Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 13.12.2018., 15:48   #4101
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 24.11.2004.
Poruka: 6.090
Default Odgovor na: Agrokor

http://www.mojnovac.net/forumi/showp...postcount=3986
Citat:
Mi smo primili na znanje rečeno i 22. veljače 2017. održan je sastanak na kojem se raspravljalo o osnivanju radne skupine, sve kroz pripremu za sastanak između premijera Plenkovića i Ivice Todorića, problematika je bila pred nama, na sastanak je radi shvaćanja konteksta događaja bio pozvan guverner Boris Vujčić, koji nam je priopćio da je prema izračunu HNB dug TD Agrokor d.d. 60 milijardi kuna. Na sastanku su bili osim guvernera, premijer Plenković, ministri Goran Marić, Zdravko Marić, zatim bili su prisutni i mislim Davor Ivo Stier i Davor Božinović. Razmatrali smo tko bi mogli biti predstavnici HDZ-a u budućoj radnoj skupini te sam ja predložila
Tomislava Matića i Antu Ramljaka. Predložila sam upravo njih dvojicu jer su obojica imali potrebna sofisticirana financijska znanja, iskustvo državne službe i privatnog sektora, a niti jedan aktualno nije bio povezan sa bankarskim sektorom odnosno financijskim institucijama, a niti sa TD Agrokor d.d.
http://www.mojnovac.net/forumi/showp...postcount=3987
Citat:
Nadalje, zaprimila sam informaciju da Ivica Todorić namjerava otvoriti stečaj u Americi primjenom Chapter ll poglavlja te da je angažirao tvrtku Alvarez&Marsal, što me osobno uznemirilo obzirom sam smatrala da bi takvim postupanjem mogao nastati kaos.
Citat:
Istoga dana u razgovoru sa stručnjacima razmatrajući opcije ponovno smo razgovarali o tome da će Ivica Todorić teško prenijeti vlasništvo na državu, te smo razmotrili mogućnost da se vlasništvo prenese, odnosno da se dionice daju na čuvanje javnom bilježniku dok se ne stabilizira kompanija kroz financijsku aktivnost države. Ja sam toga dana u večernjim satima predsjednika Plenkovića, Jandrokovića i Božinovića obavijestila o ovoj mogućnosti i ideji, te sam u dogovoru s njima sljcdcćcg dana 16. Ožujka 2017. otišla na sastanak s Ivicom Todorićem ,,u četiri oka". Ja sam njemu željela objasniti novu ideju koju bi uz njegovu suglasnost - Vlada mogla razmotriti, a tiče se povjere dionica javnom bilježniku. Međutim, on me dočekao sa jednim listom papira na stolu, kojeg još uvijek imam, a koji je
predstavljao shemu Koncema, gdje je postojala kućica Agrokor, potom dvije duple isprekidane crte, a ispod istih kućica sa operativnim kompanijama. Todorić mi je kazao da će otvoriti predstečaj ili stečaj nad Agrokorom, a da će drugi dijelovi sustava nastaviti redovno poslovanje. Kad sam ga upitala kako je to moguće obzirom da su operativne kompanije jamčile za kredite Agrokora, kazao mi je da će banke stajati mimo odnosno da neće poduzimati ništa radi maplate svojih potraživanja, jer da novce trebaju dobiti iz poslovanja operativnih kompanija, pa ih neće ugrožavati niti rušiti. Obzirom na moje financijsko i bankarsko znanje, smatrala sam da je to nemoguće pa sam ga pitala kako to misli da će banke stajati mirno, a Ivica Todorić mi je odgovorio da je on imao jako dobre advokate i da ugovori bankama ništa ne vrijede. Iz takvog odgovora sam uvidjela da je Todorić odvojen od stvarnosti, te sam mu još jednom kazala da ako želi, da se može razmotriti i razgovarati o prijenosu vlasništva na SPV, kod javnog bilježnika pa bi bilježnik po ugovoru držao dionice dok se ne vidi stanje i struktura vlasništva, međutim Todorić je bio nezainteresiran za tu opciju, jer je smatrao kako jedino on može voditi Agrokor i da je utom smislu nezamjenjiv.
http://www.mojnovac.net/forumi/showp...postcount=3988
Citat:
Po formiranju neformalne radne skupine te prouke dobivene dokumentacije TD Agrokor d.d., mi smo brzo uvidjeli opasnost koja prijeti odnosno da je TD Agrokor u problemima, da su dugovi veći nego operativna dobit, te smo iz poslovne i financijske zajednice znali probleme s poslovanjem s mjenicama te smo u konačnici utvrdili daje kriza u TDdAgrokor velika prijetnja za slom gospodarskog sustava u RH i da zbog toga treba poduzeti mjere radi amortiziranja udara na gospodarstvo u cjelini.
Isto tako bih naglasio da smo mi, pritom mislim na neformalnu radnu skupinu, napravili listu pitanja u kojoj smo naveli što bi potpredsjednica trebala zatražiti od odgovornih osoba u TD Agrokor radi utvrđivanja stanja te smo osnovom takve dobivene dokumentacije utvrdili stanje o kojem sam prethodno kazivao.
http://www.mojnovac.net/forumi/showp...postcount=3989
Citat:
Ja sam, a s obzirom da sam se 25.03.2017, našla s ekspertnom skupinom i dala im uputu da u nacrt zakona ugrade više rješenja iz postojećeg Stečajnog zakona i Zakona o PSN, te sam se sa svima njima tada dogovorila da se u naš rad uključi netko od profesora s Pravnog fakulteta, pri čemu nije bilo lako identificirati koga.
Bilo mi je međutim važno da se uključi netko iz akademske zajednice, točnije Pravnog fakulteta. Ja sam smatrala da bi se trebali obratiti prof. Paraću, kao velikom autoritetu trgovačkog prava, dok nam prof. Barbić nije bio opcija, obzirom na glasine da je u postupku arbitraže u Ženevi on glasao protiv RH, a koju arbitražu je država i izgubila. Na to mi je Ante Ramljak kazao da on osobno poznaje prof. Paraća ija sam ga zamolila da ga u moje ime kontaktira i objasni o čemu se radi, što je Ramljak i učinio, dok je prof. Parać sugerirao da se u rad uključi i prof. Miladin.
Citat:
Sastanak je održan 07. travnja oko 17 ili 18 sati na kojem su bili prisutni premijer Plenković, Gordan Jandroković, Goran Marić, Tomislav Ćorić, Davor Božinović, Zdravko Marić, Ante Šprlja i ja, dok Božo Petrov, zbog odsutnosti u Metkoviću, nije prisustvovao sastanku. Cijelo to popodne i večer do iza ponoći raspravljalo se o osobinama budućeg povjerenika te njegovim kvalifikacijama. Utvrdilo se da to mora biti netko tko može odmah u ponedjeljak otići u TD Agrokor, odnosno da je raspoloživ, pod dva da je to osoba koja poznaje stanje u TD Agrokor. Nitko nije došao sa konkretnim imenom takvog budućeg kandidata, već smo raspravljali i razmatrali više mogućih kandidata, pa su neki od njih ili Branimir Bricelj, Marko Smetiško, Ante Samodol, Goran Horvat, Lovro Kovačić, a kao mogući zamjenici Ante Ramljak, a možda i Tomislav Matić. Imena smo zapisali na ploču, te smo nakon razmatranja svih mogućih kandidata, pri čemu je Ante Samodol bio isključen jer je odbio svjedočiti pred arbitražom u Washingtonu.....
a Ivice, Ivice.... ne čitaš naš forum... to je sve bilo poznato još početkom srpnja 2018. godine
Old 14.12.2018., 00:00   #4102
Opera
Registrirani korisnik

Opera's Avatar

Član od: 22.11.2012.
Prebivalište: Hrvatska
Poruka: 222
Default Odgovor na: Agrokor

http://hr.n1info.com/Vijesti/a355397...-zavrsiti.html
Opera is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi