana

to je zekica, napisati ću neke stvari iz mojeg iskustva kada uhvatim malo vremena, pokušati ću uglaviti osnove

pozdrav,
Old 28.01.2003., 14:05   #7
gogo
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 202

pa ja se vec mjesecima igram na oandici i svakako mislim da bi se to moglo isplatiti, ali pod jednim uvjetom. Da kupite seminar od turtletradersa u kojem je razracena taktika za dugorocno prezivljavanje i zaradu.

Svakako ces vise zaraditi preko oande nego u mjenjačnici jer mozes koristiti 20x (30x) veći iznos nego sto si ulozio sredstva. Mislim da ne trebam objasnjavati šta to znači

Sretno.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2003., 14:10   #8
Sleeper
Registrirani korisnik

Sleeper's Avatar

Clusmas, unaprijed zahvaljujem!

Citat:
I ja se pridružujem željama za upoznavanjem nekog tko će mi predočiti taj svijet u praksi!!!
Levi, ako imaš vremena odi na OANDA.com i probaj tu njihovu igru - stvarno se može steći dojam kako samo to trgovanje izgleda u praksi. Ludo! Sad jesi, za tren opet nisi , baš kako je Clusmas opisao - podložno svemu i svačemu, reagira na sve i sva!
E, a što je sve u pozadini... to je prava priča, koju nadam se Clusmas može malo rasvijetliti.

Pozdrav!
Old 28.01.2003., 15:32   #9
knezevic67
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 270

Pravo vrijeme
Za takve stvari koje je realno teško predvidjeti ,rat je pravo vrijeme,moguće je vid jeti što će biti
knezevic67 is offline   Reply With Quote
Old 25.06.2003., 20:57   #10
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

dali je netko poceo trgovat za pravi racun? ili cu ja morat razbit led
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila