Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 15.12.2006., 13:45   #1
tele
Registrirani korisnik

Član od: 13.09.2006.
Poruka: 33
Default Aleva, Novi Kneževac (ALVA)

Mislim da ova dionica zasluzuje posebnu temu. Vec je postalo svakodnevno da se s njom trguje, a i cijena je otisla gore. Okrupnjuju se udjeli. Pretpostavljam da radnici prodaju, ali vjerojatno ih nije jos mnogo ostalo. Kad se usporedi sa slicnim kompanijama izgleda mi kao da bi mogla na 35000 i jos uvijek biti OK cijena. Ali definitivno se nesto desava. Jel mozda Flori trejding misli prodavati svoj udio? Moje misljenje je da je svaka kupnja do 30000 povoljna
tele is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2006., 15:09   #2
the_ferengi
Registrirani ovisnik

the_ferengi's Avatar

Član od: 29.11.2006.
Poruka: 69
Default Odgovor na: ALVA-Aleva

Fundamenti odlični P/E, P/B, ROE... ali samo 360 dioničara i 37.000 dionica (od kojih većinski vlasnik drži 27.000 a Ferbild d.o.o. sa 2.000 dionica je povezana firma istog vlasnika) uz to što su većina dioničara radnici koji su se udružili i kupovali po 19.000 csd, znači nemaju interesa prodavati po ovoj cijeni (20.000 csd).

Ne znam, i sam se dvoumim - eventualno "hartija" za duge staze, anybody else?
Old 15.12.2006., 17:26   #3
Giambi
Registrirani korisnik

Član od: 01.07.2005.
Poruka: 112

ja sam je kupio prije par mjeseci i mislim da dugorocno
cijena moze samo gore.s rastom cijene firma bi mogla biti zanimljiva i fondovima a pogotovo ako nastave s daljnim rastom prihoda i dobiti.
ja sam unutra i budem cekao
Giambi is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 10:30   #4
Bokica
Registrirani korisnik

Član od: 08.10.2005.
Poruka: 154

Daans na Alevi od ranog jutra 4500 trznisih naloga na kupovini,skoro 1.5mil Eur?!?!

Jel ima neko logicko objasnjenje?
Bokica is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 10:33   #5
Neurosinner
. .. bez cenzure .. .

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 693

možda shogun i lovac kupuju?

(sorry, nisam izdržao. ovo mi je presmješno)
Neurosinner is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 12:48   #6
Neurosinner
. .. bez cenzure .. .

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 693

evo prenose na economy forumu da su i pojedinci kupovali akcije, tako da pretpostavljam da je osoba koja je htjela kupiti početnih 4500 akcija dobrano zaj. priliku koju je imala. Nagurali se veliki igrači (pretpostavljam), i pokupovali sve što je bilo na ponudi.
Neurosinner is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 13:34   #7
tele
Registrirani korisnik

Član od: 13.09.2006.
Poruka: 33

Ode cijena gore. Ovo je pocetak ulaska nekog jaceg igraca. Kroz par dana vidjet cemo koji je to fond. Kao sto rekoh, svaka kupnja do 30 000 je povoljna. A ovi ce vjerojatno i cistiti sve do 30 (samo moje osobno misljenje, granica od 20 je bila lako probijena, mislim da ce za 30 biti potrebno malo vise, iako je manji broj dionicara)
tele is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 14:41   #8
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Već neko vrijeme mislim da bi Aleva bila idealna meta za Podravku. Inaće, ima puno jeftinijih i povoljnijih dionica.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 18:18   #9
Bokica
Registrirani korisnik

Član od: 08.10.2005.
Poruka: 154

Citat:
lovac
Već neko vrijeme mislim da bi Aleva bila idealna meta za Podravku. Inaće, ima puno jeftinijih i povoljnijih dionica.
Ako Podravka bude kupovala Alevu onda je ALVA jedna od najpovoljnjih kupovina na belexu...

Pogledaj koliko je Podravka spremna da plati Vitaminku iz Banjaluke pa je uporedi sa Alevom po poslovanju i cenom na berzi.

Mada johs uvek nisam cuo takav info,pricalo se pre mesec-dva da je Podravka opet zainteresovana za Centroproizvod koji je lider u sektoru zacina,supa,konzerviranog povrcha itd,sto je i logicno jer je Centroproizvod ipak vecha firma i samim tim interesantnija Podravci...
Bokica is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2007., 19:09   #10
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Citat:
Bokica
Ako Podravka bude kupovala Alevu onda je ALVA jedna od najpovoljnjih kupovina na belexu...

Pogledaj koliko je Podravka spremna da plati Vitaminku iz Banjaluke pa je uporedi sa Alevom po poslovanju i cenom na berzi.
Na Belexu ima dionica koje u dvije godine mogu poskupiti 5 puta, teško da Aleva može imati P/B 5. Ali među boljim ulaganjima je zbog solidnosti preduzeća.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila