Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Odgovor

Opcije na temi
Old 10.01.2016., 23:23   #261
sox
Registrirani korisnik

Član od: 10.01.2016.
Prebivalište: Split
Poruka: 4
Default Odgovor na: FOREX Online trgovanje devizama

Ne vidim razloga zašto bih opet poljubio nulu s obzirom da mi je prvi račun u plusu, hoćeš reći da demo i live račun nije jedno te isto. Obavještavat ću!
sox is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2016., 09:23   #262
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 809

Tehnički gledano, je. Psihološki nije.
Sad sam ukopčao da si dilao s devizama. Možda si već prošao psihologiju. :-)
go is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2016., 13:12   #263
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.777

Citat:
sox View Post
U mjenjackim poslovima sam 20 god.10 god.mjenjacnice 10 god.razmjenjujem eur-usd ali preko banke,primjer kad usd padne u odnosu na eur-o tj na kunu na oko 500 kn za 100 usd,kupujem,cekam 600 kn za 100 usd i profit je vidljiv.Ovo je dugorocnije 1 god. i za vece depozite.Problem je sto ti banka uzme na razliku tecaja pri transakciji od 100000 usd 10000 kn.Prije tocno godinu dana sam dublje usao u analizu online trgov. jedne brok.kuce koja je registrirana u HR. -A.M.- i od tada sam na njoj na zalost na demo mt4,dobro sam educiran baratam pojmovima te trziste valuta mi nije strano.01.06.2015 sam trebao uci -live-ali zbog slabe inter.veze sam odustao.sljedece sedmice startam s-live- racunom.zelim reci da do danas se ponasam prema tom demo racunu kao da je -live- to znaci da se ujutro dizem rano kako bi dosao do novih vijesti a i trziste u evropi pocinje aktivnije trg. u 7.30h. slusam vebinare i slicno.Usao sam s depozitom od 5000 eur i poceo s lotom 0,25 kad sam presao 10000 eur -to je najteze i dugo traje par mjeseci presao sam na 0.50 lota jos dva mjeseca nakon stanja od 20000 eur povecao sam na 1 lot i sad mi je stanje 30000 eur.kad imas ovakav iznos a usao si samo s 5ooo trejdanje je puno lakse. trejdam svaki dan s 1 ili vise naloga, moj cilj je na bilo kojem paru 100 pipova, ali moze i manje odnos je 1 naprama 3 tako ako sam na 0.50 lota 500 uzimam 150 gubim max 200 . S.L. i T.P. ne koristim samo preko noci ili ako se micem s laptopa najvise volim cijenu pratiti jer tako najbolje ocjenim izlazak iz pozicije Po meni je najvaznije da se drzis pravila po kojima si ostvario profit,nista ne mjenjaj ako si u plusu.indikatore ne koristim samo spred ind.i alarmi da ne buljis non-stop u ekran.Netko je napisao pohlepa i znati sto zelis to je jako vazno,recimo ja sam htio dnevno na ulog od 5000 eur dnevni profit od 50 eur kada sam vidio koliko je to lako, sad sam pomakao granicu oko 500 sto ne znaci da dobivam svaki dan 500 jer gubici su svakodnevni uz to ja i skalpiram a to je dodatan minus ili plus.Jos vazna stvar je da se bavim i s drugim poslovima te ako izgubim 5000 eur necu propast a to znaci da mogu priustiti veci rizik uz kojeg ide i veci profit ili nula na racunu.Paralelno sam 15.01.2015 otvorio prvi demo racun na mt4 koji je jos u funkciji, na njega imam sada 15000 eur a usao sam s 5000 i to 6 puta sto znaci da sam 5 puta poljubio nulu na racunu bio sam pocetnik i trazio sam sebe,ali 5 puta sam izgubio na isti nacin pri objavi vijesti centralnih banaka ili ecb i fed.a L.P.
DEMO račun i LIVE račun nema nikakve veze jedno sa drugim, kako kaže go sa psihološke strane. Razlika je tolika, da nema usporedbe uopće.

Koliko sam skontao sox, trguješ na osnovi vijesti i po principu price action bez zaštite i targeta?

Ne razumijem kako to misliš da je sa 5,000 prelako uzimati 50 eura dnevno ili 1% u prosjeku dnevno, pa si prešao na 500 eura dnevno ili na 10% dnevno u prosjeku!? Zar ti se ne čini da je razlika između ta dva dnevna targeta 'malo prevelika'?

Nadalje, kažeš da trguješ sa jako malom lotažom, što je u okviru nekih pravila i to je ok, ali ne kontam kako si onda uspio spržiti račun kako kažeš, u danima na vijesti od strane centralnih banaka, pa tako 5 puta? Naime, kad kažeš da sa 5,000 trguješ sa 0,25 lotova, znači da bi izgubio oko 250 pipsova u jednom trejdu ili sam ja nešto krivo skontao? Zato i postoje stop loss-ovi. Kad i ako ti se to dogodi, a dogodit će ti se na LIVE računu, povratak će ti biti nemoguća misija. Osim ako isto kao što si radio i na demu ne uplatiš novih 5,000 eura, pa tako nekoliko puta.

Još jedna stvar. Kako vidim koristiš račun i trguješ u eurima, a pišeš da je 100 pipsova 500 eura sa 0,50 lotova, griješiš. Potrebno je više od 100 pipsova, ali ako ti je račun u US dolarima, pozicija sa 0,50 lotova na 100 pipsova nosi dobit od 500 usd. No, to nije sad toliko ni bitno. Također smatram da je na price action vrlo teško uzimati trejdove po 100 pipsova u prosjeku. Kažeš nadalje da koristiš RR 1:3, ali zapravo nemaš SL niti target, što znači da niti nemaš određen RR. Jasno mi je da pratiš cijenu, ali mi nije jasno na osnovi čega određuješ ulaz i izlaz iz pozicije?

Mislim sve u svemu, kako kažeš da si dugo već u poslu sa valutama. Vidim da si trgovao na fundamentalnoj bazi do sada putem banaka, jer ne vidim drugi način zbog kojeg si kupio US dollar. Ne znam isto kako je to išta bilo profitabilno na način koji opisuješ. Naime, spread na bankama između kupovnog i prodajnog tečaja US dolara je u prosjeku 5%, a kada još tu ubaciš proceduru EUR > KN > USD i obratno tj. dvije operacije kupnja prodaja, ispada da trebaš pogoditi dno/vrh tečaja između tih parova i razliku od nekih 20% kako bi zaradio, ne znam 3% u konačnici u dvije godine!?

Sada zapravo možeš vidjeti koja je razlika između Forexa i banaka u radu sa valutama, gdje na forexu mijenjaš iste zapravo bez ikakve provizije. Naime, spread je toliko mali, da je skoro pa zanemariv u transakcijama, a posebno između EUR/USD. No, jedini problem je poluga, koja te nekad 'tjera' u probleme. Zato smatram da tebi kao iskusnom valutnom trgovcu treba što manja poluga, najmanja koju možeš dobiti putem brokera, jer ćeš kod iste proći 10 puta bolje nego putem banaka, preko kojih si do sada mijenjao valute kako kažeš.

A vidi, ako kažeš da si uspio sa 5,000 dignuti kapital na 30,000 uz neku tvoju strategiju, to je izvanredan uspjeh vrijedan pohvale. Ako istu primjeniš i na real račun, što je po ovome kako si sve opisao teško ostvarivo, to će biti još veći uspjeh, a sa obzirom da nemaš iskustva na marketu.

Vjeruj mi, daleko je forex od ovoga što si napisao u početku tipa, uzeo sam 1% dnevno, ali sam vidio da je to prelako, pa sam prešao na 10% dnevno. Znam da ne misliš to u prosjeku ostvarivati, bar se nadam da ne misliš. Naime, čeka te vrlo zanimljiv period, kad ni sam nećeš znati šta ti se i zašto događa. No, samo naprijed. Treba probati, može se uz pravu disciplinu.

Još nešto, kad kažeš da ti 5,000 eura ništa ne znači i da ih možeš priuštiti izgubiti, te samim tim sa takvim pristupom možeš i više riskirati nego što si radio do sada, smatram da jako griješiš. Takav pristup nikad ne smiješ imati, jer ćeš ih sigurno tako i izgubiti. Vidim da ti je ionako rizik veliki, a preuzimanjem većeg, gubitak je neminovan. Vjeruj, kada god sam preuzeo veći rizik od dopuštenog i tako olako gledao na situaciju, novac sam izgubio na forexu. I to ne jednom, samo real, ne demo!

Welcome!
Old 11.01.2016., 23:53   #264
sox
Registrirani korisnik

Član od: 10.01.2016.
Prebivalište: Split
Default Odgovor na: Mala škola forexa

bio je naporan dan,nisam nista trgovao po danu jer sam rjesavao papire za live racun.sada sam trgovao 1h na eur-usd skalping kretao se u nekakav cik-cak s lotom 0.50 4 puta usao i izasao profit 185 eur. drago mi je koliko pitanja ima veceras cu na samo neke odgov.

nisam napisao da mi nista ne znaci - 5000 e nego da necu propast .dakle ako ti je to zadnja lova koju imas onda te mozak ometa i ne da da trejdas opusteno te zatvaras ranije. plasis se.drugo ne razmiisljam da je to pravi novac nego neki poeni pa sam opusten,ali u privatnom zivotu ite kako cjenim 100 kn.
ako nema nekih jakih vijesti ulazim i izlazim na osnovu vrhova i dna pratim raspon,volim kanale.ulazim kao skalping s vecim nalogom lotom. ako cjena izleti iz kanala u mom smjeru poziciju ostavljam,ako ne i 30 eur mogu isplatit i zato nema trejda kojeg ne pratim,osim ako cjena ima zamah pa ja pustim dan - dva
banka-ako pricamo o iznosu od 500 000kn,znas da je fed goinama stampao i u tim najavama usd bi oslabio i do 500 -550kn za 100usd,kupis ih u mjenacnicu ili ostatak preko banke cekas otprilike godinu dvije usd dode na 600 ili620kn profit je otprilike 10 000e
u pravu si forex je zakon ,spreed nikakav,polugu sam uzeo 1-500 a kad probijem ako probijem 20000 e 1-200,neznam sto vi imate ali na mt 4 A.M. su lotovi opasni za skalping uvijek koristim lot 0.50 ili 0.25-0,50 ako trejdam uz trend,0.25 kontra , nekad kupim vise cijena s manjim lotom na istom paru ali ne protiv trenda
sa 1 na 10%.kad sam krenuo mislio sam 50 e na dan super,usao s 5000 e,lot 0.25 eur-$ naprave 100 pipova isplata oko 250 e.kad sam presao 10000e postavio lot na 0.50 100 pipova isplata 500e itako sam nastavio prema 20 000 e itd
5 puta gubitak prvi put nista nisam shvaca,kasnije bi imao par cjena otvorenih ,dosla bi opaka vijest ja tada nisam htio ni jedan trejd u minus i pomelo bi mi 50% racuna a istina je tesko se vratiti riskiras jos vise i - 0-,ali ina jednu vijest sa 1 lotom u 10 min profit oko 3000 e
i zadnje za danas normalno da mi je misija da postignem sa5000e-30 000e u live i to za 1 god.ako se to dogodi cilj je mnogo veci ali idemo vidjeti prvo ovo,
mentora kojeg slusam on line -vebinar- vec goinu dana svaki utorak mi je kazao da je samo jedan klijent uspio na live s 5000e doci u 70000e u3 mjeseca. toliko L.P.
sox is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2016., 11:16   #265
dezus@
Registrirani korisnik

dezus@'s Avatar

Član od: 01.10.2013.
Poruka: 1.589

postavljanje ciljeva za racun je potpuno promaseni pristup marketu .btw, smart mozda me uvjeris u suprotno .koliko se sjecam ti si postavljao neki cilj
dezus@ is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2016., 16:21   #266
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.777

Zar je moguće trgovati na način da nemaš određen neki cilj?

Da pojednostavnim. Dakle, kupio si za 100 i prodati ćeš za... 120, 160, 250? Cilj je apsolutno potreban u portfolio managementu, bilo da se radi o osobnom portfelju ili nekom drugom, nebitno.
Old 27.02.2016., 13:21   #267
srletina
Registrirani korisnik

Član od: 25.11.2007.

Citat:
Forexhr View Post
Dodatak prethodnom tekstu.

U teoriji jednostavno, u praksi...
Da li je netko pokušao razumijeti i primijeniti ovu strategiju?

Recimo na zlatu smo sada imali impuls, i ušli smo u konsolidaciju.
Dakle sada pokušavam ne analizirati to kroz svoja znanja nego praćenjem upute, i vidim dva scenarija:

Jedna interpretacija je da konsolidacija trajala jako kratko (tj. to je bio ovaj trokut koji se napravio), i sada je krenulo prema gore, ali izgubilo je momentum. No ne vidim nikakvu promjenu u strukturi konsolidacije, odnosno ne znam što bi gledao.

Druga interpretacija je da konsolidacija traje i da uopće još nije ušla u promjenu strukture.

Mogu to analizirati i na način na koji inače radim, ako će to nekome pomoći.
srletina is offline   Reply With Quote
Old 27.02.2016., 14:25   #268
srletina
Registrirani korisnik

Član od: 25.11.2007.

Da pojasnim sa slikom, prva mogućnost je da je tamno plavo konsolidacija,
a druga mogućnost je da je tirkizno plava (to je za sada projekcija) zona konsolidacije.

Crveni je trokut, standardna korekcijska forma.

srletina is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila