Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 28.01.2005., 12:45   #11
dunner
Shadow Whisperer

Član od: 17.02.2004.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 133
Default Odgovor na: Porez na kapitalnu dobit

Here-here za hrvatske zakone! :bang:

If it jams, force it
If it breaks, it needed replacement anyways!
dunner is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2005., 12:58   #12
ManjeJeVise
Registrirani korisnik

Član od: 24.01.2005.
Poruka: 91

recite mi, kod priliva sredstava na racun kod banke - do koje svote novca banku (poreznu,...?) ne zanima odkud ti lova, a od koje svote novca njih detaljno zanima odkud ti lova, frajeru? Ima li ovakvog limita? Kakva je situacija kod nerezidentnih racuna u banci?
ManjeJeVise is offline   Reply With Quote
Old 30.01.2005., 20:47   #13
lilith
black moon

lilith's Avatar

Član od: 22.10.2004.
Poruka: 324

Citat:
ManjeJeVise
recite mi, kod priliva sredstava na racun kod banke - do koje svote novca banku (poreznu,...?) ne zanima odkud ti lova, a od koje svote novca njih detaljno zanima odkud ti lova, frajeru? Ima li ovakvog limita? Kakva je situacija kod nerezidentnih racuna u banci?
U RH je je to svota od 200.000,00 kuna; fin. institucije su dužne prijaviti identitet osobe za koju se vrši transakcija u tom ili većem iznosu, ili ako ima dvije ili više vezanih transakcija. Prijava se vrši Uredu za sprečavanje pranja novca.
lilith is offline   Reply With Quote
Old 30.01.2005., 21:38   #14
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

Član od: 01.07.2004.
Poruka: 839

Mozes li navesti izvor tog podatka? Siguran sam da je bilo 100.000 kn, a cini mi se da je smanjeno na 40.000 kn, a ne povecano na 200.000 kn
noe is offline   Reply With Quote
Old 30.01.2005., 21:55   #15
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 1.853

banka interno 105.000 kn, prijava uredu 200.000 kn
Old 30.01.2005., 22:13   #16
lilith
black moon

lilith's Avatar

Član od: 22.10.2004.
Poruka: 324

Citat:
noe
Mozes li navesti izvor tog podatka? Siguran sam da je bilo 100.000 kn, a cini mi se da je smanjeno na 40.000 kn, a ne povecano na 200.000 kn
Novi pravilnik. Prije je bilo 105.000,00 kuna, a sada je 200.000,00, s tim da se evidencija u samoj fin. instituciji vrši već sa 100.000,00 kuna (interno), o zakonska obveza prijave je 200.000,00. Mislim da je stupio na snagu još početkom prošle godine
lilith is offline   Reply With Quote
Old 15.02.2005., 06:31   #17
Kbin
Registrirani korisnik

Kbin's Avatar

Član od: 26.01.2005.
Poruka: 381

Ovdje se govorilo da se prijava vrši Uredu za sprečavanje prava novca.
A što s prijavama Poreznoj upravi? Da li se ona radi automatski, godišnje i sl.? Zna li netko nešto o tome.
Znam da po propisima Porezna uprava može, po pravu nadzora, tražiti promet po bilo kojem (tumačim točno određene osobe) računu u banci. A što po računima bilo koje osobe na kojoj je promet bio veći od nekog iznosa ili je bilo transakcije veće od nekog iznosa?
Kbin is offline   Reply With Quote
Old 01.08.2009., 11:17   #18
Mrgud28
Registrirani korisnik

Član od: 30.08.2007.
Poruka: 2

Pozdrav !!
Ja imam jedno pitnje a što se tiče na porez kapitalne dobiti.
Npr. uložio sam prije cca dvije godine oko 90.000 eur u dionice, izvršio nekoliko srotina transakcija, što imam papirnato dokumentirano a izubio sam cca 50-60 % uloženoga. Sada me interesira kako i dali će meni prodajom mojih preostalih dionica uzeti porez na KD ili ??. Bio bih vam neizmjerno zahvalan na istinit odgovor, ili mi obrazložiti kome se obratiti za istinitu informaciju osim vladi RH, jer njih ne priznam za normalne i pravične ljude već za lopove koji gledaju samo svoj interes. Mali čovjek stvorio je državu, kakvu takvu, dok su se pojedinci a koji se nalaze u saboru krali i bogatili, a sada opet mali čovjek osiromašen centralističkom vlašću ponovno plaća svoj danak. Puno bih toga još mogao napisati ali neznam dali će mi to išta pomoći. Kčer izgubila stipendiju, knjige više nisu besplatne, podigli mi kamate na kredite, uzeli 4% mirovine, porez na kapitalnu dobit (gubitak), porez na dividendu, trošarine na OV, poskupljenje cijena, PDV. Pa trebalo bi pod hitno svi na noge i srušiti ovu usranu vladu koja je i dovela ovu državu u bankrot. Sram ih bilo. Što Sanaderu i dr. ne pokupe otuđenu imovinu i eto nam novca u proračunu.
Lut i ogorčen !!
Mrgud28 is offline   Reply With Quote
Old 03.08.2009., 08:53   #19
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: Bijedna kolonija mediokriteta
Poruka: 5.235

Mrgude, i ja se bojim njihovih odluka, imam apsolutno nepovjerenje prema njima, ali u tvom slučaju kapitalne dobiti nema...dakle niti poreza...
Monk is offline   Reply With Quote
Old 03.08.2009., 11:12   #20
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093

Monk,
Tvrdnja ti je samo djelomično ispravna.

Recimo da je Mrgud kupio samo dvije dionice i na jednoj izgubio 99%,
ako je na drugoj zaradio samo 1 % ipak će platiti porez na kapitalnu dobit po toj drugoj dionici.

Opcije na temi

Pravila