Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 29.10.2006., 16:40   #1
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541
Default Koji sektori, koje dionice?

U Hr su išli dobro građevinski, turistički sektori, Oko 10 puta gore. Prehrambeni možda oko 5 puta. Za banke je kasno.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2006., 19:23   #2
mauricije
Korisnik je isključen sa foruma

mauricije's Avatar

Član od: 10.10.2006.
Poruka: 403
Default Odgovor na: Koji sektori, koje dionice?

Citat:
lovac
U Hr su išli dobro građevinski, turistički sektori, Oko 10 puta gore. Prehrambeni možda oko 5 puta. Za banke je kasno.
Kad kažeš gore oko 10 puta, od čega, budi precizniji.
mauricije is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2006., 15:01   #3
lovac
Registrirani korisnik

U zadnje 3 godine cijene su se udesetostručile.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
Old 30.10.2006., 17:14   #4
mauricije

mauricije's Avatar

Citat:
lovac
U zadnje 3 godine cijene su se udesetostručile.
Od čega, od knjigovodstvene su se udesetostručile?!
Old 30.10.2006., 19:18   #5
lovac
Registrirani korisnik

Cijene dionica su porasle 10 puta.

Vidim sve se praši kolko smo se svi raspisali, vrlo konstruktivno.
― Charles T. Munger
Old 30.10.2006., 19:27   #6
mauricije

mauricije's Avatar

Citat:
lovac
Cijene dionica su porasle 10 puta.

Vidim sve se praši kolko smo se svi raspisali, vrlo konstruktivno.
Od čega su porasle, od BV?
Old 30.10.2006., 21:44   #7
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101

Mislim da je Lovac htio reći da je npr. Viadukt sa 30 kuna otišao na preko 300, kratko bio tamo i onda otišao na 1200 kuna. Ili tako nekako. Pa sad pita da li ima koja građevinska tvrtka u Srbiji sa sličnim potencijalom? Jel tako,ili? Oni nemaju more, ali imaju rijeke, možda bi u tom smjeru trebalo kretati... Ja sam se bazirao na Vojvodinu, znači regiju, mada mi je zapela i jedna tvrtka u Beogradu. Mislim da ima desetak podcjenith tvrtki, koje bi mogle rasti x3 u kraćem roku. Naravno ako 01.01.2007 krenu fondovi.
glumac is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2006., 23:49   #8
mauricije

mauricije's Avatar

Citat:
glumac
Mislim da je Lovac htio reći da je npr. Viadukt sa 30 kuna otišao na preko 300, kratko bio tamo i onda otišao na 1200 kuna. Ili tako nekako. Pa sad pita da li ima koja građevinska tvrtka u Srbiji sa sličnim potencijalom? Jel tako,ili? Oni nemaju more, ali imaju rijeke, možda bi u tom smjeru trebalo kretati... Ja sam se bazirao na Vojvodinu, znači regiju, mada mi je zapela i jedna tvrtka u Beogradu. Mislim da ima desetak podcjenith tvrtki, koje bi mogle rasti x3 u kraćem roku. Naravno ako 01.01.2007 krenu fondovi.
Razumijem ja što je Lovac htio reći, ali mogao je malo jasnije predočiti što znači raslo je 10 puta, to ima vrlo široko značenje. Može netko pomisliti da se radi o 10BV na primjer. Nažalost, ispalo je više smiješno nego konstruktivno.
Old 31.10.2006., 21:43   #9
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101

Ukoliko ti je bilo smiješno, onda primjer sa VDKT bi ti trebao skinuti osmijeh sa lica (jer je doslovce toliko rastao). Konstruktivno je ako dalje nastavimo u pozitivnom smjeru i sa konkretnim razmišljanjima i informacijama. Kako god, netko je kupio veću količinu Tehnogradnje. Tvrtka radi u Rusiji, a sa dobivenim novcima ulaže u gradnju zgrada i poslovnih prostora u Beogradu. Mali a perspektivni.
glumac is offline   Reply With Quote
Old 01.11.2006., 02:06   #10
lovac
Registrirani korisnik

Citat:
glumac
Ukoliko ti je bilo smiješno, onda primjer sa VDKT bi ti trebao skinuti osmijeh sa lica (jer je doslovce toliko rastao).
VDKT, INDG, THNK
― Charles T. Munger
Odgovor

Opcije na temi

Pravila