Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 27.06.2016., 00:42   #1
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Brexit

Nakon nevjerojatno suprotnih reakcija i procjena u svjetskim medijima o posljedicama Brexit referenduma mislim da ta tema zaslužuje da se o njoj diskutira. Prvo, jer je u pitanju jedna od svjetskih sila a drugo jer sam uvjeren da je to tek početak značajnih događaja koji slijede.

Za početak rasprave evo jednog mišljenja:

"As the Wall Street Journal pointed out, 52% of British voters gave a collective middle finger to all five major political parties, more than 1200 corporate CEOs, and even American President Barack Obama who told them that it would be a terrible mistake to leave the death-clutch of the European bureaucratic state.

This was not only a victory for democracy but a resounding rejection of dismal economic and political leadership that has led the world to the brink of another global financial crisis".
Michael Lewitt

Moj komentar: UK je slična bivšoj Jugi. Ona je multinacionalna država, i moguće su neke grube usporedbe.

1. Britanci su ekvivalent našim Jugoslavenima po nacionalnom opredjeljenju.
2. Englezi, najveća i najutjecajnija nacija su kao naši Srbi.
3. Škoti, manjinska nacija koja se bori protiv engleske hegemonije bi bili Hrvati.
4. Velšani, koji su tek nedavno stekli priznanje mogli bi biti ekvivalent Muslimana koji se sada zovu Bošnjaci.

Ima razlike. Englezi su stvorili imperij koji više ne postoji a Srbi to nisu uspjeli. Vrijeme je pregazilo imperijalizam i oni koji su zakasnili na taj vlak mogu jedino sa nostalgijom o njemu maštati.

Rezultati glasovanja: Englezi su sa 72% većinom glasali za izlazak iz EU a Škoti su većinom bili za ostanak u Uniji.

Perspektiva:

1. Englezi će steći puni suverenitet i slaviti svoju veličanstvenu prošlost.
2. Škoti će se pokušati odvojiti od engleske krune i pristupiti EU.
3. EU će morati sprovesti korjenite reforme ako želi opstati. Neće biti lako.
Old 27.06.2016., 16:46   #2
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412
Default Odgovor na: Brexit

UK je kolonijalna sila, kraljevska kruna je u prvih tri najbogatijih obitelji svijeta. Kvaliteta obrazovanja, radna etika, zakonodavstvo, znanost na razini su koju Yu nikad nije a bivše Yu zemlje nikad neće dostići. Mislim da si se malo zanio.
bepina is offline   Reply With Quote
Old 27.06.2016., 21:56   #3
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.757

Je, samo fale još ustaše i partizani i sve je opet na standardnom zajedničkom nazivniku naših vrlih analitičara.
Old 27.06.2016., 23:34   #4
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Član od: 02.03.2003.
Prebivalište: učka
Poruka: 15.115

Citat:
uskok View Post
Nakon nevjerojatno suprotnih reakcija i procjena u svjetskim medijima o posljedicama Brexit referenduma mislim da ta tema zaslužuje da se o njoj diskutira. Prvo, jer je u pitanju jedna od svjetskih sila a drugo jer sam uvjeren da je to tek početak značajnih događaja koji slijede.

Za početak rasprave evo jednog mišljenja:

"As the Wall Street Journal pointed out, 52% of British voters gave a collective middle finger to all five major political parties, more than 1200 corporate CEOs, and even American President Barack Obama who told them that it would be a terrible mistake to leave the death-clutch of the European bureaucratic state.

This was not only a victory for democracy but a resounding rejection of dismal economic and political leadership that has led the world to the brink of another global financial crisis".
Michael Lewitt

Moj komentar: UK je slična bivšoj Jugi. Ona je multinacionalna država, i moguće su neke grube usporedbe.

1. Britanci su ekvivalent našim Jugoslavenima po nacionalnom opredjeljenju.
2. Englezi, najveća i najutjecajnija nacija su kao naši Srbi.
3. Škoti, manjinska nacija koja se bori protiv engleske hegemonije bi bili Hrvati.
4. Velšani, koji su tek nedavno stekli priznanje mogli bi biti ekvivalent Muslimana koji se sada zovu Bošnjaci.

Ima razlike. Englezi su stvorili imperij koji više ne postoji a Srbi to nisu uspjeli. Vrijeme je pregazilo imperijalizam i oni koji su zakasnili na taj vlak mogu jedino sa nostalgijom o njemu maštati.

Rezultati glasovanja: Englezi su sa 72% većinom glasali za izlazak iz EU a Škoti su većinom bili za ostanak u Uniji.

Perspektiva:

1. Englezi će steći puni suverenitet i slaviti svoju veličanstvenu prošlost.
2. Škoti će se pokušati odvojiti od engleske krune i pristupiti EU.
3. EU će morati sprovesti korjenite reforme ako želi opstati. Neće biti lako.
englezi naj veći nacionalisti u EU , tradicionalno prijatelji bivših jugoslovena ..

srušit će ih Škocka i irska na 50% vrjednosti funte...
Old 28.06.2016., 17:25   #5
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

"The premier strategy for retaining power is to give the powerless a carefully managed illusion of decision-making and autonomy.
The second most effective means of maintaining power is to limit the choices offered the powerless. Offering the powerless false choices, i.e. the choice between two functionally equivalent options, provides the comforting illusion of agency while insuring that the status quo Power Elite remains in charge, regardless of the choice made by the powerlese"
.

http://charleshughsmith.blogspot.ca/...FQ+(oftwominds)
Old 28.06.2016., 20:25   #6
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

http://lider.media/aktualno/biznis-i...-zbog-brexita/

četiristo naj bogatijih izgubilo 127,4 milijarde dolara zbog brexita
Old 28.06.2016., 20:53   #7
Jones Dow
Caveat emptor!

Jones Dow's Avatar

Član od: 25.09.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 831

Old 28.06.2016., 22:48   #8
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444

nisam ni u snu pomislio da će ovi zaista izaći.
to mi govori da se nešto zaista jako gadno sprema. i bojim se pomisliti što jer ne bi ekipa dopustila ovakav ishod referenduma ni pod razno. da mi je znati što su sad opet zakuhali i kamo to sve vodi....vrijeme će nam pokazati. . još uvijek nekako mislim da može i neće izaći, ali ako zaista izađu, bit će nekog sranja.
Old 28.06.2016., 23:14   #9
Jones Dow
Caveat emptor!

Jones Dow's Avatar

Član od: 25.09.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 831

Old 28.06.2016., 23:34   #10
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Citat:
cayman006 View Post
nisam ni u snu pomislio da će ovi zaista izaći.
to mi govori da se nešto zaista jako gadno sprema. i bojim se pomisliti što jer ne bi ekipa dopustila ovakav ishod referenduma ni pod razno. da mi je znati što su sad opet zakuhali i kamo to sve vodi....vrijeme će nam pokazati. . još uvijek nekako mislim da može i neće izaći, ali ako zaista izađu, bit će nekog sranja.
očito se sprema velika pi****ja..sijećam se jednog sastanka u susjednoj zemlji prije 5-6 godina , bio je sastanak stranih kopanija , i rade se planovi za poslovanje u ovom djelu svjeta , tečaji poslovanja , poslovne problematike , padovi tržišta za razne zemlje , i onda uz druženja na poslovnim večerama i nočnim clubovima , izvali jedan menađžer iz Austrije koji je radio za jednu rusku kompaniju , šta mi uopće pametkujemo na ovim sastancima , ako će bit frka u EU 2016 -2017 godine ,
Odgovor

Opcije na temi

Pravila