Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 11.07.2003., 10:29   #1
Miles
Registrirani korisnik

Član od: 10.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 34
Default Sa koliko novaca se (NE)igrati s dionicama?

Masa ljudi dolazi na ovaj forum i postavlja pitanja u tonu što kupiti, kako, gdje pratiti portfelj itd. Budući da se radi o početnicima u ovoj igri koji bi željeli oplemeniti svoj teško ušteđen novac, mislim da im svi dugujemo nekoliko savjeta.
Moje je skromno mišljenje da bi prvo pitanje treblo biti "Koliko moram sakupiti da se upustim u ovu igru?"
Po mom mišljenju, to bi trebao biti iznos od barem 30000 kn, iz razloga što omogućuje tri kupovine jedne dionice u različitim vremenskim periodima, ako od početka ne krene sve kako treba, a za 10000 kn po nalogu - sve manje po nalogu znači velik gubitak na proviziji.
VAša mišljenja???
Miles is offline   Reply With Quote
Old 11.07.2003., 12:41   #2
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.565

Mislim da se pretjerano držiš pravila o diverzifikaciji.
Dobro odabrano ulaganje može se napraviti i s vrlo malo novaca, mislim da je i dvije tisuće kuna dovoljno.
To što apsolutni brojevi ovdje neće biti veliki i kod rasta od primjerice 200% ne znači da zarada nije zarada, a dovoljno je i bezbolno za nekoga tko je početnik.
Mislim da je kod ulaganja jedino važno, važnije i od diverzifikacije i veličine sredstava koja se ulažu odabrati dobru investiciju. Tko je to pogodio, napravio je posao. Drugo su priče.
Dobre investicije postoje gotovo uvijek i ne izgledaju uvijek atraktivno, ali u barem četiri od pet slučajeva vraćaju solidan povrat.
Za njih je dovoljno i vrlo malo novaca.
Old 11.07.2003., 13:48   #3
Sam
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2003.
Poruka: 725

No sa druge strane je glupo toliko istrazivati/pratiti zbivanja da bi moguci povrat bio 200-500kn. Toliko mozes zaraditi i sa manje truda.
Sam is offline   Reply With Quote
Old 11.07.2003., 13:57   #4
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.565

Govorim o povratu većem od 100 % i o ljudima koji bi htjeli nešto staviti i u dionice, a nemaju mnogo raspoloživih sredstava.
Mislim da je mnogo takvih situacija. Ulaganje je hobistički pristup i ljudi često puta vole istraživati bez obzira koliko im stajalo na raspolaganju.
Za frekventni trading svakako treba imati više.
Old 11.07.2003., 16:08   #5
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Poruka: 1.854

Slažem se. Da bi se probalo i osjetilo draži dionica nije nimalo važno sa koliko se novaca ulazi. U početku se trebaju povezati stvari i vidjeti kako stvari hodaju a onda prema mogućnostima i sklonosti ulagati više. Za ozbiljno trgovanje i ozbiljnu zaradu (gubitak) potrebno je dosta novaca. S tim da bih skrenuo pažnju početnicima da budu spremni na gubitke kojih itekako bude...

Opcije na temi

Pravila