Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 04.11.2007., 23:22   #21
Mario_2006
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2006.
Poruka: 452
Default Odgovor na: BIPB-Beogradska industrija piva

Predstavnici većinskog vlasnika Beogradske industrije piva (BIP) - konzorcijum "Alita" i "United Nordic Beverages" (UNB) - najavili su da će u narednih 3 do 5 godina u tu kompaniju uložiti najmanje 40 mil EUR. Generalni direktor UNB, Tavi Ejnaste, najavio je da će novac najvećim delom biti uložen u prodaju, marketing i novu pivaru, koja bi trebalo da bude izgrađena u Krnjači gdje vec postoji fabrika sokova. Ejnaste je u razgovoru s novinarima istakao da postojeća fabrika BIP ima dobar kvalitet. Prema njegovim rečima, jedan od razloga za izgradnju nove pivare, koja će imati veće kapacitete od postojeće, jeste i to što u dugoročnim planovima grada Beograda nije planirano postojanje industrijske zone na mestu gde je sad pivara BIP. Ejnaste je podsetio da konzorcijum, koji je kupio BIP, ima, prema ugovoru sa Vladom Srbije, obavezu da proizvodi pivo u naredne tri godine, tako da stara fabrika neće biti zatvorena dok ne bude izgrađena nova, , dok će posle izgradnje nove, stara pivara biti prodata. Radi povećanja profitabilnosti fabrike ce biti napravljen socijalni program, prema kome će jednom delu radnika biti ponuđeno da dobrovoljno odu uz otpremninu od 250 EUR po godini staža. Predstavnici BIP naveli su da novi vlasnici planiraju da uvecaju udio prodaje na srpskom trzistu kao i da se prosire u regionu.

Kako vrtoglavo raste cijena nekretnina i gradjevinskog zemljista u Beogradu ne bi me cudilo da novi vecinski vlasnik nakon prodaje 4.5 hektara na kome se nalazi sadasnja pivara potpuno otplati planirane investicije kao i dosadasnja ulaganja prilikom kupovine bipb tako da im ostalo bude gratis.

Sobzirom da su sada vlasnici svega 51.9% akcija , ocekujemo odgovor malih akcionara . Ipak su u ovoj konstelaciji bitni i mali akcionari.
Mario_2006 is offline   Reply With Quote
Old 07.11.2007., 23:59   #22
Permanbukano
Registrirani korisnik*

Član od: 11.10.2007.
Poruka: 12

Ova cijena 260 nije losa!!!! Probat ce se sutra nesto pazarit !!!! Pretpostavljam da nece padat vise!!! Zivi bili pa vidjeli!!!!
Permanbukano is offline   Reply With Quote
Old 10.11.2007., 18:49   #23
Mario_2006
Registrirani korisnik

Na vanrednoj skupstini akcionara bip-a nije usvojena odluka koju je prizeljkivao konzorcijum litvansko-svedskog vlasnika da mogu donositi kljucne odluke sa dvotrecinskom vecinom od broja prisutnih akcionara. Ostala je da vazi odluka o dvotrecinskom ukupnog broja akcionara.

Sve odluke sto se tice otpustanja viska radnika mogu donositi sami jer je definisano posebnim ugovorom sto malim akcionarima ide na ruku .

Na sjednici jedan od izlagaca je iznio primjedbu da sve nekretnine bip-a nisu unesene u prospekt i ocekuje se da ce to biti uradjeno u inoviranom prospektu.

Ima jos imformacija.
Old 19.11.2007., 22:58   #24
Mario_2006
Registrirani korisnik

News

BEOGRAD, 19. novembra 2007. (Beta) - Za napuštanje fabrike uz otpremnine opredelilo se 350 od 900 radnika Beogradske industrije piva (BIP), saopštio je danas BIP.

Beogradska industrija piva objavila je da je do sada 350 radnika prihvatilo da uz socijalni program napusti to preduzeće. Novi većinski vlasnik BIP-a, konzorcijum kompanije Alita iz Litvanije i Junajted Nordik Bevredžiz (United Nordic Beverages, UNB) iz Švedske, ponudio je radnicima otpremnine od 250 evra po godini radnog staža.

BIP ima oko 1.000 zaposlenih, a novi vlasnik nije precizirao koliko njih je višak. Plan švedsko-litvanskog konzorcijuma je da u naredne tri do četiri godine u BIP uloži više od 40 miliona evra, kao i da izgradi novu pivaru u Krnjači i poveća udeo na tržištu piva i bezalkoholnih napitaka. Konzorcijum Alita i Junajted Nordik Beveridžiz potpisao je početkom oktobra konačni dokument ugovora sa Agencijom za privatizaciju o kupovini 51,9 odsto akcija BIP-a za 21,4 miliona evra.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila