Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 24.01.2007., 20:37   #51
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541
Default Odgovor na: ALVA-Aleva

Citat:
Giambi
16 000
da je vise takvih
bit će još takvih. Nju sam prvo htio kupiti ali tek sam bio došao na Belex pa sam odugovlačio malo, da nisam na SJLB ovoliko u plusu dobio bi popizditus
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 25.01.2007., 05:33   #52
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

@ Abu ali

mislim da su obadvije firme imaju dobru perspektivu, cudno je da soja nece prodavati VZAS a prodaju SJPT....za spekuliranje kratkorocno i nije los tvoj potez.
Bas me zanima kako ce se razvijati prica sa Alevom i HPB-om

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 25.01.2007., 09:03   #53
čiko
Registrirani korisnik

Član od: 07.10.2006.
Poruka: 283

Izvozne subvencije i za živinsko meso i peciva

Premija za mleko u periodu privremenog finansiranja (januar - mart 2007. godine) iznosiće četiri dinara po litru u brdsko-planinskom području i tri dinara u ravničarskom području. Poljoprivrednici će pravo na premije ostvarivati posredstvom mlekara kojima isporučuju mleko i mlekare su dužne da ih isplate u roku od tri dana od dobijsnja sredstava za te namene - kažu u Ministarstvu poljoprivrede.
Kada je reč o korišćenju subvencija za izvoz poljoprivrednih proizvoda, Vlada je odlučila da se visina podsticaja po grupama proizvoda ne menja, ali je proširena lista proizvoda za koje će se odobravati izvozni podsticaji. Tako će u prva tri meseca ove godine biti subvencionisan i izvoz živinskog mesa, sirovog ulja od suncokreta i soje, rafinisanog ulja od soje, margarina i majoneza, hleba, peciva i konditorskih proizvoda i kozervisanog povrća. Visina podsticaja se razlikuje u zavisnosti od grupe proizvoda i najviše će dobiti izvoznici goveđeg i živinskog mesa, mleka i mlečnih proizvoda - 20 odsto. Na 10 odsto subvencije mogu računati izvoznici kobasica i konzervisanih proizvoda, hleba, peciva, kolača, biskvita i ostalih pekarskih proizvoda, konzervisanog povrća (boranija, slatka paprika, grašak i kukuruz šećerac), džemova bez šećera, konzervisane višnje, voćnih sokova, suvih šljiva, sojinog ulja i suncokretovog ulja, margarina i majoneza, vina i rakije (konjak, vinjak, lozovača) i klaničnih proizvoda. Za smrznuto voće (jagode, maline, višnje, šljive), brašno od soje, smrznuto povrće (grašak, boranija, kukuruz šećerac) isplaćivaće se izvozni podsticaji u visini od sedam odsto. Č. P.
Danas u DANAS-u
čiko is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2007., 21:00   #54
Bokica
Registrirani korisnik

Član od: 08.10.2005.
Poruka: 154

HPB se pojacava i na 34000din na Alevi...

Vredi Aleva dosta vishe od tih 34000din,pogotovo posle ogromnogo skoka belexa u zadnjih 15dana opet je po mom skromnom milsljsnju preuzela primat najpotcenjenije prehrambene firme na belexu.
Bokica is offline   Reply With Quote
Old 14.02.2007., 08:40   #55
zlatni
Registrirani korisnik

zlatni's Avatar

Član od: 05.03.2005.
Poruka: 341

Citat:
Bokica
HPB se pojacava i na 34000din na Alevi...

Vredi Aleva dosta vishe od tih 34000din,pogotovo posle ogromnogo skoka belexa u zadnjih 15dana opet je po mom skromnom milsljsnju preuzela primat najpotcenjenije prehrambene firme na belexu.

istina , veliki potencijal ! al je stvarno smijesna kupnja - prodaja.

mislim kolicinski free float na ovoj dionici je nikakav a, jos su se nadebljale institucije kojene misle prodavat ( sto je dobro ) i ne ostaje dionica. Likvidnost nikakva.........
zlatni is offline   Reply With Quote
Old 14.02.2007., 13:18   #56
Bokica
Registrirani korisnik

Citat:
zlatni
istina , veliki potencijal ! al je stvarno smijesna kupnja - prodaja.

mislim kolicinski free float na ovoj dionici je nikakav a, jos su se nadebljale institucije kojene misle prodavat ( sto je dobro ) i ne ostaje dionica. Likvidnost nikakva.........
I iz takvu likvidnost danas je ciste - cena je 36800 din uz obim od 11000Eur.
Mislim da je i skok VZASa uticao da i Aleva mora ici josh gore - barem su po meni to josh uvek 2 najpovoljnije kupovine u prehrambenom sektoru...
Old 15.02.2007., 06:55   #57
zlatni
Registrirani korisnik

zlatni's Avatar

Član od: 05.03.2005.
Poruka: 341

Citat:
Bokica
I iz takvu likvidnost danas je ciste - cena je 36800 din uz obim od 11000Eur.
Mislim da je i skok VZASa uticao da i Aleva mora ici josh gore - barem su po meni to josh uvek 2 najpovoljnije kupovine u prehrambenom sektoru...

U pravu, si zbog toga bi je i ja dokupio...........al mi brate skupa sad nakon ulaza na 27.900 ))
zlatni is offline   Reply With Quote
Old 22.02.2007., 01:12   #58
Bokica
Registrirani korisnik

Citat:
zlatni
U pravu, si zbog toga bi je i ja dokupio...........al mi brate skupa sad nakon ulaza na 27.900 ))
HPBu(ili onom drugom fondu sto radi preko njihovog kastodija) nije skup na 37000din .Aleva je kako se nezvanicno prica imala rast prihoda od preko 30%,stvarno je steta sto je vecina malih akcionara dala u jednom danu onoliku ponudu koju je vrlo pametno pokupio fond,tj sto nije struktura malo razudjenija kao i broj akcionara veci(a mogla se super razviti,kao sto je sada VZASu jako lepa crhov struktura-)...
Mada kada se drustveni kapital preraspodeli u akcije radnika koji su ih otplacivali zadnjih godina i ako Ferbild izbaci svoj paket na berzu moze se likvidnost znatno popraviti...
Odgovor

Opcije na temi

Pravila