Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.10.2009., 11:02   #11
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093
Default Odgovor na: Napravili smo e-bicikl

Baterije su na jednom biciklu olovne 72 V 12 Ah, težina cca 25 kg

Na drugom je Headway LiFePo4 80 V 10 Ah , težina cca 10-12 kg.

Domet je cca 10 Km kada ih ganjamo punom snagom i po brdima.

Kada se max brzina limitira na 30, domet bi trebao biti 70-80 Km, bez pedaliranja.

Uz pedaliranje može se i više nego udvostručiti, a treba maximalno koristiti i mogučnost regenerativnog kočenja ( kočenje motorom koje puni baterije).

Upravo radimo jednu verziju koja će imati 80 V 22 Ah.

Po želji kupca možemo svašta napraviti, zato i objanjavam da smo mi firma za izradu custom ekoloških vozila.

JA sebi upravo radim jedan karbonski MTB, sa motoričem od elektro helikoptera.

Motor stane i jednu ruku, a ima 10 konjskih snaga.

Teško je to ovako na papiru objasniti.

Javite se na ppi dođite na probnu vožnju
adacta is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2009., 11:14   #12
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Svaka cast. Cijena je u redu. Ima potencijala.
Ali cim brze ide javljaju se veci problemi, mora rama to izdrzati, gume, kocnice, sjedalo... sta ako se naleti na kakvu neravninu? moze biti neudobno a i nesigurno. Kod vecih brzina treba moto oprema, kaciga, rukavice, odijelo.
lovac is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2009., 12:20   #13
adacta
rich one

adacta's Avatar

Provjeri na internetu.

Vilica koju koristimo : FOX 40 RC2

Hod je 200 mm.

Na cestovnom modelu brzina je elektronski ograničena na 30 Kmh.

Ukoliko kupac želi dobije software sa kojim sam može podešavati maksimalnu brzinu, maksimalnu dozvoljenu struju, štedljivi ili sportski mod. i još dosta opcija... ali tada se radi o korištenju na sportskim terenima.

Tada se može voziti i preko 100, ali samo nekoliko km.

Rama je dovoljno čvrsta (željezo), a žbice se koriste od motocikla.

Mogli smo napraviti i aluminijsku ili karbonsku ramu, ali nije bilo potrebe, jer bismo vozilo olakšali za samo 1 do 2 Kg što je nebitno.

Puno toga se mora unaprijed dogovoriti sa kupcem.

Ponavljam radi se o jedinstvenim custom proizvodima, a ne o velikoserijskom biciklu.

Mi ih ograničavamo na 50 km, i tada je sve u granicama, a može se po važečim zakonima registrirati kao bicikl sa pomočnim motorom (godišnja registracija = 80 HRK).

Ja ga osobno koristim za po gradu, do birtije, do pošte... gadi mi se ići do garaže i paliti auto za kratke relacije, a ne volim niti plaćati parkiranje.
Old 16.10.2009., 12:47   #14
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

U koje zemlje ih izvozite? Svicarska? to nije za zaostali balkan.
Ja koristim ili bicikl ili skuter. Neki bicikl koriste bas zato da okrecu pedale. Koliko godina imaju kupci? to bi starijima pasalo.
lovac is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2009., 13:13   #15
adacta
rich one

adacta's Avatar

Ne razumijem pitanje.

Napravili smo ekološki prihvatljivo vozilo sa elektro motorom.

Godišnja registracija 80 HRK, potrošnja struje na 100 Km = 1 do 2 kune.

Ako ga želite zvati bicikl, to je u redu, ali nije baš ispravno.

Jedan je u Singapuru, jedan u Kanadi, nekoliko u USA i Njemačkoj...

Naravno da to nije bicikl za sportsku rekreaciju po Sljemenu, ali nije niti skuter.

Nijedan skuter ispod 250 ccm ne može se usporediti sa performansama našeg vozila.

Znate li da nijedan skuter ne može zadovoljiti EURO 4 normu, a rijetki imaju i EURO 3.

Naše vozilo je čišće od EURO 6 norme.

Nama je bitna ekologija, a ne profit.
Old 16.10.2009., 13:16   #16
Gogosh
Registrirani korisnik

Gogosh's Avatar

Član od: 25.01.2008.
Prebivalište: Erdut, Croatia
Poruka: 272

U mojem kraju ima nešto starije djece koja sa sličnim elektro-biciklima idu u školu. Vozi se izvan naseljenog mjesta oko 3-4 kilometra i onda kroz cijelo selo. Cesta je uzbrdo-nizbrdo. To su elektro-bicikli za 3-4.000 kuna (vjerojatno kineski, ne znam jer ga nemam). Ali vidim da funkcioniraju i stalno su u upotrebi. Jedna učenica svaki dan prolazi ispred moje kuće, jedna starija cura ide na posao s njime, i ima još jedan stariji gospodin koji ga vozi. To su tri elektro-bicikla u relativno uskom krugu, mislim da je isti proizvođač ali su različiti modeli.
Old 16.10.2009., 13:41   #17
Hani
Registrirani korisnik

Član od: 26.12.2007.
Poruka: 50

Citat:
Gogosh View Post
U mojem kraju ima nešto starije djece koja sa sličnim elektro-biciklima idu u školu. Vozi se izvan naseljenog mjesta oko 3-4 kilometra i onda kroz cijelo selo. Cesta je uzbrdo-nizbrdo. To su elektro-bicikli za 3-4.000 kuna (vjerojatno kineski, ne znam jer ga nemam). Ali vidim da funkcioniraju i stalno su u upotrebi. Jedna učenica svaki dan prolazi ispred moje kuće, jedna starija cura ide na posao s njime, i ima još jedan stariji gospodin koji ga vozi. To su tri elektro-bicikla u relativno uskom krugu, mislim da je isti proizvođač ali su različiti modeli.
Vjerojatno onda kinesko, tamo sam vidio elekricnih skutera kao nigdje. U nekim gradovima, mozda 20 el. skutera na svaki auto. U autima se, koliko sam primjetio, voze samo predstavnici vlasti i drugi lokalni mocnici te taksisti, a normalan narod zzzzzuji okolo. Ali elektricne bicikle, kad bolje razmislim, nisam vidio. Samo skutercice, zapravo slicniji su bili vespama.

Ovaj bajk izgleda daleko uvjerljivije i privlacnije, btw. Jedino sto na ono kinesko idu dva manja covjeka, a na bajk samo jedan. Mozda bi bila dobra opcija i prikolica, sa dodatnim baterijama? Imam djecu, da vozim bajk vjerojatno bih razmislio i o djecjoj prikolici.

Nisam skuzio, koja je klasa ovog vozila? Smije li se njime tamo gdje je zabranjeno motornim vozilima, ili ne? Recimo sredista nekih gradova?
Hani is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2009., 14:02   #18
adacta
rich one

adacta's Avatar

Opet brkate Golf i Ferrari sa custom prerađenim Ferrarijem.

Golf je velikoserijski proizvod i jeftin je, Ferrari je skup, a jedinstvena custom prerada Ferrarija je još puno skuplja.

Vozilo najslićnije našem proizvodi se u Australiji i košta cca 50 000 HRK.

http://www.stealthelectricbikes.com.au/

ovo je naš:

http://www.greyb.org/981slike/Greyborg%20Perin.jpg
Old 18.10.2009., 21:42   #19
Hani
Registrirani korisnik

Član od: 26.12.2007.
Poruka: 50

Treba li za izvoz proizvoda u EU Certifikat? Neka CE oznaka, ili tako nešto? I što je s drugim zemljama, ima li tu problema?

Pitam iz vrlo jednostavnog razloga, a to je što povremeno dođem na ideju da proizvode koje uvozimo i prodajemo (firma u kojoj radim) proizvedem kvalitetnije i s nižom konačnom cijenom, ali onda kad vidim silne certifikate kojima drugi raspolažu malo se ohladim.

Ipak, kod vas se radi o vozilu. Znači, nije bezazlena stvar, pretpostavljam da bi moglo biti (odnosno da je bilo) dosta gnjavaže oko registracije proizvoda, dokazivanja kvalitete i sigurnosti, itd?
Hani is offline   Reply With Quote
Old 19.10.2009., 09:06   #20
Gogosh
Registrirani korisnik

Gogosh's Avatar

Član od: 25.01.2008.
Prebivalište: Erdut, Croatia
Poruka: 272

Citat:
adacta View Post
Opet brkate Golf i Ferrari sa custom prerađenim Ferrarijem.

Golf je velikoserijski proizvod i jeftin je, Ferrari je skup, a jedinstvena custom prerada Ferrarija je još puno skuplja.

Vozilo najslićnije našem proizvodi se u Australiji i košta cca 50 000 HRK.

http://www.stealthelectricbikes.com.au/

ovo je naš:

http://www.greyb.org/981slike/Greyborg%20Perin.jpg

Ma ne brini, ne osporavamo mi ni tvoju kvalitetu, a niti cijenu. Samo sam spomenuo da sam slične stvari vidio kod ljudi...

Opcije na temi

Pravila