Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.10.2006., 17:32   #1
mihajlovski
Registrirani korisnik*

Član od: 29.09.2006.
Poruka: 114
Default makedonija turist

akcijata na ovaa firma postojano e na isto nivo. glavnite akcioneri drzat okolu 30% od firmata. pokazuvaat dobri finansiski izvestai podolgo vreme. vo nivna sopstvenost se najgolemite hoteli so najdobri lokacii bristol,holiday inn, best western, obnoveniot karpos, odlicnata lokacija i hotel bristol duzina restorani i odmaralista. dali e vreme za investiranje vo ovaa akcija?
mihajlovski is offline   Reply With Quote
Old 31.01.2007., 08:39   #2
Rich_Girl
Registrirani korisnik

Član od: 25.01.2007.
Poruka: 62
Default Odgovor na: makedonija turist

Ova akcija je imala veoma jak support na 2700 mkd. Pocetkom januara pocela je da mrda po malo. Ja sam usla malo kasno, na 2900, ali mislim da ce imati rast. Kriticna tocka je 3100. Kad pomine 3100, bice lakse. Pre toga moguca je mala korekcija za dokupit.
Rich_Girl is offline   Reply With Quote
Old 31.01.2007., 11:07   #3
Value
Registrirani korisnik

Član od: 24.01.2007.
Poruka: 188

Citat:
mihajlovski
akcijata na ovaa firma postojano e na isto nivo. glavnite akcioneri drzat okolu 30% od firmata. pokazuvaat dobri finansiski izvestai podolgo vreme. vo nivna sopstvenost se najgolemite hoteli so najdobri lokacii bristol,holiday inn, best western, obnoveniot karpos, odlicnata lokacija i hotel bristol duzina restorani i odmaralista. dali e vreme za investiranje vo ovaa akcija?
i NEW YORK COLLEGE izmedzu ostalo!
Value is offline   Reply With Quote
Old 31.01.2007., 15:56   #4
mk_trejader
Registrirani korisnik

mk_trejader's Avatar

Član od: 08.10.2006.
Poruka: 905

Citat:
Value
i NEW YORK COLLEGE izmedzu ostalo!

odustali su od koledza, oni su participirali sa zgradom a ameri sa brandom. valjda nisu dogovorile % profita (ili gubitka), al ameri su besni ... pise u www.kapital.com.mk ....
mk_trejader is offline   Reply With Quote
Old 01.02.2007., 09:33   #5
duno1
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2006.
Poruka: 247

Znam da možda pitam glupo, al ipak:

jel postoji mogučnost, da se vidi makedonska revija Kapital u slovima latinice?

Lep pozdrav!
duno1 is offline   Reply With Quote
Old 26.03.2007., 14:55   #6
William O'Neil
Registrirani korisnik

William O'Neil's Avatar

Član od: 24.02.2007.
Prebivalište: Skopje
Poruka: 487
Default “Македонија турист” ќе гради хотел до Арапска куќа

“Македонија турист”, една од најголемите хотелско-угостителски куќи во земјата, ќе гради хотел до познатата Арапска куќа, во кој ќе бидат вложени од четири до пет милиони евра, дознава Тотал.
Новиот хотел ќе биде “залепен” до Арапска куќа.
Арапска куќа со имиџот и архитектонскиот изглед е заштитена во согласност со Законот за културно наследство. Новиот објект, чија фасада би била целосно од стакло, евентуално би бил изграден на задниот дел од Арапска куќа.

Link od Total: http://www.total.com.mk/ShowNewsAdv....d=1&tabindex=0
Old 23.04.2007., 19:48   #7
Cecillon
Registrirani korisnik

Član od: 28.11.2006.
Prebivalište: Prdefci
Poruka: 761

Kakva je vlastnička struktura, drže radnici možda još nešto?

Hvala.
Cecillon is offline   Reply With Quote
Old 29.04.2007., 01:04   #8
makedonce
Registrirani korisnik

Član od: 28.03.2007.
Prebivalište: Skopje
Poruka: 308

Pozdrav,
Evo mene opet.
Znam da se vrlo radujete kad vidite moje "Ime"!!!.
Ali ja vidim da ste ovu temu dosta zapostavili. A to nije fer. Jer ova tema vrjedi barem X4 book. Smejete se? Ako. I ja se smejiem.

Ali evo fakte:

1. Struktura (CDHV)
- Sonja Bibanovska - 11.27%
- Done Tanevski - 19.18%
- Teteks Petrol TCM TETEKS - 5.08%
- Makedonijaturist AD - 5.95%
- Veliki broj sadasnji i bivsi radnici imaju po oko 500-1500 akcije koje sada pocinju da prodaju jer su kupili po nominale (1560 den.).

2. Odluka zadnje skupstine: otkup i prodaja sopstvenih akcija po cenu ne vecu od 8.0000 den.

3. Jer vi stvarno mislite da ova firma vrjedi nesto vise od 27mil.?
Razmislite opet, ali i pogledajte fakte:
- http://www.mse.com.mk/Upload/Prospek...ija_Turist.pdf
- www.holiday-inn.com.mk

4. Jel vi znate koliko novca je nazad na put od Srbije prema Makedonijaturist-u?
A taj novac je godinama bio cuvan u Srbiju kako bi danas bio upotrebljen za dokupit svoje akcije, sto je i vrlo poznat i vec mnogo puta vidjen slucaj u Makedonskoj privatizaciji.

5. Pozivljam kolege iz Slovenije da kazu koliko puta su bezuspesno probali kupiti paket i koliko su zadnji put ponudili?

6. Moja zadnja (inside) informacija je da su Ameri na vratima ove kompanije i da razmisljaju za ponovni dogovor. (vidi stare postove)

7. Vlada RM ponistava licitaciju na kome je GEMAK dobila ekskluzivnu lokaciju (pod Kale) ... http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=78248
Kada je GEMAK dobila lokaciju, najbolja ponuda bila je dostavljena od pretstavnika WESTERN UNION u Makedoniju, firma UFS (http://www.ufs.com.mk/index_eng.htm)
ali GEMAK u to vreme imao vise podrske (politika, oruzje, ...)
Poenta je u tome sto iza UFS stoji niko drugi vec Ameri zajedno sa Makedonijaturist i da ce bas oni biti sledeci sopstvenici te lokacije. Inace ta lokacije je vrlo blizu do nove Americke ambasede u SK.

8. Postoje jos X pozitivne faktore za kupnju ove akcije na cenu i do 200eur ali nezelim biti razumljen da zelim nekoga navuci, vec mene interesuje zasto se vrlo malo prica za ovog potencijala.

Zavisno od interesa, ja sam to da podelim i druge info.
Laku noc.
makedonce is offline   Reply With Quote
Old 29.04.2007., 08:53   #9
Cecillon
Registrirani korisnik

Član od: 28.11.2006.
Prebivalište: Prdefci
Poruka: 761

Posle informacije, da akcije kupuju domaci mirovinski fondovi, sam si razbijao glavu u prikupljanju dodatnih informacija, tako da, zahvaljujem Makedoncetu za ovaj post. Veoma zanimljivo. Book je ionako friziran, realno je dosta veci.
Cecillon is offline   Reply With Quote
Old 30.04.2007., 00:05   #10
xman
Registrirani korisnik

xman's Avatar

Član od: 23.12.2006.
Poruka: 884

Citat:
makedonce
Pozdrav,
Evo mene opet.
Znam da se vrlo radujete kad vidite moje "Ime"!!!.
Ali ja vidim da ste ovu temu dosta zapostavili. A to nije fer. Jer ova tema vrjedi barem X4 book. Smejete se? Ako. I ja se smejiem.

Ali evo fakte:

1. Struktura (CDHV)
- Sonja Bibanovska - 11.27%
- Done Tanevski - 19.18%
- Teteks Petrol TCM TETEKS - 5.08%
- Makedonijaturist AD - 5.95%
- Veliki broj sadasnji i bivsi radnici imaju po oko 500-1500 akcije koje sada pocinju da prodaju jer su kupili po nominale (1560 den.).

2. Odluka zadnje skupstine: otkup i prodaja sopstvenih akcija po cenu ne vecu od 8.0000 den.

3. Jer vi stvarno mislite da ova firma vrjedi nesto vise od 27mil.?
Razmislite opet, ali i pogledajte fakte:
- http://www.mse.com.mk/Upload/Prospek...ija_Turist.pdf
- www.holiday-inn.com.mk

4. Jel vi znate koliko novca je nazad na put od Srbije prema Makedonijaturist-u?
A taj novac je godinama bio cuvan u Srbiju kako bi danas bio upotrebljen za dokupit svoje akcije, sto je i vrlo poznat i vec mnogo puta vidjen slucaj u Makedonskoj privatizaciji.

5. Pozivljam kolege iz Slovenije da kazu koliko puta su bezuspesno probali kupiti paket i koliko su zadnji put ponudili?

6. Moja zadnja (inside) informacija je da su Ameri na vratima ove kompanije i da razmisljaju za ponovni dogovor. (vidi stare postove)

7. Vlada RM ponistava licitaciju na kome je GEMAK dobila ekskluzivnu lokaciju (pod Kale) ... http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=78248
Kada je GEMAK dobila lokaciju, najbolja ponuda bila je dostavljena od pretstavnika WESTERN UNION u Makedoniju, firma UFS (http://www.ufs.com.mk/index_eng.htm)
ali GEMAK u to vreme imao vise podrske (politika, oruzje, ...)
Poenta je u tome sto iza UFS stoji niko drugi vec Ameri zajedno sa Makedonijaturist i da ce bas oni biti sledeci sopstvenici te lokacije. Inace ta lokacije je vrlo blizu do nove Americke ambasede u SK.

8. Postoje jos X pozitivne faktore za kupnju ove akcije na cenu i do 200eur ali nezelim biti razumljen da zelim nekoga navuci, vec mene interesuje zasto se vrlo malo prica za ovog potencijala.

Zavisno od interesa, ja sam to da podelim i druge info.
Laku noc.

Ne znam po kojoj cijeni si računao, ali 452247x8000mkd= cca 60 mil E
xman is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila