Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 09.11.2006., 01:34   #11
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101
Default Odgovor na: Koji sektori, koje dionice?

http://www.belex.co.yu/srp/akcije.php?t=3&s=JGSP&i=

Ako neko pronađe vremena pa da malo pogleda ovu dionicu. Gubitak je jedino moguć, ukoliko bi dinar ojačao na 60 dinara za eura i to do travnja/aprila. No to bi bio zanemarljiv gubitak. Profit isto nije nešto pretjerano, ali može biti preko 10%, naravno ako se bude strpljiv. Volio bi pročitati i druga mišljenja. Hvala.
glumac is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2006., 15:23   #12
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Šta se tiče građevine ovo mi je najviše zapelo za oko zbog podcijenjenosti i potencijala.
SJLB - P/B samo 0.20. P/E 9 ali kada se vide rashodi vidi se da je puno ulagano, bez ulaganja P/E bi lako mogao biti daleko manji. Preduzeče ima novog vlasnika od kraja 2004.g. Vlasnik je u tom poslu dugo i 7 Juli je samo dio njegove grupe. Očekuje rast prihoda 100% u 2006 godini.

Turizam, mislim da je još rano za to.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2006., 18:17   #13
dudo81
Registrirani korisnik

dudo81's Avatar

Član od: 13.01.2005.
Prebivalište: Za odmorit
Poruka: 1.004

Na primjeru HR vidljivo je da građevinari idu gore tek u drugom valu. Prvo kreću blue chip, i to one po ulasku stranog vlasništva (za dotični primjer financijski sektor zbog ulaska stranog kapitala), a tek zatim sektori poput prehrane i građevinara prvenstveno u domaćem vlasništvu, zatim se tek niskolikvidne bude kad se index raspuše. Onako u grubo projekcija.
Old 11.12.2006., 22:24   #14
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

Član od: 01.07.2004.
Poruka: 839

Citat:
lovac
Turizam, mislim da je još rano za to.
Sledeće godine od turizma milijardu dolara
EM Online, Beta
Tokom sledeće godine srpski turizam inkasiraće bar milijardu dolara, ukoliko se ostvari planirani rast od 10 odsto, kaže direktor turističke organizacije Srbije Miodrag Popović. U ovoj godini prihodi od inostranog turizma iznose između 600 i 700 miliona dolara, a da su od domaćeg u prvih osam meseci bili 257 miliona.
noe is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2006., 22:26   #15
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

Stupio na snagu Zakon o investicionim fondovima
Beta
Primenom zakona o investicionim fondovima koji je stupio na snagu u ponedeljak 11.12.m, obezbeđeni su uslovi da se, po prvi put, u Srbiji osnivaju investicioni fondovi u koje će pravna i fizička lica moći da ulažu svoj novac.
Investicioni, kao i dobrovoljni penzijski fondovi, ne mogu da dobiju dozvolu za rad ukoliko nemaju društva za upravljanje fondom i portfolio menadžere, za koje licencu izdaje Komisija za hartije od vrednosti. Do sada je izdato šest takvih licenci, a u januaru će je biti novo testiranje kandidata za to zvanje. Istovremeno na snagu je stupio i Zakon o tržištu hartija od vrednosti i drugih finansijskih instrumenata, koji treba da obezbedi bolju zaštitu učesnika na tom tržištu.

Ovo bi se moglo malo brže zakotrljati kada fondovi poguraju
Old 12.12.2006., 01:06   #16
mudri mačak
Registrirani korisnik

Član od: 11.10.2006.
Poruka: 186

Lovac je SJLB se čini interesantan ali zašto mu je cijena zveknula u manje od pola godine za 75% ?! Postoji li neki dublji razlog ili misliš da su to samo tek kolebanja na nelikvidnome tržištu?
mudri mačak is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2006., 14:38   #17
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Puno dionica tako padne kad izađe na burzu, LKLG, DJTR itd.
Plus ima puno malih dioničara koji imaju veliki udio u preduzeću i polako prodaju, ne razumiju se u taj biznis. To može biti dobro jer se za male novce može kupit dosta dionica Takva je situacija i kod ALFA-e. Također za blagdane se može očekivati više dionica na ponudi jer ljudi prodaju da mogu kupiti poklone.
Uglavnom svako malo ću dokupljivati u malim količinama.

Btw. htio bi da ovdje pišemo strogo šta kupujemo i zašto, a komentari bi mogli biti na temi Srbija.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2006., 16:47   #18
mudri mačak
Registrirani korisnik

Član od: 11.10.2006.
Poruka: 186
Unhappy Odgovor na: Koji sektori, koje dionice?

Je ali količine su stvarno male, 200-300 Eur na ponudi npr. kod SJLB.Na malim količinama rastu nam provizije.
mudri mačak is offline   Reply With Quote
Old 06.02.2007., 13:25   #19
Carlo Ponti
Registrirani korisnik

Član od: 29.06.2006.
Poruka: 23

Ambalaža

U sektoru ambalaže poslednjih dana ima finih pomeranja. Između ostalog, BGRF, tržišni lider sa vrhunskom tehnologijom, koji snabdeva Henkelove srednjoevropske pogone (unatoč tome je ispod polovine book-a), danas je narastao za skoro 15% (tabla se na ovoj akciji uvek čisti), a pouzdano raste i Tipoplastika, koja je do skora vredela 900 dinara, dok joj analitičari proriču lagani rast na 1.500 dinara.
Carlo Ponti is offline   Reply With Quote
Old 06.02.2007., 13:40   #20
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

U Srbiji

Prehrambena

Od 24 dionice koje su mi zapele za oko samo 5 ih je značajno ispod BV.
Ostale su prosječno 35% preko BV.
+
Tvrtke koje u vlasništvu imaju jako podcijenjene nekretnine, po meni imaju višestruki potencijal rasta. Problem je trenutno mala likvidnost, a i domaći igrači marljivo skupljaju.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila