Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo > Humanitarne akcije

Odgovor

Opcije na temi
Old 01.03.2007., 13:58   #1
peropopara
dugoročni špekulant

Član od: 16.04.2006.
Poruka: 3.306
Default Dom daleko od doma - akcija za teško bolesnu djecu koja dolaze na liječenje u Zagreb

'Dom daleko od doma' - akcija za teško bolesnu djecu koja dolaze na liječenje u Zagreb

"Dom daleko od doma" naziv je humanitarne akcije koju je pokrenula udruga "Hrabro srce", a za cilj ima izgradnju prvog hrvatskog specijaliziranog obiteljskog humanitarnog centra u kojem će se pružiti smještaj te psihološka i materijalna pomoć obiteljima koje s teško bolesnom djecom dolaze na liječenje u Zagreb iz svih krajeva Hrvatske.
Vrijednost projekta iznosi 15.000.000,00 kuna, a sredstva za provedbu projekta trebali bi osigurati: Vlada, Županije, svi veći gradovi u RH, najuspješnije hrvatske tvrtke te građani naše zemlje. Sredstva će se prikupljati putem humanitarnog telefona, uplatom na žiro račun, online donacijama te organizacijom raznih akcija.

Udrugu su na samom početku kampanje podržali: Diners, Kwarner Wiener Stadtische osiguranje, Kraš, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Markottel, HRT, Digitel, Outdoor–akzent, B1 Plakati, Planet B i Perpetuum mobile. Svoju podršku humanitarnoj akciji dao je i naš portal Vecernji.hr.

U novoizgrađenom centru obitelji će dobiti mir, savjete i zaštitu koju trebaju kako bi isto pružili svojem djetetu - to što medicina ne može dati: ljubav i pouzdanje. Studije su dokazale da djeca za trećinu brže ozdrave ako imaju obitelj u blizini. S obzirom da sva djeca imaju pravo na odrastanje uz obitelj, dodajemo da teško bolesnoj djeci blizina obitelji zaista neophodna. Nepravedno je I neljudski da oni koji dolaze iz udaljenih krajeva budu lišeni tog prava. I oni trebaju svoju mamu pored sebe, jer kad je mama blizu - manje boli. I oni imaju samo jednu želju - da što prije ozdrave i vrate se kući.

Humanitarna udruga Hrabro srce iza sebe ima uspješno provedena dva projekta. "Hitna služba za djecu s malignim tumorima" je projekt osmišljen u cilju otvaranja prvog dječjeg Centra za transplantaciju krvotvornih matičnih stanica u Hrvatskoj.

U lipnju prošle godine Centar je svečano otvoren u Klinici za dječje bolesti Zagreb, a nakon specijalizacija naših stručnjaka u inozemstvu obavljene su i prve transplantacije. Projekt "Trauma" omogućio je izgradnju novog prostora, također u Klaićevoj bolnici, u koji je smješten odjel traumatologije.

Molimo Vas da se uključite u rješavanje ovog problema i preuzmete dio društvene odgovornosti prema najugroženijem dijelu populacije, a to su najteže bolesna djeca. Očekujemo da ćete svojim dobrovoljnim prilozima podržati ovaj projekt s obzirom da se njegovi korisnici ne dijele niti po kategoriji bolesti, niti po udruzi kojoj pripadaju, kao niti po bolničkom centru u kojem se liječe, već po težini stanja u kojem se nalaze, te da ih brojčano ima više nego u bilo kojoj udruzi u Hrvatskoj. Uz sve to, radi se o djeci za čije živote se treba boriti.

Svoje dobrovoljne priloge možete uplatiti na račune kod Hypo Alpe-Adria banke, kunski: 2500009 – 1101134395 ili devizni: 70301 – 101970.
peropopara is offline   Reply With Quote
Old 02.03.2007., 09:29   #2
HM
Registrirani korisnik

HM's Avatar

Član od: 10.05.2004.
Poruka: 413
Default Odgovor na: Dom daleko od doma - akcija za teško bolesnu djecu koja dolaze na liječen

Bilo bi dobro kod ovakvih akcija uvijek napisati primatelja, adresu i svrhu, ne samo račun, pogotovo kad se šalje preko internet bankarstva. Često puta fale podaci, pogotovo adresa a ne može se poslati preko internet bankarstva ako sve rubrike nisu ispunjene. To valjda nije problem napisati. Najbolje je napisati ovako pregledno:
Naziv primatelja:
Sjedište:
Adresa:
Svrha:
Račun:
HM is offline   Reply With Quote
Old 02.03.2007., 09:52   #3
peropopara
dugoročni špekulant

Član od: 16.04.2006.
Poruka: 3.306
Default Odgovor na: Dom daleko od doma - akcija za teško bolesnu djecu koja dolaze na liječen

Citat:
HM
Bilo bi dobro kod ovakvih akcija uvijek napisati primatelja, adresu i svrhu, ne samo račun, pogotovo kad se šalje preko internet bankarstva. Često puta fale podaci, pogotovo adresa a ne može se poslati preko internet bankarstva ako sve rubrike nisu ispunjene. To valjda nije problem napisati. Najbolje je napisati ovako pregledno:
Naziv primatelja:
Sjedište:
Adresa:
Svrha:
Račun:
Ma bitan je samo broj računa primatelja, a što se tiče adrese, svrhe... to možeš napisati i Šuma Striborova i što god hoćeš, provesti će ti nalog
peropopara is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 00:48   #4
gabrijela
Registrirani korisnik*

Član od: 19.06.2007.
Poruka: 1
Thumbs up Odgovor na: Dom daleko od doma - akcija za teško bolesnu djecu koja dolaze na liječen

Sasvim slučajno sam se zatekla na ovom site-u, tražeći podatke o malom Dini Trpčiću preko Googlea (koje sam na kraju i pronašla) i u nevjerici među postovima pročitala i članak iz novina o svom sinu Leonardu, a koji je ovdje postavio čovjek kojeg u životu nisam vidjela i koji nikad nije vidio niti mene niti moje dijete. A, eto, bez obzira na to on je pozvao ljude da obrate pažnju na problem mog djeteta i djece oboljele od tumora uopće! Peropopara - velika hvala!! I naravno, hvala od srca svima na riječima podrške i ohrabrenja i svakako na prilozima koje dajete za 'krijesnice''. Leonard se još uvijek bori, doduše - već dugo nismo čuli neku ohrabrujuću riječ od liječnika, ali ovo što sam večeras tu pročitala vrijedi mi neprocjenjivo puno!! Hvala svima koji na bilo koji način, riječima podrške i suosjećanja ili bar minimalno financijski, pomažu svoj oboljeloj djeci da ovu vrhunsku nepravdu prema njima učine što blažom! HVALA!!
gabrijela is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila