Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.10.2011., 17:44   #1
prof
Registrirani korisnik

prof's Avatar

Član od: 19.09.2006.
Poruka: 3.790
Default Svete krave - zdravstvo

Na otvaranje ove teme me potakao ovaj članak:
http://www.jutarnji.hr/bolnice--hzzo...lacu--/981239/

Koliko su svete krave svete, jasno je većini ljudi koji čekaju po hodnicima i čekaonicama naših bolnica i ambulanti.
Svetost tih krava je kategorija koja je uspostavljena još tamo u vrijeme u koje su popovi, doktori i učitelji bili najvažnije individue u svakom selu.
Učitelji su odavno postali kategorija koja je sve samo ne sveta (osim po plaći, ali i to će doći na red), što je jasno svima koji znaju koliko je lako srušiti zaključnu ocjenu u bilo kojoj školi samo na osnovu prijave roditelja.
Doktori su mislim sljedeći na redu da se preispita njihova "bogom dana" uloga.
A na kraju ostaju i popovi, odnosno crkva kojoj još uvijek vjeruje dosta ovaca u ovom jadnom društvu.
Old 16.10.2011., 19:43   #2
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444
Default Odgovor na: Svete krave - zdravstvo

Citat:
prof View Post
Na otvaranje ove teme me potakao ovaj članak:
http://www.jutarnji.hr/bolnice--hzzo...lacu--/981239/

Koliko su svete krave svete, jasno je većini ljudi koji čekaju po hodnicima i čekaonicama naših bolnica i ambulanti.
Svetost tih krava je kategorija koja je uspostavljena još tamo u vrijeme u koje su popovi, doktori i učitelji bili najvažnije individue u svakom selu.
Učitelji su odavno postali kategorija koja je sve samo ne sveta (osim po plaći, ali i to će doći na red), što je jasno svima koji znaju koliko je lako srušiti zaključnu ocjenu u bilo kojoj školi samo na osnovu prijave roditelja.
Doktori su mislim sljedeći na redu da se preispita njihova "bogom dana" uloga.
A na kraju ostaju i popovi, odnosno crkva kojoj još uvijek vjeruje dosta ovaca u ovom jadnom društvu.

uskoro budu te lječili automehaničari pa ćemo vidjeti svete krave.
zašto si blesav?
1. jer vjeruješ novinama
2. jer imaš predrasude
3. jer generaliziraš
4. jer ne čitaš te usrane tekstove (kažu da je problem u ravnateljima).

Čudi me da ovdje svima smetaju doktori....Pa idite onda lijepo veterinarima i problem će biti riješen. Ili idite u Njemačku doktoru pa to fino platite. 1 operacija košta oko 10.000 eura, tek da se zna. A to sve plaća vam država. To što vi plaćate u zdravstveno nije dostatno niti za 1 paketić skalpela a kamoli operaciju.
Moja iskustva sa bolnicama su odlična, no bit će da ste svi vi jako bahati pa vas smeta liječnička uzvišenost jer oni su ipak iznad vas (i mene) jer oni ipak spašavaju živote, a vi....tko zna čime se sve bavite.
Old 16.10.2011., 20:09   #3
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

O dobrim liječnicima sve najbolje, o lošima sve najgore.
Old 16.10.2011., 20:09   #4
prof
Registrirani korisnik

prof's Avatar

Član od: 19.09.2006.
Poruka: 3.790

E moj cayman. Nisi ti doživio i drugu stranu zdravstva.
A ta druga strana bi na zapadu bila podložna milijunskim sudskim tužbama i zabranama rada od hrpetine godina.
I ne, ne dovodim u pitanje plaću, dapače, već ono što dobivam za to.
Caymane moj, događaju se stvari u kojima ja kao osoba koja veze nema sa zdravstvom u hrpetini stvari mogu na osnovu nalaza, simptoma, literature, interneta i malo zdravog razuma uspostaviti dijagnozu koju će mi izbaciti i skupo plaćeni doktor u nekom KBC-u.
Ali to nije ono što ja trebam. Ja njega trebam da riješi one stvari koje ja ne mogu riješiti na osnovu ovo malo pameti što mi je ostalo.
Nećeš vjerovati koliko drugačiji pristup neki od njih znaju imati kad skuže koliko znaš o nekoj stvari za koju su mislili da samo oni znaju.
Old 17.10.2011., 16:49   #5
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444

profesore, nemoj se ljutiti ali ne možeš ti čitanjem na internetu nadomjestiti nečije znanje koje se gradi 10, 20 ili 30 godina. pa ti doktori uče čitav život i naravno da se uvijek može dogoditi crni scenarij, no ipak moraš biti objektivan i sagledati malo širu sliku - bez svih nas se može, a bez njih ipak ne može. to znaju svi bolesni, a na žalost i ja se ponekad ubrajam u takve. pa oni rade za premaleni novac, ljudi ih napadaju i osuđuju i normalno je da ponekad popizde, normalno je da ponekad pogriješe, žao mi je ako si imao problema, ja zasad nisam, nadam se da neću, ali i ako budem imao, sigurno neću reći da su svi isti, takvi ili svete krave. zna ti on najbolje, vjeruj mi, no medicina ionako nije egzaktna znanost - jedan radi ovako, drugi onako - nebitno - bitan je rezultat a to je zdravlje. ima svakakvih ljudi svuda, no većina naših doktora ipak su vrhunski stručnjaci. a za lošu uslugu nisu krivi oni nego hrpetina hipohondara koji zagušuju bolnice tako da mi koji ponekad stvarno trebamo bolničku uslugu ne uspijemo doći do malo veće pažnje...
Old 17.10.2011., 20:33   #6
Eric
Registrirani korisnik

Eric's Avatar

Član od: 03.04.2005.
Prebivalište: South Park
Poruka: 282

Citat:
franciska View Post
O dobrim liječnicima sve najbolje, o lošima sve najgore.
Sva mudrost po ovoj temi...
Eric is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2011., 09:24   #7
jozo007_
Registrirani korisnik

Član od: 05.01.2011.
Poruka: 154

Citat:
cayman006 View Post
To što vi plaćate u zdravstveno nije dostatno niti za 1 paketić skalpela a kamoli operaciju.
Ja osobno plaćam 18.000 kuna godišnje što je dostatno za "1 paketić skalpela".
Samo ni "1 paketić skalpela" ne mogu dobiti.
jozo007_ is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2011., 11:18   #8
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
jozo007_ View Post
Ja osobno plaćam 18.000 kuna godišnje što je dostatno za "1 paketić skalpela".
Samo ni "1 paketić skalpela" ne mogu dobiti.
Ja platim jedan novi manji auto godisnje u zajednicku, a opet "njihovu", nepotisticko koruptivnu kasicu nazvano "zdravstveno osiguranje". Za taj novac bi imao pristojnu privatnu zdravstveni skrb u USA koja je tradicionalno neoliberalno-neosjetljiva na tudju zdravstvenu patnju.

U Hrvatskoj uopce ne idem kod lijecnika jer je ono sto je meni dodijeljeno kao lijecnik opce prakse zapravo nadrilijecnik-prepisivac recepata koji niti ne slusa sto mu se govori. Ako moram nesto obaviti, to moram privatno ekstra platiti ako zelim da bude obavljeno. Srecom, jos nisam imao vecih problema.
axy is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2011., 12:56   #9
Soprano
Registrirani korisnik

Soprano's Avatar

Član od: 20.07.2006.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 397

Citat:
cayman006 View Post
profesore, nemoj se ljutiti ali ne možeš ti čitanjem na internetu nadomjestiti nečije znanje koje se gradi 10, 20 ili 30 godina. pa ti doktori uče čitav život
iz svog iskustva mogu reći da možeš. imao sam 2 različita zdravstvena problema, nisu bili veliki ali su dovoljni da utječu na svakodnevni život. na oba mi lječnici , u čiju kasu godišnje plaćam X0,000 kn nisu pomogli već su rekli da se naučim s tim živjet, dijelom su mi pomogli privatnici koje sam opet dodatno platio (ali daleko manje od onoga što sam platio u HZZO) a na kraju sam probleme rješio sam...

kada sam predstojniku klinike spomenuo neke metode, do kojih svako od vas može doć googlajući za 3 minute, on se čudio kako ja za to znam, da udžbenici to ne spominju i kako planiraju iduće godine poslati čovjeka na seminar u njemačku kako bi vidio o čemu se radi

kao i u svakoj struci, i među njima ima iznimnih pojedinaca kojima skidam kapu ali je većina nesposobna. opet, kao i u svakoj drugoj struci.

Albert Einstein
Soprano is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2011., 14:40   #10
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412

Ne čudimo se kako rade kad su plaćeni ko konobari u turističkoj sezoni.
bepina is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila