Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Odgovor

Opcije na temi
Old 01.12.2009., 01:16   #101
Cinefex
Registrirani korisnik

Član od: 15.10.2009.
Poruka: 114
Default Odgovor na: Forex scam

spread, mislim da ti je svaka na mjestu. Osim mozda print screenova Ja sam malo utihnuo u zadnje vrijeme, spremao sam se za jcuerasnji dan (pon.) koji je prvi dan bio pravog pracenja kojeg sam spremao dok sam slagao "moju prvu strategiju" - vidjet cemo preliminarne rezultate za mjesec dana... pa onda nakon dodatnih par mjeseci jos i tako dalje... dok bude trebalo.

A za scamere... evo malo sam razmislio kako bi ja scamao nekoga. Nabavio bih 1000 (proizvoljan broj) email adresa ljudi koje zanima trejdanje ili ih spamao PMovima... Pola od njih bi rekao da ce ici u jednom smjeru, pola u drugom... polovica bi dobila tocne rezultate. Onda bi tu polovicu opet podjelio na dva i opet jednima rekao jedno, drugima drugo... i tako nakon 5 puta vec imas 30 ljudi (ako je 1000 pocetni broj) kojima si dao tocne informacije. Da sam ja jedan od tih 30 i naivan, ozbiljno bih razmislio o placanju scameru jer mi je covjek dao 5 ispravnih savjeta.

eto, mala digresija dok cekam asiu. pozdrav.
Cinefex is offline   Reply With Quote
Old 01.12.2009., 05:54   #102
luky751
Registrirani korisnik

Član od: 30.11.2009.
Poruka: 15

Citat:
Cinefex View Post
mene je oduvijek zanimalo zasto netko prodaje sustave za "zaradu love" - cemu to ako funkcioniraju? Ako je zbog altruizma i samopromidzbe, onda se to radi free - kao sto postoji nekolicina analiticara koji tako to cine, koji se vrte po bloombergu i msnbcu, zar ne?

Eto cisto me zanima koja je motivacija iza toga, ako nije neumjesno pitanje, luky751?
Pitanje nije neumjesno, nego pomalo začuđujuće. Pogotovo ovaj dio vezan za Bloomberg i CNBC. Nitko normalan ne bi uložio ni NULA dolara na osnovu njihovih 'analiza'. Niti oni rade besplatno, niti se pojavljuju da bi nekoga naučili kako stvarati profite. Mainstream poslovni mediji se prate više radi 'zabave' nego radi učenja. Zapravo, oni iskusniji ih gledaju jer znaju čitati između redaka.

Odgovor na prvi dio pitanja: ne znam čime sam pokazao da je ono što preporučam, sustav za 'zaradu love...'. Ja samo smatram da je ono što preporučam nešto jako, jako dobro, na ništa bolje nisam nikad naišao (a nisam baš mlad). I mislim da je onaj tko stoji iza ovih alata (Boris Chikvashvili) jedan od ljudi od kojih se može najviše naučiti o investiranju i trgovanju, na najkorektniji način. Ali, 'laka lova' na burzi ne postoji, uvijek treba puno učiti i raditi, pretpostavljam da barem to već svatko zna. Nije valjda da imaš 25 godina i želiš se obogatiti na burzi do 26. )?

Inače, prodaja usluga vezanih za tržišta je posao kao i svaki drugi. U postojećem društveno-ekonomskom sustavu svi radimo za novac i plaćamo novcem. Ali to nema veze s nečijim osobnim stavom prema novcu. Osim toga, dobar savjet se nekad ne može ni platiti novcem. Mnogo toga se ljude može učiti besplatno, ali ne može baš sve.

Po meni, onaj tko je opsjednut novcem i profitom, teško može uspjeti na burzi (osobno mi je drago što je tako) jer pored svih alata najpresudnija za uspjeh je mentalna stabilnost. A takvi tipovi je obično nemaju.

Nadam se da sam pojasnio svoj stav (bez obzira šo pišemo pod nadimcima).

www.tradeap.com
luky751 is offline   Reply With Quote
Old 01.12.2009., 13:51   #103
spread
Rollo tape

Član od: 04.02.2007.
Prebivalište: Dark side
Poruka: 436

Citat:
Cinefex View Post
spread, mislim da ti je svaka na mjestu. Osim mozda print screenova
Taj dio se ticao cinjenice(ovo je jako bitno pa zato boldam) da je mjesecno malo set up-ova kada ti cijena pruza ruku, daklem ono sto je istina i nista drugo,

pozdrav
spread is offline   Reply With Quote
Old 31.05.2011., 12:31   #104
smartbug
Registrirani korisnik

Član od: 31.05.2011.
Poruka: 2

Pokrece se tuzba protiv Marka Sprema pa molim da se javite u sto vecem broju da dobijemo nase novce. Br: 0958693316
smartbug is offline   Reply With Quote
Old 31.05.2011., 17:09   #105
kubica
Registrirani korisnik

kubica's Avatar

Član od: 30.08.2006.
Prebivalište: Capitol City
Poruka: 1.437

http://www.jutarnji.hr/pljackao-po-t...redita/170131/

To ćete ovog tužiti ili su samo ime i prezime isti?
Old 31.05.2011., 22:03   #106
perković
Registrirani korisnik

perković's Avatar

Član od: 03.12.2009.
Poruka: 12

Citat:
smartbug View Post
Pokrece se tuzba protiv Marka Sprema pa molim da se javite u sto vecem broju da dobijemo nase novce. Br: 0958693316
To je onaj mortex? Ma trebalo bi vas tužiti jer ste glupi i zabiti vam svakom dvije noge u guzicu
perković is offline   Reply With Quote
Old 01.06.2011., 01:04   #107
smartbug
Registrirani korisnik

Član od: 31.05.2011.
Poruka: 2

Citat:
kubica View Post
http://www.jutarnji.hr/pljackao-po-t...redita/170131/

To ćete ovog tužiti ili su samo ime i prezime isti?
Da to je on. Protiv njega se pokrece tuzba. Mortex i njegovo Nomino savjetovanje
smartbug is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila