Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Rezultati ankete: Live trading room
Zainteresiran sam 11 91,67%
Nisam zainteresiran 1 8,33%
Glasača: 12. (Samo registrirani članovi mogu glasati).

Odgovor

Opcije na temi
Old 20.01.2015., 17:28   #1
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.777
Default Live trading room

Prednosti i mane Live trading room-a, ideje i jeste li zainteresirani za sudjelovanje?
Old 20.01.2015., 17:34   #2
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 393
Default Odgovor na: Live trading room

po meni bi to trebao biti prvi korak za međusobno upoznavanje i povezivanje (sa otvorenim pristupom i pokazivanjem i dobitka i gubitka dakle ne sajam taština) i onda se filtrirati i probati se više povezati sa međusobnom razmjenom kapitala kao neki krajnji cilj

u suprotnom nema smisla samo stavljati svoje trajdove to se može i na forumu
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 20.01.2015., 17:49   #3
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Što se tiče stavljanja svojih odrađenih trejdova, naravno da to nema smisla raditi u trading room-u. Cilj stavljanja trejdova na forum, blog ili negdje drugo je upoznavanje followera sa načinom trejdanja, strategijom, zašto i kako? Ima tu malo i pokazivanja svog umijeća, moraš pokazati da znaš, u protivnom nema smisla to što pišeš. Ne možeš na blog stavljati setup, nema smisla navoditi stotine followera na ulaz u poziciju. Lijepo bi to bilo dok zarađuješ, ali kada pogriješiš jao ti ga tebi. Zato ne stavljam setup-e na blog, forum ili drugdje.

Cilj Live trading room-a je staviti setup ili predstaviti ideju, te dobiti kvalitetnu povratnu informaciju od ostalih sudionika, stručnjaka tradera. No, tu isto vidim dosta problema. Kako je već dezus naveo, ima velikih razlika u strategijama, tako da te jedno suprotno mišljenje može omesti u tvojoj namjeri. Malo razmišljam na glas, nisam nikad otvoreno o ovome 'razmišljao'. Evo zato teme, da vidimo ima li uopće smisla.

Live trading room mi nema smisla npr. ako ću ja stavljati svoje setup-e, a drugi će trejdati po njima. Ne znam , evo kažite malo šta mislite, pogotovi vi koji ste zainteresitrani za sudjelovanje. Morali bi malo i dokazati na neki način da ste dostojni sudjelovanja. Da ne uđu u trading room neki početnici koji će nas daviti pitanjima, gdje ću ući, i gdje ću izaći? Zar ne!?
Old 20.01.2015., 17:57   #4
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.161

Osobno koristim obrasce pomoću kojih trgujem. Ovisi da li trgujem na dulje ili kraće vrijeme koristim minutni, satni, dnevni ili mjesečni graf te prema obrascima postavljam naloge za kupnju ili prodaju. Uz naloge stavljamo tp i sl - pod obavezno. Forex kao takav je vrlo promjenjiv i treba paziti zbog poluge koja često iako izaberemo dobar smjer u trenutku sve može promijeniti.

Npr. jučer iako dobra kupnja se činila u jednom trenutku krene bearish, nglo prema dolje, i taman pred sl stane i vrati se i napravi hammer. Što reći, a mogao je biti gubitak. Dakle, bez iskustva nema trgovanja jer sve ostalo je sreća. Sam se čovjek mora potruditi i naći pravi put ili barem pokušati, a iskustvo ti pomaže definitivno. Za sada toliko!

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 20.01.2015., 18:14   #5
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 393

ako se imaš potrebu hvaliti sa dobicima (a skrivati gubitke) onda si tašt i tvoji motiv nije djeljenje već hvaljenje ... po meni takvi ne bi trebali u trading room. mene moj gubitak naviše boli i zaboli me nešto ako mi netko misli to nabijati na nos
svaki čovjek sa dobrom namjerom će kad tad nekome drugome pomoći
ako staviš da mogu ući samo oni sa 20+ cm možda preskočiš nekog "tehničara" :-)

ja sa crticama nisam na TI pa čak niti na VI, sudjelovao bi u trading room ne da parazitiram i kradem tuđe trajdove (iako nije to HR pa će ti netko pokupiti jedinih 100 dionica na marketu ...ima dovoljno za sve) jer mi to ne treba već više kao jedan obilk novog učenja i druženja u kojem ću možda ponekad i ja moći pridonjeti nešto
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 20.01.2015., 18:19   #6
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Citat:
1234567bc View Post
ako se imaš potrebu hvaliti sa dobicima (a skrivati gubitke) onda si tašt i tvoji motiv nije djeljenje već hvaljenje ... po meni takvi ne bi trebali u trading room...
Svakako interesantno razmišljanje.
Old 20.01.2015., 18:22   #7
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.416

Citat:
Smart View Post
Svakako interesantno razmišljanje.
pa čovjek je, bez obzira na temu, dotakao i glavni razlog što na ovom forumu aktivno ne piše više od 20tak ljudi...sve su otjerali svojom bahatošću, taštinom i ruganjem. a da ih vidiš u živo, ne znam baš tko bi se imao čemu narugati...
Old 20.01.2015., 18:45   #8
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Ne znam šta je to pametno napisao, sa obzirom da se meni obraća. Dakle, ja sam jedini trader koji javno piše o svojim gubicima i problemima, greškama, šta sam sve prošao na marketu... Jedan sam od rijetkih koji na svom blogu piše kako je FX nenormalno težak posao i kako ne želim prodavati priče o lakim zaradama... Što se tiče pomoći drugima, pa valjda je dovoljno to što svaki dan dijelim svoje analize potpuno besplatno stotinama posjetitelja? Zato me malo i iznenadio sa ovim prilično neutemeljenim napadom.
Old 20.01.2015., 18:47   #9
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.416

ja to nisam shvatio kao napad na tebe nego obraćanje drugom forumašu iz čijeg se posta dalo iščitati da on zna najbolje. ili se općenito obraćao čitateljstvu da ne bi netko hvalisav zalutao, a da je bio u pravu najbolje govori to što ovdje na temi nema prometa.
Old 20.01.2015., 19:04   #10
xman
Registrirani korisnik

xman's Avatar

Član od: 23.12.2006.
Poruka: 873

Kako se stvari razvijaju reklo bi se nista od "projekta"!
xman is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila