Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 06.04.2020., 19:13   #41
bluechip
Registrirani korisnik

bluechip's Avatar

Član od: 10.06.2005.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 556
Default Odgovor na: VAŽNO za sve iz privatnog sektora (i državu)

Evo to meni ide na onu stvar s ovom državom. Jer apriori postavljaju stvari kao da svi muljaju i varaju i cilj im je loviti u mutnom. Valjda sude po sebi. I onda što? Pa ako nam država daje 3mj da preživimo onda daj 3 mjeseca, čemu još dodatna 3? Po istoj logici onda takvi koji "podijele novac i zatvore firmu" mogu računati da rade 3+3 i zatvore. Hvala, đenja. Recimo mi ćemo potrošiti dugogodišnjih zadržanih dobiti da preživimo do jeseni. Koristiti ćemo ovu podršku i opet nitko mi ne garantira da ćemo uspijeti preživjeti i da će posao krenuti dovoljno da možemo živjeti. Mislim ako vlada bude garantirala posao, eliminirati će recesiju (moš misliti) - odlično onda smo na konju. Poanta nakon svih tih mjera postoji jedan faktor koji se zove - tržište. A ove varijante; "dajemo ti pomoć i držimo ti pištolj na čelu" me stvarno izluđuju tim više što i dalje pajde hobotničarske muljaju gdje i kad stignu.
Old 06.04.2020., 21:10   #42
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.785
Default Odgovor na: VAŽNO za sve iz privatnog sektora (i državu)

A koja pamet stoji iza klauzule da ako imaš vise od 10 zaposlenih ne možeš kao vlasnik i/ili direktor dobiti sufinanciranje plaće za sebe. Valjda ovi mamlazi misle da vlasnici ne rade? I još vidim da neki pametnjaković predlaže da ako firma isplati dobit, gubi pravo na sufinanciranje? Dakle, kao vlasnik, ne možeš si isplatiti dobit da ne bude penalizirana cijela firma a ne možeš dobiti ni sufinanciranje za sebe. Drugim riječima penalizira se vlasništvo. Ja imam dvije firme s ukupno 13 zaposlenih, znači za mene ništa. Zanima me samo, što to znači ako ima više suvlasnika u firmi, i što ako je firma d.d. pa su suvlasnici svi koji imaju i 1 dionicu. Jel to znači da onda svi koji imaju makar i 1 dionicu firme u kojoj rade gube pravo na sufinanciranje jer su, eto, suvlasnici firme s više od 10 zaposlenih.
Koja debilana.

Opcije na temi

Pravila