Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 28.11.2019., 15:40   #1281
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.624
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Citat:
Forexhr View Post
Nema potrebe za sarkazmom, jer meni se živo fućka za "druge". Ovo radim isključivo zbog sebe. Naime, zablude, manipulacije, prevare, laži... me izrazito smetaju pogotovo kad su globalne. Frustriraju me, iritiraju, neriviraju, deprimiraju. Onda imam potrebu opetovano, kako bi ti rekao, "lajati" protiv njih. Tako se bolje osjećam. Dakle ne brinem se ja za prosječnu žrtvu koja je stradala ili će stradati ulaganjem u nekakvu kripto ili drugu shemu. Samo liječim svoje frustracije.
Ovo je pošteno rečeno.

Često i sam imam potrebu ispravljati krive Drine i istina je da to ne radim zbog "dobrobiti čovječanstva"
Old 29.11.2019., 15:12   #1282
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.823

Citat:
Forexhr View Post
...

Isto je tako sa kruptovalutama. Sve one su samo brojevi pridruženi adresama koji se u mreži po nekom protokolu prebacuju od jedne do druge adrese. Bitcoin je u tom smislu jednak tisućama drugih kriptovaluta. Zato nema nikakve racionalne osnove da od njih ima milijun puta višu cijenu. To nam nedvojbeno pokazuje da je bitcoin mega, mega, mega.... balončina, čak i pri cijeni od samo jednog dolara, te da je samo pitanje vremena kad će se rasplinuti. Eto, to je poanta, a ne priča o tome što bi bilo kad bi bilo.
Vezano na ovo, možda se polako počinje shvaćati taj balon.

Vjerovatno su zbog toga mnogi korisnici kriptovaluta ili te vrste 'plaćanja' prešli najviše na Tether koji je vrijednosti oko 1 usd. Naime, iako Bitcon ima daleko najveću tržišnu kapitalizaciju, mislim oko 70% kriptotržišta, Tether je u 2Q ove godine prešao Bitcoin po dnevnom prometu. Tether cca. 20 mlrd. usd, Bitcoin cca. 17 mlrd. usd, Ethereum cca. 7 mlrd. usd, itd.

No, Bitcoin kao začetnik te neke nove ere jednostavno ima tu težinu, još uvijek. Do kad, a to je teško znat? Veliki je novac tu u igri, za one koji su istu prihvatili ozbiljno.

Samo istina o Forexu
Smart is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2019., 19:22   #1283
optima
Registrirani korisnik

optima's Avatar

Član od: 11.04.2010.
Poruka: 516

Citat:
Smart View Post

Vjerovatno su zbog toga mnogi korisnici kriptovaluta ili te vrste 'plaćanja' prešli najviše na Tether koji je vrijednosti oko 1 usd. Naime, iako Bitcon ima daleko najveću tržišnu kapitalizaciju, mislim oko 70% kriptotržišta, Tether je u 2Q ove godine prešao Bitcoin po dnevnom prometu. Tether cca. 20 mlrd. usd, Bitcoin cca. 17 mlrd. usd, Ethereum cca. 7 mlrd. usd, itd.

No, Bitcoin kao začetnik te neke nove ere jednostavno ima tu težinu, još uvijek. Do kad, a to je teško znat? Veliki je novac tu u igri, za one koji su istu prihvatili ozbiljno.

2020 could be the year of staking, driven by Ethereum 2.0.

Market is likely overlooking its impact, because the upgrade is rather complex.

Take Tezos for example, $XTZ is +44% vs USD and +73% vs BTC since Coinbase introduced staking this month.
Old 02.12.2019., 18:53   #1284
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.137

Citat:
Smart View Post
Trebalo je to donekle iskoristiti, svaka druga priča je bez veze.

Btw. Određene dionice na našem tržištu su znale odraditi +10000% u par godina, što nebi neki globalni instrument odradio bolje. Bit špekulacije je pronaći i prepoznati to na vrijeme, kupiti i potom prodati na vrijeme, ništa više.
Osobno se ne bi osjećao ugodno da uložim u nešto u što ne vjerujem, kao da Forexhr kupi bitcoin iako smatra da je isti balon samo zato jer bi teoretski mogao i zaraditi. Ali umjesto da zaradi, balon se rasprsne. Što mu reći u tom slučaju tj. što on sebi može reći nakon što se pogleda u ogledalo osim "budalo, pa znao si da je balon".

Ali s druge strane što reći sam sebi ako vidiš kako vrijeme prolazi, a ti u ništa ne ulažeš jer u ništa ne vjeruješ dovoljno da bi riskirao.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 03.12.2019., 09:00   #1285
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Član od: 29.04.2005.
Poruka: 387

Citat:
Smart View Post

Koncept tržišne kapitalizacije kod kriptovaluta je komičan. Recimo da netko izda kriptovalutu i kao inicijalni rudar brzo izrudari milijun coinova, kao što je to uostalom bilo kod Bitcoina. Nakon toga uspije prodati jedan coin za $1. Na taj način nastala je tržišna kapitalizacija od $1.000.000. Recimo sad da netko plati $3 za jedan coin. Sad se kapitalizacija popela na $3.000.000. Ako bi sljedeći dan netko kupio coin po cijeni od $0.5, kapitalizacija bi pala na $500.000, a mediji koji prate kriptovalute bi to komentirali ovako:

"Preko noći je izgubljena protuvrijednost od $2.500.000.

A u stvarnosti, nije izgubljeno apsolutno ništa. Sve što se događalo jest to da je ujutro neki geek napisao program koji mu je do podneva na virtualnu adresu pomoću funkcije za zbrajanje izgenerirao broj 1.000.000, navečer je dvojici prijatelja prebacio broj 1 koji su mu za to dali $1 i $3, dok je sljedeće jutro isti broj prebacio trećem prijatelju koji mu je za to dao $0,5.

Ukratko, četiri geeka se igralo s par linija koda i 4,5 dolara, a kripto zajednica je to interpretirala kao da se radi o milijunima. Zato su kriptovalute komedija. Ja ih tako gledam od prvog dana i tako ću ih gledati do posljednjeg, bez obzira na kalibar kripto investitora ili iznose njihovog ulaganja.
Old 03.12.2019., 13:33   #1286
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Citat:
Cartmann View Post
Osobno se ne bi osjećao ugodno da uložim u nešto u što ne vjerujem, kao da Forexhr kupi bitcoin iako smatra da je isti balon samo zato jer bi teoretski mogao i zaraditi. Ali umjesto da zaradi, balon se rasprsne. Što mu reći u tom slučaju tj. što on sebi može reći nakon što se pogleda u ogledalo osim "budalo, pa znao si da je balon".

Ali s druge strane što reći sam sebi ako vidiš kako vrijeme prolazi, a ti u ništa ne ulažeš jer u ništa ne vjeruješ dovoljno da bi riskirao.
U tom slučaju moguće je špekulirati sa Bitcoinom preko Cboe Global Markets ili CME shortanjem futures ugovora. No, čak i sa spoznajom da je Bitcoin mega-balončina ne isplati se angažirati kapital u tu svrhu, jer se na forexu-u, korištenjem poluge, taj kapital može bolje oploditi. Samo treba znati kako.
Old 03.12.2019., 20:30   #1287
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.137

Onda se nemoj nervirati na slabo praćenom forumu nego nađi još 3 geeka, igrajte se s par linija koda i to zamjeni za 1.000.000 eur.

Tih 1.000.000 eur, bez obzira što se radi o obojanim papirićima koji u suštini nisu dobri ni za obrisat guzicu tj. što se najčešće radi o običnim zapisima na nekakvom mediju, možeš zamjeniti za razne dragocjenosti, usluge, nekretnine, automobile,..itd.

Btc će postojati dokle god ima onih koji vjeruju da ga mogu zamijeniti za realnu vrijednost. Isto kao i bilo koja druga valuta.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 04.12.2019., 09:36   #1288
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Citat:
Cartmann View Post
Onda se nemoj nervirati na slabo praćenom forumu nego nađi još 3 geeka, igrajte se s par linija koda i to zamjeni za 1.000.000 eur.

Tih 1.000.000 eur, bez obzira što se radi o obojanim papirićima koji u suštini nisu dobri ni za obrisat guzicu tj. što se najčešće radi o običnim zapisima na nekakvom mediju, možeš zamjeniti za razne dragocjenosti, usluge, nekretnine, automobile,..itd.

Btc će postojati dokle god ima onih koji vjeruju da ga mogu zamijeniti za realnu vrijednost. Isto kao i bilo koja druga valuta.
Ma ne nerviram se ja ovdje na forumu. Ovdje liječim svoju iznerviranost. Što se tiče koda tj. brojeva koje on generira, a koji se popularno zovu coinovi, ja te bezvrijedne stvari neću prodavati jer imam savjest i moral te ne sudjelujem u investicijskim prevarama. Konačno, obojani papirići, kako si nazvao fiat valute, su itekako dobri, jer osim brisanja guzice imaju i svoju primarnu svrhu - služe za evidenciju potraživanja od banke tj. zajmoprimaca temeljem izdanog kredita. Drugim riječima, oni su dugovne potvrde, poput obveznica, s tom razlikom da umjesto dolaska do glavnice, imateljima omogućuju dolazak do roba i usluga zajmoprimaca. Objasnio sam kako to funkcionira već tisuću i jedan put ovdje na forumu. Ovdje pak imaš jednostavno video objašnjenje: https://youtu.be/aZzH1Js2l4k

Dakle nije fiat isti kao BTC. Fiat je dugovni instrument, a BTC je broj - bezvrijedna matematička apatrakcija. Zato se, za razliku od svih tradicionalnih tržišnih instrumenata, niti ne može valuirati. I to ti je objašnjeno u linkanom videu.
Old 04.12.2019., 11:02   #1289
optima
Registrirani korisnik

optima's Avatar

Član od: 11.04.2010.
Poruka: 516

http://www.poslovni.hr/hrvatska/rimc...na-eura-360243
Old 04.12.2019., 11:55   #1290
dj_no1
Registrirani korisnik

Član od: 20.12.2007.