Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 28.12.2006., 14:17   #1
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755
Default Agrobanka, Beograd (AGBN)

Evo da otvorim ovu temu jer ovo je definitivno bila dionica za 2006-tu godinu.

Dalje iz teksta Poslovnog dnevnika:

28.12.2006 Igor Prstec

Citat:
U prodaji Agrobanke će presudna biti cijena
Predsjednik Izvršnog odbora srbijanske Agrobanke Dušan Antonić je na informaciju da je Moskovska banka dobila suglasnost NBS za kupovinu više od 51 posto dionica ove banke reagirao izjavom u kojoj naglašava da će pronalaženje strateškog partnera ili prodaja ovisiti isključivo o cijeni koju će potencijalni kupci ponuditi dioničarima, a da će se cijeli postupak odvijati na tržištu kapitala, prenosi srbijanski dnevnik Danas.
Moskovska banka nije jedina koja je pokazala interes za Agrobanku što ne čudi jer je kapital Agrobanke samo ove godine kroz dvije emisije dionica uvećan za 55 milijuna eura te iznosi 85 milijuna eura. Agrobanka sa 250 milijuna dinara dobiti spada među prvih deset banaka u Srbiji. Sadašnja tržišna kapitalizacija banke je 210 milijuna eura, a upravni odbor banke će preporučiti dioničarima da se već početkom godine krene sa novom emisijom dionica. Kupci druge emisije dionica Agrobanke bile su recimo Hypo grupa, Raiffeisen banka, Privredna banka Zagreb, Zagrebačka banka, Sanpaolo banka te ljubljanska A banka.
http://www.poslovni.hr/30031.aspx

Poslovno dosta dobro prati vijesti sa srbijanskog tržišta, uvijek možete pogledati na desnu stranu su vezani linkovi za starije vijesti.

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 03.01.2007., 11:31   #2
lomu
Evo noči, evo ludila...

Član od: 18.03.2005.
Prebivalište: Gdje indeksi rastu...
Poruka: 610
Default Odgovor na: Agrobanka - AGBN

Pretpostavlja se da če biti treča dokapitalizacija zatvorena za mistirioznog gosta koji če da uplati svih 200.000 novih komada. E dali če taj gost biti po volji upravi ( koja je nekoliko dana prije izjavila da če učiniti sve da se zaštiti investitorje ) ili če biti po volji državi ( koja kraj krajeva kroz Komisiju za hartije da dozvolu za dokapitalizaciju ) to niko ne zna. Priča se da je u pozadini razgovora sa rusima i dogovor države i rusa o isporuki gasa i da je AGBN samo predplata i garancija, ali još uvijek to su priče. Fakt ostaje da je napumpan book AGBN kroz dokapitalizacije oko 16 700-800 a realni oko 11 koliko je bio izpred ovih dokapitalizacij. E sada ko če, platiti i po kojoj cijeni to je čista špekulacija ali ostaje fakt da se treba bankarski prostor u Srbiji smanjiti ( kako se je dogodilo i u Hrvatskoj i u Bosni - još se dešava) i da če ostati po mojem mišlenju samo 10-15 najjačih banaka. Isto tako treba znati da ima AGBN dobru bazu kredita a posebno agro-kredita jer su najjači baš u podrški ovog sektora a ovdje znamo da ako Srbija jednom počinje sa pregovorima za EU ovdje če doči EU kmetijski skladovi koji če se distributirati strogo kroz banke u oblici jeftinijih kreditov koji če podržavati poljeprivredu u Srbiji tako da ima ovdje veliki potencijal i ja mislim da bi trebala Agrobanka da se drži samo ovog sektora kao core biznisa.

Sada nam je na redu da čekamo i možda se nadamo da če se neko potuči za ovu banku ali ja osobno mislim da je realna cijena za ovo 45-47000 CSD i tamo možda ja izlazim ako ne bude druge priče.
lomu is offline   Reply With Quote
Old 03.01.2007., 11:36   #3
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

Da zanimljivo je da su Rusi ustvari dobili dozvolu za preko 50% kako se pisalo pred novu godinu. Ja sam shvatio ustvari da treća dokapitalizacija ide svim dioničarima jer uprava tako želi odgoditi ulaz Rusa....

Citat:
Saglasnost

Rešenje koje je NBS dala Moskovskoj banci odnosi se na sticanje vlasništva u Agrobanci iznad 50 odsto. Propisi inače predviđaju da se saglasnost daje na četiri "praga" sticanja vlasništva. Od 5 do 20, od 20 do 33 , od 33 do 50 i iznad 50 odsto. Ko dobije saglasnost iznad 50 odsto nema ograničenja ni pri kasnijem dokupljivanju akcija (ukoliko odmah ne kupi 100 odsto).
Pročitati:http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=225400

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 03.01.2007., 12:57   #4
lomu
Evo noči, evo ludila...

Pa da i meni je interesantno da su tek tako dobili to .Ja sam dobio informaciju da je iza toga neki drugi dogovor ( isporuka gasa) sad koliko je to stvarno pitaj boga?

Ali čini mi se zanimljivo da su to dozvolu dobili več prije dva ili tri mjeseca a sada se žalu da je za njih banka preskupa i da če razmisliti o kupnji.

Obaranje cijene ili nešto drugo ?

Citat:
Shogun
Da zanimljivo je da su Rusi ustvari dobili dozvolu za preko 50% kako se pisalo pred novu godinu. Ja sam shvatio ustvari da treća dokapitalizacija ide svim dioničarima jer uprava tako želi odgoditi ulaz Rusa....

Pročitati:http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=225400
Old 08.01.2007., 00:03   #5
Dinkic
Registrirani korisnik

Član od: 19.04.2006.
Prebivalište: Beograd
Poruka: 25

Takodje je izgleda i Naftna Industrija Srbije (NIS) vec obecana Rusima (tu se sad nesto valja sigurno), tako da pored Gazproma - eto nama i ruskih naftasha, pa onda je logicno da imamo i ruske bankare

Citat:
lomu
Pa da i meni je interesantno da su tek tako dobili to .Ja sam dobio informaciju da je iza toga neki drugi dogovor ( isporuka gasa) sad koliko je to stvarno pitaj boga?

Ali čini mi se zanimljivo da su to dozvolu dobili več prije dva ili tri mjeseca a sada se žalu da je za njih banka preskupa i da če razmisliti o kupnji.

Obaranje cijene ili nešto drugo ?
Dinkic is offline   Reply With Quote
Old 08.01.2007., 10:45   #6
lomu
Evo noči, evo ludila...

Mene više zanima ako če doči do udaje AGBN Rusima, koliko če to biti clean deal i šta če to značiti za nas male dioničare. Još uvije mislim da je AGBN dobra banka osobito u svom sektoru agrokulture i po fundamentima ( P/E 76,16, P/B 2,56) i nadam se da če nam biti dobar posao ovdje
Old 09.01.2007., 16:35   #7
Dinkic
Registrirani korisnik

Solidna je to banka, nema sumnje... a sto se tice dila sa rusima - zivi bili, pa videli... moz da bidne al ne mora da znaci...

Sto se tice 4 emisije, veoma verovatno je da ce biti polovinom februara (samo ipak procedura zahteva prvo odluku skupstine, pa onda odobrenje komisije za HOV)
Old 12.01.2007., 00:38   #8
Dinkic
Registrirani korisnik

Evo danas banka dosegla i history high na 41.000

- iako je bila mala ponuda, ipak je trgovanje zavrseno na nizem nivou...
Moze se reci da je sada utvrdjena nova cena koja je ocigledno na nivou preko 40.000, sa tendencijom naglog rasta kad se donese odluka na skupstini o novom dokapu...

Dosvidanija tovarisci shogun & lomu, ako je suditi po tendenciji rasta ovih dana JMBN i AIKB koje su posle AGBN najjeftinije banke (po PB pokazateljima), videcemo mi ovde mnogo vece visine - a vala i kolicine (mislim na dokap )
Old 22.01.2007., 15:55   #9
lomu
Evo noči, evo ludila...

Big Smile Odgovor na: Agrobanka - AGBN

Ono što me kod Agrobanke najviše brine je to što je išao dio (30-40%) para iz ovih dokapitalizacij natrag u obliku kredita ljudima koji su onda na veselo nazad uplačivali u dokap.

Znači nisu napravili neko čudo još od ovih para. Mislio sam da če posodobiti mrežu, otvoriti nove filiale.

Jedino što me pozitivno održava na toj dionici je to što još uvijek vode svoja zemljišta ( osobito glavnu poslovnu zgradu u Beo.) po niskim i under value cijenama, što su kamatne marže još uvijek visoke u Srbiji ( mada če se to polako smanjivati ) i to što tržište još uvijek prema usporednicama sa regijom ima previše banaka a premalo kvalitetnih banaka.

Vidjet čemo sad ako na skupštini odobre još jednu dokap. koliko se možemo ukrcati po 30.000 i onda brzi izlaz .
Old 23.01.2007., 12:26   #10
penzioner
Ponosni otac sportaša jr

penzioner's Avatar

Član od: 15.09.2006.
Poruka: 794

Znate DELIĆ M.-"Ljudi jeli to moguće?"
Agrobanka pociscena do 50000 +13,70%

Opcije na temi

Pravila