Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo > Humanitarne akcije

Odgovor

Opcije na temi
Old 31.10.2006., 23:39   #1
damil
Registrirani korisnik

Član od: 13.08.2006.
Poruka: 41
Thumbs up Pomoc za malu LEU odazovite se

jos jedna molba za pomoc:

Poštovani

Ovime Vam se obraćam s molbom za pomoć mojoj teško bolesnoj šest godišnjoj kćeri Lei Kovač.
Pretprošle 2004. godine u mjesecu listopadu ,nakon iznenadnih bolova u kuku,na klinici Rebro Lei je dijagnosticiran vrlo zloćudni tumor Neuroblastoma metastaticum na nadbubrežnoj žljezdi sa metastazama na kostima i koštanoj srži. Dana 19.10. Lea je operirana i nakon toga dogovorno premještena na Zavod za hematologiju i onkologiju Klinike za pedijatriju KBC-a Zagreb na Šalati , radi nastavka liječenja (prilog Otpusno pismo), gdje je započela liječenje kemoterapijama. Do sada je primila 8 vrlo jakih kemoterapija putem ugrađenog centralnog katetera i 4 blaže održavajuće venozno i u obliku tableta.
Uz kemoterapije primjenili smo alternativne oblike liječenja radi podizanja imuniteta da bi lakše podnjela kemoterapiju i da citostatici ne bi naškodili drugim organima njenog malog tjela. Na žalost HZZO ne priznaje te troškove,koji su vrlo veliki.Uz to obavezno jednom dnevno odlazimo u bolnicu na kontrolu krvi,što iziskuje nove troškove kao i moje česte izostanke s posla.
Sve gore navedeno dalo je zadovoljavajuće rezultate, te se opaka bolest polako povlači. Lječnici predviđaju vađenje perifernih matičnih stanica te primjenu autotransplatacije.To su komplicirani zahvati,nakon kojih je opet potrebna primjena lijekova za održavanje zdravlja,a koji nisu na listi HZZO-a.
Zbog Leine bolesti supruga je prisiljena biti na bolovanju za koje prima naknadu od Centra za socijalnu skrb ,a i ja sam često na bolovanju radi učestalih odlazaka na kontrole u bolnicu.
Naša najveća želja je da Lea pobjedi opaku bolest i nastavi djetinstvo bez bolesti . Od kada je prije 16 mjeseci postavljena dijagnoza ,uz pomoć lječnika Kliničkog bolničkog centra Zagreb, našu suradnju i zahvaljujući riječima ohrabrenja mnogih dobrih ljudi,stanje njezinog zdravlja je poboljšano (što je vidljivo iz priloženih nalaza).Za daljnje lječenje potrebna su nam znatna novčana sredstva, pa molimo da nam se ako ste u mogućnosti dostave na žiro račun Zagrebačke banke 2360000-1000000013 broj računa 3112900240.
Zahvaljujem na mogućoj pomoći i razumjevanju naše izuzetno teške situacije, u kojoj kao roditelji činimo sve što je u našoj mogućnosti da pomognemo našoj maloj Lei.

Zagreb,27.03.2006. otac Dražen Kovač
Zagreb,Dobri dol 29
mob.098/318-918
damil is offline   Reply With Quote
Old 01.11.2006., 21:04   #2
Paydox
Registrirani korisnik

Član od: 18.06.2006.
Poruka: 15
Default Somebody upthere likes you

Nakon svake donacije mi se uvijek popravi portfelj.
Pokušajte, funkcionira!
Paydox is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2006., 13:49   #3
merkur
Registrirani korisnik

Član od: 04.05.2006.
Poruka: 8
Default Odgovor na: Pomoc za malu LEU odazovite se

Izgleda da se ne može uplatiti Internet bankarstvom:
Poruka: "Nije moguć prijenos na račun primatelja"

Dali netko zna razlog?
merkur is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2006., 14:28   #4
piny
Registrirani korisnik

piny's Avatar

Član od: 20.01.2004.
Prebivalište: Rv
Poruka: 791

Citat:
merkur

Dali netko zna razlog?
probaj direktno na tekući 2360000-3112900240 mora ići, a u poziv upiši bilo što npr. datum.
piny is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2006., 14:32   #5
borg
(B)uffett (OR) (G)raham

borg's Avatar

Član od: 10.10.2004.
Prebivalište: Quadrant Delta
Poruka: 3.047

Citat:
merkur

Dali netko zna razlog?
Ukoliko je druga banka, nije moguć nalog na prijenos nego samo opća uplatnica...
Old 02.11.2006., 14:51   #6
damil
Registrirani korisnik

nemojte da Vas nesavršenost naših bankarskih mogućnesti smete u namjeri da , uplatite , tom djetetu to fakat treba

lijepi pozdrav svima
Old 02.11.2006., 15:08   #7
GLoris
Registrirani korisnik

Član od: 28.12.2004.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 62

Cijenjeni g. Damil,

ne radi se o nesavršenosti bankarskog sustava, nego o nekoj pogrešci u računu. Molim Vas da kontaktirate Zagrebačku banku koja će Vam dati model uplate (dvoznamenkasti broj u prvoj manjoj kućici rubrike Poziv na broj). Također mi se čini da ste dali žiro-račun, a puno je pogodnije za ovu namjenu dati tekući račun, čiji promet ne podliježe provjeri poreznika i time plaćanju ev. poreza.
Nakon provjere u banci javite se s potpuno točnim podacima, jer Vam ljudi ne mogu uplatiti novce, (ja nisam mogla internetski putem PBZ, a nemam vremena za provjere). Hvala.
GLoris is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2006., 15:13   #8
1234
Registrirani korisnik

Član od: 15.02.2006.
Poruka: 92

upišite direktno 2360000-3112900240 i onda ide bez problema
1234 is offline   Reply With Quote
Old 02.11.2006., 22:56   #9
geiger
Registrirani korisnik

Član od: 21.11.2003.
Poruka: 24

transakcija uspjela (direktno)
geiger is offline   Reply With Quote
Old 06.11.2006., 20:00   #10
damil
Registrirani korisnik

poštovan GLoris
priznajem , nisam dublje , angažiran oko ovoga slučaja, pa oko tih pojedinosti nisam baš , upoznat. ali eto kolegama 1234 i geiger , je uspjelo treba samo direkto upisati broj računa 2360000-3112900240.

neka , vas ova misao kolege Paydox vodi :
Nakon svake donacije mi se uvijek popravi portfelj.
Pokušajte, funkcionira!

pa možda je i to moguće

lijepi poudrav i šta sam ono htio reći a da odazovite se uz citat , jednog našega velikoga novinara MA GDIJE BILI
Odgovor

Opcije na temi

Pravila