Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Investicijski fondovi
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 28.09.2006., 16:07   #1
čvarkožder
samoisključeni korisnik

Član od: 28.02.2006.
Poruka: 2.741
Default ZB Aktiv

ZB Aktiv, najnoviji dionički fond ZB Investa, zabilježio je u prva tri mjeseca poslovanja prinos od 35,29 posto; imovina porasla na 250 milijuna kuna

ZB Aktiv, najnoviji dionički fond ZB Investa, zabilježio je u prva tri mjeseca poslovanja (za razdoblje od 26.06. do 26.09.2006. godine) apsolutni prinos u visini od 35,29 posto. Atraktivna ulagačka strategija i inicijalni rezultati poslovanja osigurali su i veliki interes ulagača, pa se tako ukupna imovina dioničkog fonda ZB Aktiv povećala sa inicijalnih 6,5 milijuna kuna krajem lipnja na preko 250 milijuna kuna krajem rujna.

ZB Aktiv pretežno ulaže u hrvatska dionička tržišta, tržišta srednje i istočne Europe te druge zemlje sa tržištem kapitala u razvoju.

Ukupna imovina investicijskih fondova ZB Investa krajem mjeseca kolovoza iznosila je 3,85 milijardi kuna.

Izvor: To-one

Mislim da su ovo rekorderi u startu, ne samo po prinosu u prva tri mjeseca poslovanja, nego i po povećanju imovine pod upravljanjem u tom razdoblju. Što neki kažu, sad ćemo vidjeti "čija mama crnu vunu prede" s tolikom imovinom.
Šalim se. Svaka im čast na dosadašnjem radu. A, što će se događati ubuduće (ili što se možda moglo dogoditi, ako im je politika ulaganja bila rizičnija da bi bili tako uspješni) bumo vidli. Ja osobno im želim sreću bez obzira što nemam ništa u tom fondu jer potakao je na razmišljanje i analizu i bio osvježenje i nešto potpuno novo.
čvarkožder is offline   Reply With Quote
Old 28.09.2006., 16:34   #2
marqox
richman wannabe

marqox's Avatar

Član od: 28.01.2005.
Prebivalište: ZG
Poruka: 1.539
Default Odgovor na: Investicijski fondovi

Citat:
čvarkožder
ZB Aktiv...
Mislim da su ovo rekorderi u startu, ne samo po prinosu u prva tri mjeseca poslovanja, nego i po povećanju imovine pod upravljanjem u tom razdoblju. Što neki kažu, sad ćemo vidjeti "čija mama crnu vunu prede" s tolikom imovinom.
Šalim se. Svaka im čast na dosadašnjem radu. A, što će se događati ubuduće (ili što se možda moglo dogoditi, ako im je politika ulaganja bila rizičnija da bi bili tako uspješni) bumo vidli. Ja osobno im želim sreću bez obzira što nemam ništa u tom fondu jer potakao je na razmišljanje i analizu i bio osvježenje i nešto potpuno novo.
Ja bih još dodao da se ovaj fond i lijepo držao prošli i ovaj tjedan, što isto nije zanemarivo.
Inače imam oko 16% fondovskog portfelja tamo, i makar sam uložio tek nakon onog boom start uzleta, uopće mi nije žao jer i dalje leti.
marqox is offline   Reply With Quote
Old 10.10.2006., 20:09   #3
John Doe
Registrirani korisnik

Član od: 27.04.2006.
Poruka: 64

ZB aktiv
U cemu je tajna njihovog uspjeha i nakon pocetka?
Jel mislite da bu jos neko vrijeme islo dobro, jer mislio sam bubnut unutra 20K?
Mozda ima neko neki pametniji savjet?
John Doe is offline   Reply With Quote
Old 03.12.2006., 20:15   #4
rover
Registrirani korisnik

Član od: 11.03.2005.
Poruka: 397

Citat:
John Doe
ZB aktiv
Jel mislite da bu jos neko vrijeme islo dobro, jer mislio sam bubnut unutra 20K?
Mozda ima neko neki pametniji savjet?
nažalost nema besplatnog ručka
Old 04.12.2006., 14:08   #5
cicap
Registrirani korisnik

cicap's Avatar

Član od: 26.03.2006.
Prebivalište: Zagreb, Sl. Brod
Poruka: 86
Default Odgovor na: ZB Aktiv

da, i dalje lijepo ide, zadnjih mjeseci... odmah poslije FIMA-e (ako sam dobro vidio).

zato sam još povećao udjel, pogotovo onaj tjedan kada je bila korekcija zbog INA-e, ali i danas...
cicap is offline   Reply With Quote
Old 04.12.2006., 15:53   #6
freelancer
Registrirani korisnik

freelancer's Avatar

Član od: 17.10.2006.
Poruka: 121

Citat:
cicap
da, i dalje lijepo ide, zadnjih mjeseci... odmah poslije FIMA-e (ako sam dobro vidio).

zato sam još povećao udjel, pogotovo onaj tjedan kada je bila korekcija zbog INA-e, ali i danas...
Ja sam ga isto do-ubrizgao tamo oko 20-tog! Neka nam fino on lijepo ide prema gore!
freelancer is offline   Reply With Quote
Old 05.12.2006., 13:06   #7
lonicera
Registrirani korisnik

Član od: 10.11.2006.
Poruka: 74

i ja danas nadodala još malo u ZB Aktiv! dobar je...
lonicera is offline   Reply With Quote
Old 05.12.2006., 13:30   #8
zlatni
Registrirani korisnik

zlatni's Avatar

Član od: 05.03.2005.
Poruka: 341

[quote=John Doe]ZB aktiv

Vrlo jednostavno, 50 % cca portfelja u Srbiji, odradio je dijamant vecinu a i mnoge druge dionice, ako Vec ulazate ili zelite uloziti bitno je znati da ima velike udjele ( od 1,5 do 4 % ) u Velikim tvrtkama u Srbiji i Svaka mu cast na tome !!!

naravno i ja sam Unutra !
pozdrav
zlatni is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2006., 16:56   #9
papak2
Registrirani korisnik

papak2's Avatar

Član od: 26.10.2006.
Poruka: 146

Mislim da idem i ja unutra. Vadim iz Fime koja se počela kilaviti.
papak2 is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2006., 17:00   #10
papak2
Registrirani korisnik

papak2's Avatar

Član od: 26.10.2006.
Poruka: 146

[quote=zlatni]
Citat:
John Doe
ZB aktiv

Vrlo jednostavno, 50 % cca portfelja u Srbiji, odradio je dijamant vecinu a i mnoge druge dionice, ako Vec ulazate ili zelite uloziti bitno je znati da ima velike udjele ( od 1,5 do 4 % ) u Velikim tvrtkama u Srbiji i Svaka mu cast na tome !!!

naravno i ja sam Unutra !
pozdrav
Zlatni, kako može imati 50 % portfelja izvan Hrvatske ? Ako sam dobro skužio ostali mogu samo do par % ?
papak2 is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila