Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 20.09.2007., 16:29   #11
Robin
Registrirani korisnik

Robin's Avatar

Član od: 16.10.2004.
Poruka: 89
Default Odgovor na: U što uložiti

Citat:
Nikolica View Post
Može li malo pojašnjenje - Soja, dividenda,...?
Izvoli:

Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - Soja protein a.d. Bečej

Na osnovu člana 25. stav 1. i 2. i na osnovu člana 33. stava 1., alineje 9. Ugovora o organizovanju "Sojaprotein" A.D. Bečej, na osnovu člana 64. Zakona o tržištu hartija od vrednosti i drugih finansijskih instrumenata i člana 6. Pravilnika o sadržini i načinu izveštavanja javnih društava i obaveštavanju o posedovanju akcija sa pravom glasa Društvo objavljuje

IZVEŠTAJ O BITNOM DOGAĐAJU

Izveštaj o održanoj
VII redovnoj godišnjoj Skupštinui¨Sojaprotein¨A.D. Bečej

1. VII redovna godišnja sednica Skupštine ¨Sojaprotein¨ Akcionarskog Društva za preradu soje Bečej koja održana je 19.06.2007. godine u velikoj sali za sastanke ‘’Sojaprotein’’ A.D. u Bečeju sa početkom u 1400 časova.Sednici su prisustvovali akcionari, odnosno bili su predstavljeni akcionari sa ukupno 426.679 glasova što čini 55,41% od ukupnog broja glasova, tako da je Skupština imala kvorum za rad i odlučivanje.
2. Na sednici Skupštine ¨Sojaprotein¨ A.D. Bečej donete su sledeće Odluke:

...

5. Odluka o raspodeli dobiti;
Ovom Odlukom Utvrđeno je da se neto dobit ¨Sojaprotein¨A.D. Bečej ostvarena u poslovnoj 2006. godini u iznosu od 661.827.520,35 dinara raspodeli prema sledećem: u rezerve Društva deo od 5% dobiti u iznosu od 33.091.376,02 dinara, zaposlenima u »Sojaprotein«A.D. Bečej na ime učešća zaposlenih u dobiti Poslodavca iznos od 4.634.367,50 dinara, a da se preostali deo dobiti ostavrene u 2006. godini u iznosu od 624.101.776,83 dinara zadržava kao nerasporedjena dobit. Ukupna neraspoređena dobit »Sojaprotein«A.D. Bečej iznosi 1.292.744.562,91 dinara i sastoji se od nerspoređene dobiti iz prethodnih godina u iznosu od 668.642.786,08 dinara i dela dobiti ostvarene u poslovnoj 2006. godini u iznosu od 624.101.776,83 dinara koji se zadržava kao nerasporedjena dobit.

6. Odluka o povećanju osnovnog kapitala”Sojaprotein”A.D. iz iz neraspoređene dobiti;
Ovom Odlukom utvrđeno je da se za deo neraspoređene dobiti, u iznosu od 714.038.562,16 dinara, poveća osnovni kapital “Sojaprotein”A.D. Bečej izdavanjem 308.000 novih akcija VI emsije, bez nominalne vrednosti sa računovodstvenom vrednošću 2.318,30702 dinara. Pravo na besplatne akcije po osnovu ovog povećanja kapitala imaju akcionari Društva na dan donošenja Odluke o pvećanju osnovnog kapitala (19.06.2007.), a prema evidenciji izdatoj od strane Centralnog registra, depoa i kliringa hartija od vrednosti i to srazmerno njihovom učešću u postojećem osnovnom kapitalu Društva. Pojedinačnim Akcionarima Društva koji su stekli pravo na deo akcije iz III i V emisije akcija po osnovu povećanja kapitala iz neraspoređene dobiti, a koji su, na dan donošenja ove Odluke u Centralnom Registru depou i klringu hartija od vrednosti upisani na suvlasnički račun čiji je nosilac Društvo izvršiće se dodavanje delova akcija na koji su ostvarili pravo po osnovu povećanja kapitala iz neraspoređene dobiti VI emisijom akcija. Ukoliko se kod pojedinačnog akcionara na ovaj način sjedinenjem delova akcija stekne pravo na ceo broj akcija, ovaj stiče pravo na raspolaganje celim brojem akcija, saglasno članu 256. stav 2. Zakona o privrednim društvima. Osnovni kapital Društva nakon povećanja iznosi 2.499.134.969,95 dinara i podeljen je na ukupno 1.078.000 običnih akcija bez nominalne vrednosti sa računovodstvenom vrednošću 2.318,30702 dinara.

7. Odluka o distribuciji akcija”Sojaprotein”A.D. iz neraspoređene dobiti bez javne ponude;
Ovom Odlukom utvrđeno je da se po osnovu povećanja osnovnog kapitala iz neraspoređene dobiti izdaju akcije VI emisije u ukupnom obimu od 714.038.562,16 dinara, tj. 308.000 komada akcija bez nominalne vrednosti, a sa računovodstvenom pojedinačnom vrednošću od 2318,30702 dinara. Akcija VI emisije daje pravo na jedan glas u Skupštini Društva i jednaka prava kao i akcije prethodnih emisija Izdavaoca. Za svaku od postojećih 770.000 akcija prethodnih emisija emituje se 0,4 akcije VI emisije. Akcije VI emisije se rasporedjuju akcionarima koji su na dan donošenja ove odluke upisani u Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti kao akcionari Izdavaoca i to srazmerno učešću u postojećem osnovnom kapitalu Društva. Svaka akcija VI emisije daje pravo na jedan glas u Skupštini Društva i jednaka prava kao i akcije prethodnih emisija Izdavaoca i to pravo učešća u upravljanju i odlučivanju srazmerno broju akcija, pravo na srazmerno učešće u raspodeli dobiti Društva u obliku dividende, pravo na srazmerni deo stečajnog ili likvidacionog ostatka, pravo prvenstva upisa i uplate prilikom novih emisija akcija i druga prava i obaveze u skladu sa aktima Društva i Zakonom.
Robin is offline   Reply With Quote
Old 20.09.2007., 19:33   #12
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Citat:
bojan View Post
Živa istina. Prijatelj krenuo s dionicama i postao mi nekoliko e-mailova koje je dobio, i nevjerojatno kojim sredstvima se sve služe.
To sam bio pretpostavio jer su neki savjetovali i mene, prestali su kad su vidjeli da nisam veslo sisao, najgore je to šta izgleda da pojma nemaju o dionicama.
Citat:
U zadnje vrijeme ionako analize i nisu nešto bitne, bitno je da sve raste, ima potencijal, iako u stvarnosti i nije baš tako. Mislim da su prevelika očekivanja, a realnost sasvim drugačija. Što znači dobra dionica, ako je skupa, a rezultati ne mogu opravdati cijenu.
lovac is offline   Reply With Quote
Old 20.09.2007., 22:32   #13
McCaan
Registrirani korisnik

Član od: 23.03.2006.
Poruka: 499

Moj prijedlog: tvrtke vezane u energetski sektor!
Npr. MEOP.
McCaan is offline   Reply With Quote
Old 21.09.2007., 02:52   #14
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

Probaj zapaziti da dionica ima rast prihoda...moguće i rast dobiti. To je ono što ti garantira prisutnost fondova i određenu likvidnost. Uoči npr. PRJM negativna poslovna dobit, ali dobar rast prihoda uz diperziranu vl. strukturu plus 20% firme prošlo neki dan. ja je nisam kupio, a niti mi se sviđa kada na 1kom ide 20%....ali možda je to tek početak (zapaziti udio u vlasništvu PRBN). Sektor-građevina.
Što se tiče energetskog sektora onaj rudnik uglja treba proučiti.

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 21.09.2007., 09:03   #15
bojan
Registrirani korisnik*

bojan's Avatar

Član od: 08.12.2006.
Poruka: 133

Citat:
lovac View Post
To sam bio pretpostavio jer su neki savjetovali i mene, prestali su kad su vidjeli da nisam veslo sisao, najgore je to šta izgleda da pojma nemaju o dionicama.
Da pojasnim malo. Mislim da je kod nekih dionica kupljena daleka budućnost s time da si kupio nešto što predviđaš, a nije sigurno da će i biti, a kada kupuješ unaprijed rizik je puno veći da će se to nešto stvarno i obistiniti. Zapravo, ti si u tom trenutku spreman platiti više za nešto što se tek treba dogoditi.
Budućnost nije izvjesna, možemo je samo pretpostaviti.
Zato spominjem da su neke dionice s belexa izuzetno precijenjene, čak više nego u Hrvatskoj.
bojan is offline   Reply With Quote
Old 21.09.2007., 15:57   #16
Robin
Registrirani korisnik

Robin's Avatar

Član od: 16.10.2004.
Poruka: 89

Jeli tko promatra POBH?
Robin is offline   Reply With Quote
Old 22.09.2007., 00:29   #17
Tay Mahal
Registrirani korisnik (provjera)

Član od: 04.12.2006.
Prebivalište: Belex Club
Poruka: 49

Moj Predlog RTAR
Tay Mahal is offline   Reply With Quote
Old 22.09.2007., 00:46   #18
Master1
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2007.
Poruka: 2.151

Pa zna se u što. U MSE!
Master1 is offline   Reply With Quote
Old 22.09.2007., 16:22   #19
Erik
Registrirani korisnik

Erik's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 1.501

Ovakvo nabrajanje nema mnogo smisla. Ukoliko dajete preporuku, potrudite obrazložiti ju malo bolje.
Old 22.09.2007., 16:24   #20
Erik
Registrirani korisnik

Erik's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 1.501

Citat:
Robin
Bilo bi dobro da su sve dokap. kao kod Soje dobiješ 40% na dionice i ne moraš ići u Bg he he.
Na SJPT nije bila dokapitalizacija, nego raspodjela dobiti kroz emisiju novih dionica.

Opcije na temi

Pravila