Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 21.12.2004., 21:04   #61
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636
Default Odgovor na: Knjaz Miloš

Epilogue

Citat:
Akcionari "Knjaza" nemilice troše
Kupuju tehniku, ne misle na biznis

ARANĐELOVAC - Isplata akcija 1.667 bivših akcionara "Knjaza Miloša" u Aranđelovcu je uglavnom završena, a trenutno su novopečeni "bogataši" na muci da li da odole potrošačkoj groznici ili da krenu od radnje do radnje i kupe šta im treba.

Iako je još rano reći šta će sve učiniti sa novcem od prodaje akcija FPP "Balkan limitidu", po ceni od 23.000 dinara, u aranđelovačkim prodavnicama promet robe široke potrošnje u poslednja tri dana povećan je između 15 i 20 odsto. Roba se, kažu prodavci, uglavnom kupuje za keš, iako se nudi na odloženo plaćanje i kredit. Kupuje se, uglavnom, bela tehnika i nameštaj.

Saveti da bi novac trebalo iskoristiti pametnije, za pokretanje nekog posla, tako uglavnom "padaju u vodu", jer će, najverovatnije, pare otići upravo na obnavljanje kućnog inventara, kupovinu boljeg polovnog automobila. Neki će, pogotovo oni koji su "familijarno" zaposleni u "Knjazu" i koji su prodajom akcija dobili više desetina hiljada evra, uložiti pare u nekretnine, placeve, kuće, stanove, lokale, o čemu svedoče povećan broj oglasa u lokalnim medijima, ali i po drveću, banderama i nalepnicama na ulazima stambenih zgrada.

I u agencijama za promet nekretnina su potvrdili da je pojačano interesovanje za kupovinu kuća i stanova, ali po ceni ne višoj od oko 25.000 evra, za šta se u Aranđelovcu može kupiti jednosoban stan u najužem centru, ili dvosoban u širem područja grada.

Old 21.12.2004., 21:08   #62
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.565

Mali Rovinjci.
A onda kad na jesen dodje porezna prijava bice: Jaooo!!!
Old 21.12.2004., 21:09   #63
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Poruka: 3.636

Citat:
presvetli
Mali Rovinjci.
Ali borba je bila krvava, do zadnjeg trenutka rasplet se nije mogao predvidjeti.
Old 28.12.2004., 01:25   #64
Milicv
Registrirani korisnik

Član od: 02.12.2004.
Poruka: 1

Ovo je sramota sto se deslio!!!!
Na kratak rok akcinari su zadovoljni, a na duzi niko nezna sta ce biti, tj verovatno se moze naslutiit ali niko ne obraca sada paznju na to,
akcinari koji su dosli do para trose ih na razlicite gluposti, a i kada bi ih ulozili u neki posao verovatno bi propali (radjeno je neko istrazivanje u srbiji tipa sta bi bilo kada bi ljudi imali pare da zapocu biznis, tj sta bi radili i doslo se do podatka da bi 70% tih ljudi propalo za kratko vreme zbog bezveznih ulaganja)
Sve me ovo navodi na to da tim ljudima fali obrazovanje i da su izgubljeni u prezivljavanju od danas do sutra, ALI
O ovom tenderu nisu oni odlucivali vec drzava koja je ovim izgubila veliki deo para (tj budzet), a sami tim i njeni gradjani, posto to sa jedne strane se moze tumaciti i kao "kradja budzeta" neko bi trebao da odgovara za to.
Kako stvari stoje bice da je vuk pojeo magarca i nikome nista
Po meni jedan od osnovnih razloga ovakvog nacina prodaje je nedostatak zakonske regulative i halapljivost vodecih politicara (tj nihov sumljiv moral)

Sto se tice Balkan Limitida po meni njima svaka cast!!!
Snasli su se u nedostatku zakona i opstem haosu i cini mi se dobro prosli.
Milicv is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila