Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 23.08.2008., 13:50   #131
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444
Default Odgovor na: Vijesti...

na skupštini Invest-importa (građ. firma i developer) usvojena je odluka o kupovini vlastitih dionica.
Iz beogradskih brokerskih krugova čuo sam da će otkup početi za mjesec, dva.
Navodno, također neslužbena informacija, je predviđen otkup dionica sve do vrijednosti od 50.000 dinara (a sadašnja zadnja cijena je oko 13000 dinara, dakle 400% mogućnosti zarade u kratkom roku). Jedino je pitanje kojim će tempom firma otkupljivati vlastite dionice, tj. hoće li odmah lupati do iznosa od 50000 dinara ili će to raditi polako, par mjeseci. Uglavnom, na kupnji trenutno nema nikoga, a na prodaji je samo 30-tak dionica ponuđeno, pa mi se čini da će morati ponuditi finu cijenu da bi se netko odlučio prodati.
Old 23.08.2008., 16:15   #132
McCaan
Registrirani korisnik

Član od: 23.03.2006.
Poruka: 499

NAVODNO!!!!! kako je neozbiljno pročitati tu riječ!!!
McCaan is offline   Reply With Quote
Old 24.08.2008., 15:20   #133
cayman006
Registrirani korisnik

Pa neću ti napisati da je sigurno kad sam tako ja čuo od nekih brokera u BG. Da mi je to rekao direktor, onda bih napisao da je sigurno. Ovako, pošto ja nikom ne vjerujem, napisao sam navodno da ne bi bilo da sam ja lagao. Logično bi bilo da će uskoro krenuti otkup da se digne likvidnost, a sve i da ne krene, cijena dionica vrlo je povoljna za ulazak jer to je dobra firma sa dobrim poslovnim kontaktima po rusiji i aziji i africi. A što je ozbiljno ili neozbiljno, neću ja suditi.
Old 09.09.2008., 11:28   #134
lomu
Evo noči, evo ludila...

Član od: 18.03.2005.
Prebivalište: Gdje indeksi rastu...
Poruka: 610

Evo jednog pravog koraka u pozitivniju smjer :

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=317728
lomu is offline   Reply With Quote
Old 03.10.2008., 10:48   #135
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436

"Simens" spreman da investira u Srbiji

Kompanija "Simens" zainteresovana je da u Srbiji investira u infrastrukturu, železnički i drumski saobraćaj, energetiku i preradu otpadnih voda, saopštila je danas pres služba Vlade Srbije.

Delegacija "Simensa" je, kako je navedeno u saopštenju, predstavnicima Vlade Srbije predstavila strategiju razvoja te kompanije u Srbiji.

U razgovoru sa srpskim ministrima za rudarstvo, poljoprivredu i infrastrukturu, Petrom Škundrićem, Sašom Draginom i Milutinom Mrkonjićem, potvrđena je spremnost "Simensa" da učešćem u privatizaciji srpskih firmi pomogne integraciji Srbije u Evropsku uniju.
U saopštenju se navodi da će Vlada Srbije "pružiti podršku svim kompanijama koje žele da investiraju u razvoj privrede Srbije", kao i da ocenjeno "da je Srbija postala povoljna destinacija za investiranje i ukazano na brojne povoljnosti ulaganja u razvoj srpske privrede".
Dodaje se da se Srbija opredelila za slobodno tržište, konkurentnost i brži razvoj i da joj je na tom putu "neophodna pomoć snažnih inostranih kompanija koje u srpskoj privredi mogu imati pouzdanog partnera".

Predstavnici "Simensa" sastali su se i sa potpredsednikom Vlade i ministrom ekonomije Mlađanom Dinkićem koji ih je upoznao sa prednostima ulaganja u srpsku privredu.
Old 03.10.2008., 10:54   #136
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Nova destinacija velikih evropskih kompanija

Niš - Posle povratka Fijata u Kragujevac, prioritet republičke Vlade biće „podizanje" Niša i juga Srbije. U zvaničnim razgovorima sa predstavnicima kompanija Simens i Indesit preporučio sam Niš kao destinaciju za velike investicije.

Cilj Vlade je da u Niš dovede velike evropske kompanije iz oblasti automobilske industrije, telekomunikacija, mašinogradnje ili elektronike - izjavio je juče na Niškom investicionom forumu ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić.

On je rekao da Vlada očekuje da već naredne godine Srbiji budu dostupni krediti Svetske banke, Evropske investicione banke, Evropske banke za obnovu i razvoj, kao i donacija grčke vlade i podsetio da su ta sredstva namenjena za izgradnju autoputeva na Koridoru 10, od Niša do Dimitrovgrada i od Leskovca do Preševa. Prema njegovim rečima, plan Vlade je da se ovi autoputevi grade istovremeno, a radovi bi trebalo da započnu već sledeće građevinske sezone. Dinkić je još kazao da će u drugoj polovini oktobra, biti objavljen i završni tender za RTB Bor, kao i da je 11 svetskih kompanija već podnelo pisma o zainteresovanosti za strateško partnerstvo sa Republikom Srbijom. „Biće to najžešća konkurencija za RTB Bor, jer među 11 kompanija su i pravi giganti u oblasti rudarstva", istakao je Dinkić.

Potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić pozvao je predstavnike Niša da zajedno sa državom urade ambiciozni plan investicionog razvoja "Niš za budućnost".

- Očekujem da Niš fokusira svoju energiju na investicije u elektroniku, mašinsku industriju, poljoprivredu, ali i energetiku. Sporazum sa Ruskom Federacijom obezbediće da jedan od dva najveća energetska projekta u Evropi u sledećoj deceniji prođe kroz Niš, koji će biti čvorište i distributivni centar, sa realnim mogućnostima da proizvodi električnu energiju uz pomoć gasa - naglasio je Đelić. On je takođe ukazao da niškom aerodromu predstoji povećanje civilnog saobraćaja, kroz veće učešće domaćih avio kompanija i projekat Otvoreno nebo, ali i robnog saobraćaja kroz izgradnju kargo centra.

Niškom investicionom forumu prisustvovalo je više desetina predstavnika međunarodnih banaka, fondova i stranih kompanija, koje su se interesovale za investiranje u pet infrastrukturnih projekata, kao i 16 projekata preduzeća sa juga Srbije. U toku dana organizovano je 12 sastanaka Niša i Pirota sa potencijalnim partnerima u infrastrukturnim projektima, kao i 62 bilateralna susreta između preduzeća i mogućih investitora. Organizatori NIF su kazali da očekuju da se prvi poslovni ugovori, proistekli iz kontakata na NIF, zaključe "možda već danas".
Old 20.05.2009., 12:59   #137
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

PAD CENA

Nekretnine: Stanovi u Beogradu u godini prosečno jeftiniji 300 evra

Autor/izvor: SEEbiz

BEOGRAD - Cene kvadratnog metra stana u Beogradu pale su za poslednjih godinu i po dana, u proseku za 300 evra, sa 1.800 na 1.500 evra.
Generalni direktor najveće Agencije za promet nekretnina Colliers international Jovan Jakovac je rekao da su prošle godine cene stanova bile veštački visoke, jer se pojavilo mnogo mladih kupaca sa dosta novca.

On kaže da je sada došlo do uravnoteženja, odnosno do pada od 15 odsto, a do kraja godine može se očekivati dalji pad do 25 odsto. Neki prodavci i dalje traže nerealno visoke cene, posebno na Vračaru, Dedinju i Novom Beogradu, od 3.500 do četiri hiljade evra, ali je pitanje da li će imati kupaca.

Prema njegovim rečima, moguće je da će Dorćol i Vračar moći da zadrže cenu, ali najveći pad zabeležen je u prigradskim naseljima i kod starih stanova u novobeogradskim blokovima. Sada su najtraženije lokacije Novi Beograd i Stari Grad, a odnedavno i Zvezdara, dok je potražnja za Dedinjem opala.

On je konstatovao da se stanovi u Beogradu ove godine grade istim tempom kao i lane, odnosno 400 do 500, uglavnom u "Belvilu" i na Zvezdari, dok će ih naredne godine biti znatno manje, jer je izdato za jednu trećinu manje građevinskih dozvola.

Jakovac je kazao da Beogradu u narednih pet godina treba još oko sto hiljada stanova i napomenuo da su kamate na kredite izuzetno visoke i da se kreću do 18 odsto godišnje.

Pad tražnje prisutan je i kod poslovnog prostora, tako da je iznajmljivanje kvadratnog metra klase A palo sa 18 na 13 evra, dok klasa B košta 12,5 evra, a ponuda je za godinu dana povećana za 13 odsto.

Jakovac kaže da je sada najbolje vreme za zakup poslovnog prostora i preporučuje onima koji su sklopili ugovore pre nekoliko godina, po ceni od 25 evra, da sada traže preispitivanje, jer u Novom Beogradu može da se nadje poslovni prostor po najvišim svetskim standardima za 16 evra, a do kraja godine očekuje se manji pad i tih cena.

Srbija trenutno raspolaže sa 600 hiljada kvadratnih metara poslovnog prostora, s tim što ga Beograd ima deset puta manje od Budimpešte. Inače, u Beogradu je 80 odsto novoizgrađenog poslovnog prostora upravo na Novom Beogradu.
Old 21.05.2009., 23:56   #138
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

Član od: 27.04.2006.
Poruka: 4.061

Sa dve bombe tražio pravdu kod Tadića
http://www.novosti.rs/code/navigate....na&vest=146204

Na kraju teksta ima opis o njegovim poslovima...
Zanimljivo...

Tražim iskusnog forumaša / poduzetnika / knjigovođu, s iskustvom u poduzetništvu, ulaganju u dionice preko d.o.o.-a. i(li) knjigovodstvu.Kontakt na p.m.
Mikey is offline   Reply With Quote
Old 03.06.2009., 10:41   #139
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Moskovska banka otvara prvu ekspozituru u Srbiji

Autor/izvor: SEEbiz

BEOGRAD – Moskovska banka Beograd otvoriće prvu ekspozituru u Srbiji, a radi se o prvoj i jedinoj ruskoj među 35 banaka u Srbiji, koja u proteklih sedam godina prva dobila grinfild licencu u srpskom bankarskom sektoru od NBS.
Ekspozitura će biti otvorena u centru Beograda, u Balkanskoj ulici, u kojoj će stanovništvu biti ponuđene klasične bankarske usluge, od otvaranja štednih i tekućih računa, odobravanja kredita, preko finansijskih transakcija do menjačkih poslova.

Osnivač je jedna od tri najveće i najstabilnije banke na teritoriji Rusije, koja je od međunarodne agencije za rejting Standard&Poors visoko rangirana, sa oznakom BBB, a njen najveći akcionar sa 44 odsto kapitala je grad Moskva.

Moskovska banka Beograd poslovanje na teritoriji Srbije počela je 2008. godine kao prva ruska banka u regionu i prva grinfild investicija u bankarskom sektoru Srbije u proteklih sedam godina. Sredinom maja prošle godine dobila je greenfield bankarsku licencu od NBS i uplatila kapital od 15 miliona evra.

NBS je 27. juna 2008. godina dala saglasnost na sva dokumenta usvojena na osnivačkoj sednici Skupštine akcionara Moskovske banke Beograd, a od oktobra prošle godine njeno poslovanje je bazirano na saradnji sa privredom, pružanjem podrške izvoznicima.
Old 30.06.2009., 14:32   #140
cayman006
Registrirani korisnik

invest-import dat će dividendu za prošlu godinu u iznosu od 600 RSD po dionici (više od 5% na tržišnu cijenu na ask-u). Također je usvojena odluka o stjecanju vlastitih dionica. Obračunska vrijednost je 26400 RSD, a koja će biti cijena u ponudi za otkup vidjet ćemo uskoro.

Opcije na temi

Pravila