Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 13.11.2005., 00:37   #1
cunami
Registrirani korisnik

Član od: 16.08.2005.
Poruka: 895
Default Đuro Đaković holding, Slavonski Brod (DDJH-R-A)

Ima li netko komentar za ovu dionicu?
Malo sam se informirao na njihovoj stranici i primjetio dosta sličnosti sa Končarom. Blistava prošlost, krah u 90-tima pa ponovo lagani uspon. Unutar grupacije je više zasebih firmi. Neke vjerojatno rade solidno dok druge vegetiraju i proizvode gubitke.
Mislite li da ima perspektive?
cunami is offline   Reply With Quote
Old 13.11.2005., 08:15   #2
tomica
Registrirani korisnik

Član od: 27.11.2003.
Poruka: 318
Default Odgovor na: Đuro Đaković holding - DDJH-R-A

BVPS na 31.12.2004. im je 188,40 Kn.

2004 godine prva dobit. Inače u svom portifelju imaju 75 % DDJM koja ti je sada na 118,00 KN, a njegov BVPS 2004 ti je oko 333 KN. Rade za HEP, Dalekovod, INU, Hrvatske ceste, rade specijalne montaže u Svijetu.
Inače u svojem portifelju drže isto par dobrih firmi Đuro Đaković Elektromont (od 1999/2003 rast prihoda 61,60%) Đuro Đaković-Zavarene posude (od 1999/2003 rast prihoda 41,90%), a Đuro Đaković specijalna vozila (od 1999/2003 rast novostvorene vrijednosti 48%).
tomica is offline   Reply With Quote
Old 14.11.2005., 16:58   #3
cunami
Registrirani korisnik

Po tvom pisanju zaključio bih da ima perspektive. Pogledao sam malo tromjesečno izvješće. Ne izgleda sjajno ali bolje nego u isto vrijeme prošle godine. Dečki su malo srezali troškove...
Pomalo me čudi dosadašnja nezainetresiranost u ovu dionicu. Bar što se tiče ovog foruma. Ne znam da li se za to može zahvaliti neinformiranosti, neatraktivnosti dionice ili što? Ja osobno pratim dionicu tek odnedavno, za Đuro Đaković montažu sam čuo i prije i znam da praktički imaju u Hrvatskoj monopol na izvedbu čeličnih mostova. Holding također radi i sa proizvodnjom tenkova, vlakova....
Mislim da ima potencijala i materijala pa ako za ništa drugo onda za neki komentar....
Old 14.11.2005., 19:48   #4
shooter
Registrirani korisnik

shooter's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 296
Unhappy Odgovor na: Đuro Đaković holding - DDJH-R-A

Imaju potencijala ali ne sa ovom ekipom u upravi. Rasprodaju ono sto vrijedi kao npr. Poljoprivredne Strojeve d.d. Zupanja. Dobili su (nisam bas siguran) oko 10m € i sada trose novce neznajuci u sto da uloze. Negativnih primjera nazalost ima jos.
shooter is offline   Reply With Quote
Old 28.12.2005., 21:58   #5
cunami
Registrirani korisnik

Prodaja je danas naglo živnula, a i cijena dionice skočila za nekih 11%. Zna li netko razlog? Je li na vidiku neki unosan posao ?
Old 29.12.2005., 10:09   #6
zimzelen
Korisnik je isključen sa foruma

zimzelen's Avatar

Član od: 20.03.2005.
Poruka: 709

VROS je prodavao, a COMLITE LINE je kupovao...oni ti se više ne snalaze tako dobro na tržištu od kako im je otišao Mićo Jurjević, pa nas ne treba čuditi ako koju dionicu i pretplate.
zimzelen is offline   Reply With Quote
Old 10.07.2006., 12:12   #7
baronx
Registrirani korisnik

baronx's Avatar

Član od: 27.10.2004.
Poruka: 3.305

Posao sa Steyrom Hrvatskoj donosi 386 mil. kuna investicija?

Predviđaju investiranje u Zagreb te Sisačko-moslavačku, Karlovačku, Varaždinsku, Brodsko-posavsku, Osječko-baranjsku, Splitsko-dalmatinsku, Istarsku te Dubrovačko-neretvansku županiju
Prema informacijama s kojima raspolaže Poslovni dnevnik, austrijsko-američka tvrtka Steyr razradila je najveći dio offset programa kojeg će aktivirati ukoliko Hrvatska odluči sklopiti s njima ugovor o proizvodnji 126 oklopnih transportera. Naše informacije kažu da je Steyr, odnosno njihov stopostotni vlasnik General Dynamics, skenirao gospodarsku situaciju u Hrvatskoj i odabrao lokacije za svoje eventualne investicije. U ovom trenutku predviđaju investiranje u Zagreb te Sisačko-moslavačku, Karlovačku, Varaždinsku, Brodsko-posavsku, Osječko-baranjsku, Splitsko-dalmatinsku, Istarsku te Dubrovačko-neretvansku županiju, a okviran iznos svih investicija zasad se kreće oko 386 milijuna eura.
Ostvare li se planovi Steyra, u Hrvatskoj bi se otvorilo nešto više od tisuću radnih mjesta
Za sada se spominje pet greenfield investicija, te nekoliko investicija u brodogradnju i industriju autodijelova. Prije nekoliko mjeseci predstavnici Steyra objavili su kako već postoje ugovori s brodogradilištem Uljanik, kao i s tvrtkama Končar alati, AD Plastika, Dalekovod, RIZ odašiljači te još nekima. Spominjala se i mogućnost velike investicije najvećeg europskog proizvođača opeke, austrijske tvrtke Wienerberger. Ako bi se ostvarili svi investicijski planovi s kojima raspolaže austrijsko-američka tvrtka, otvorilo bi se nešto više od tisuću novih radnih mjesta. U samom "Đuri Đakoviću", koji će biti nositelj proizvodnje oklopnjaka u Hrvatskoj, Steyr smatra da može otvoriti između 180 i 220 novih radnih mjesta. Ni konkurencija ne miruje. Finci su dosad također najavili investiranje u brodogradnju (spominjao se iznos od oko 75 milijuna eura), a o ostalim konkretnijim investicijama još govore oprezno. Dosad su tek spomenuli mogući dolazak Scanije, ZF-a (njemačka tvornica mjenjača) te Hutchinsona (metalna industrija). Finci tvrde da i njihov gigant Nokia dogovara proizvodnju nekih elektroničkih dijelova za njihove proizvode s hrvatskim tvrtkama...
http://www.poslovni.hr/17056.aspx

ovom dionicom trguje se povremeno, iako ne izgleda nezanimljivo....imaju preko 65% udjela U DDJM koja se u vrijeme otvaranja teme tržila po nešto iznad 100 kn, a sada joj je cijena na burzi oko 450 kn....za kupnju tog udjela zainteresirano je više stranih tvrtki (austrijska Christof Groupe, Institut građevinarstva Hrvatske, Babcock Borsing Service....)....vidjet ćemo hoće li to imati kakvog efekta na dionice DDJH kao većinskog vlasnika DDJM....
e pa sad stvarno odustajem od dalnje aktvnosti na ovom forumu dok si na funkciji moderatora jer ovakva komunikacija je sramotna
baronx is offline   Reply With Quote
Old 22.08.2006., 10:44   #8
vjekoslav-antun
Registrirani korisnik

Član od: 02.03.2006.
Poruka: 145

vjekoslav-antun

htio bi oživit malo raspravu o temi Đuro Đaković Holding pa iz tog razloga pre-
pisujem članak iz Jutarnjeg lista od prošle subote 19.8.2006.

U Đuri Đakoviću radi BOV-a opet Amerikanci iz General Dynamicsa
SLAVONSKI BROD- Predstavnici američke tvrtke General Dynamics, u čijem je
vlasništvu od 2003. godine i austrijski Steyer, u nepunih mjesec dana drugi
put su posjetili Holding Đuro Đaković.
Jučerašnji posjet Čelnih ljudi Dynamicsa pojačan nekolicinom stručnjaka iz
Amerike jasno govori o tome koliko su Amerikanci i Austrijanci zainteresirani za
offset program proizvodnje borbenih oklopnjh vozila u Hrvatskoj. Tijekom ju-
čerašnjeg posjeta ponovo je bilo riječi o tome kako na poslovnom planu
povezati osim Đuro Đaković Specijalna vozila d.d. i ostale tvrtke iz Grupacije Đuro Đaković.
General Dynamics iSteyer već nekoliko godjna vode bitku za tržište s finskom
Patrijom.
Bez obzira na to kakav bude konačni ishod odabira borbenog oklopnog vozila,
Pandura ili AMV-a, nastojat ćemo pokrenuti suradnju s General Dynamicsom, tvrtkom koja proizvodi nuklearne podmornice, tenkove, poslovne avione, brodove i tako dalje. GD ima 28 milijardi dolara godišnjeg prometa i 80 tisuća
zaposlenih u cijelom svijetu- rekao je Zdravko Stipetić, predsjednik Uprave
Holdinga Đuro Đaković.
Predstavnici General Dynamicsa ponovo su ponudili više oblika suradne, ne samo s Đurom Đakovićem već i s drugim tvrtkama u Hrvatskoj.

Meni ovaj članak djeluje veoma poticajno, a vezano za premijerovu skoru
posjetu Americi natjeralo me je da na burzi poduzmem određenu akciju.
vjekoslav-antun is offline   Reply With Quote
Old 22.08.2006., 11:01   #9
vjekoslav-antun
Registrirani korisnik

Član od: 02.03.2006.
Poruka: 145

vjekoslav-antun
još jedan članak iz istog Jutarnjeg lista od istog autora

126borbenih vozila za Hrvatsku vojsku

SLAVONSKI BROD- Hrvatska se vlada kod donošenja plana opremanja HV-a
opredijelila za borbeno vozilo na kotačima, tzv. BOV, i planira nabaviti 126
tavih vozila, koja bi se trebala proizvesti u pogonima Đuro Đaković Specijalna
vozila.
Za naklonos vlade natječu se dva proizvođača, austrijski Steyer i finska Patria.
Oba proizvođača vode vrlo oštru utrku, nude velika investicijska ulaganja, ne sam u Đuru Đakovića već i u druge županije/Austrijanci oko 386 milijuna kuna/
s mogućnosti otvaranja novih radnih mjesta,samo u Specijalnim vozilima za oko 220 novih djelatnika.

- i ova članak vezan uz gornj je vrlo indikativan
vjekoslav-antun is offline   Reply With Quote
Old 22.08.2006., 13:20   #10
milken
Registrirani korisnik

milken's Avatar

Član od: 19.02.2003.
Poruka: 1.104

http://www.duro-dakovic.com/home(h).htm

evo da vam bude jasnije šta je sve pod holdingom.

i da je tržišna kapitalizacija trenutno 262 milje kuna.

Opcije na temi

Pravila