Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 15.10.2006., 23:32   #1
edomajka
no sikiriki

edomajka's Avatar

Član od: 15.10.2005.
Poruka: 166
Default HANFA (komentari odluka, uloga na tržištu, primjedbe, prijedlozi)

Otvaram ovu temu kao mjesto na kojem će se komentirati akcije gospona Samodola i njegove Organizacije. Ideja je pala na temi Komentari trgovanja .

Prve dvije dionice koje su pale pod nadzor HANFAe jesu daklem
Montomontaža dd i Zlatni otok dd. Tu svakako treba pribrojati i šibenski TLM.
edomajka is offline   Reply With Quote
Old 15.10.2006., 23:44   #2
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: Bijedna kolonija mediokriteta
Poruka: 5.240
Default Odgovor na: DOSIJE X-P-A ili ti ga HANFA & Ante

Ja bi tu stavio definitivno i Zdenku, poradi izostanka akcije.
Monk is offline   Reply With Quote
Old 15.10.2006., 23:46   #3
majmun
Registrirani korisnik

majmun's Avatar

Član od: 02.01.2006.
Poruka: 421

A i HOMS
majmun is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2006., 00:32   #4
qwe
NoSafetyOrSurprise,TheEnd

qwe's Avatar

Član od: 25.08.2006.
Poruka: 224

Podržavam, HOMS i ZNDK i HZVG obavezno staviti pod prismotru.
qwe is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2006., 00:48   #5
borg
(B)uffett (OR) (G)raham

borg's Avatar

Član od: 11.10.2004.
Prebivalište: Quadrant Delta
Poruka: 3.047

Malo mi je čudno da se o jednoj ozbiljnoj stvari kao tržište kapitala govori kroz metafore tipa kobasice, zelje, hlađenje... Teško je čitati među redovima...
Također mi se čini da se u HANFI pribojavaju nekog mahnitog rasta cijena, nakon što medijski pokrenuta priča o zaradama u Plivi, postocima inv. fondova i sl.
Reinvestiranje utrženog zajedno sa svime ostalim bi moglo dodatno zagrijati tržište i tu oni vide problem, pa ga pokušavaju smiriti...

Nego nije mi jasan mehanizam obustave trgovanja ako cijena skoči koji par desetaka posto?
Što je sa padom, velikim spreadom između BID-a i ASK-a, ili nepostojanju jednog ili drugog...
Lako mi je razumljivo poništavanje namještenih transakcija, nadam se da je to glavni razlog ovih komentara...
Old 16.10.2006., 02:03   #6
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Citat:
borg
Također mi se čini da se u HANFI pribojavaju nekog mahnitog rasta cijena, nakon što medijski pokrenuta priča o zaradama u Plivi, postocima inv. fondova i sl.
Reinvestiranje utrženog zajedno sa svime ostalim bi moglo dodatno zagrijati tržište i tu oni vide problem, pa ga pokušavaju smiriti...
Ugušen vlastitim subjektivizmom pokušavaš koračati dalje!

Super si to smislio, moraš raditi na prezentacijskim vještinama!

Zašto tražite nešto više u svemu tome?, stvar je vrlo jednostavna - vrijeme je početi sređivati stvari. Namjera je izrečena, prvi potezi su povučeni - da li će se ići do kraja, to ostaje vidjeti.

Interes svih sudionika tržišta kapitala, a osobito malih dioničara, sitnih špekulanata i onih koji se tako osjećaju, je sređivanje situacije, striktno držanje pravila igre. Znači, sitni ulagači bi, bez iznimke trebali podržati Samodola. Utoliko me čudi reakcija na forumu.

Dobar regulator bitno povećava izglede malih ulagača, doprinosi svemu i karika je koja nedostaje. Naravno, suludo je očekivati apsolutnu pravdu, radi se o implementaciji civilizacijskih standarda.

Bilo bi bolje napraviti anketu u kojoj će sudionici foruma izjasniti se o tome podržavaju li akcije HANFE ili ne.
clusmas is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2006., 02:47   #7
borg
(B)uffett (OR) (G)raham

borg's Avatar

Član od: 11.10.2004.
Prebivalište: Quadrant Delta
Poruka: 3.047

Ma nisam tako mislio...
Ne pokušavam (i ne mogu) na bilo koji način osporiti rad nadzorne službe, niti navlačiti forumaše ili bilo koga na eventualni budući "enormni" rast tržišta i slično...
Ovdje sam se osvrnuo na trenutnu situaciju u kojoj se naše tržište nalazi, jer se samo spominju u tim komentarima rast i pumpanje cijene (nema namjernog rušenja)... Zato sam spomenu i Plivu, i kapital, fondove i sl...
Naravno da želim sređeno tržište, u kojem vrijede ispravna pravila trgovanja, a ne zakulisne radnje i manipulacije na nivou pojedinih interestnih skupina ili pojedinaca...
Tada će i sve naše analize dobiti neki jači smisao.
Od jedne takve službe očekujem više transparentnosti u smislu razloga i dokaza zašto se recimo obustavila trgovina, a ne metaforičkih priča o "nečijem jelovniku", koje netko tumači ovako ili onako...

Nadam se najboljem i podržavam svaku intervenciju koja će pridonjeti stabilnosti našeg tržišta,u kojem ćemo moći vući zaključke na temelju realnih osnova, gdje će stupanj znanja određivati visinu prinosa...
Toliko o tome.
Old 16.10.2006., 03:00   #8
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Citat:
borg
Ma nisam tako mislio...
u tom slučaju se ispričavam i povlačim prvu i drugu rečenicu posta br. #7
clusmas is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2006., 06:46   #9
Stari medo
Japanac

Stari medo's Avatar

Član od: 02.08.2006.
Prebivalište: D.C.
Poruka: 815

Tu definitivno treba uvrstiti fenomen "Marinac" koji tvrdi da "njegovo" poduzece vrijedi manje od trenutne cijene. Cak da je to i istina, od mene odmah dobiva otkaz. Slucajno ili ne, Samodol ga je pitao.

"Even if you are a minority of one, the truth is the truth."

Mohandas Karamchand Gandhi
Stari medo is offline   Reply With Quote
Old 16.10.2006., 08:40   #10
Sasko
Registrirani korisnik

Sasko's Avatar

Član od: 12.06.2003.
Prebivalište: Apsurdistan
Poruka: 4.604

Citat:
clusmas
Ugušen vlastitim subjektivizmom pokušavaš koračati dalje!

Super si to smislio, moraš raditi na prezentacijskim vještinama!

Zašto tražite nešto više u svemu tome?, stvar je vrlo jednostavna - vrijeme je početi sređivati stvari. Namjera je izrečena, prvi potezi su povučeni - da li će se ići do kraja, to ostaje vidjeti.

Interes svih sudionika tržišta kapitala, a osobito malih dioničara, sitnih špekulanata i onih koji se tako osjećaju, je sređivanje situacije, striktno držanje pravila igre. Znači, sitni ulagači bi, bez iznimke trebali podržati Samodola. Utoliko me čudi reakcija na forumu.

Dobar regulator bitno povećava izglede malih ulagača, doprinosi svemu i karika je koja nedostaje. Naravno, suludo je očekivati apsolutnu pravdu, radi se o implementaciji civilizacijskih standarda.

Bilo bi bolje napraviti anketu u kojoj će sudionici foruma izjasniti se o tome podržavaju li akcije HANFE ili ne.

ma daj clus, prema dobro poznatoj hrvatskoj prici, opet ce tamo neki mali brokercici nadrljati, a velike ribe ce ostati nedodirljive.

kad si vidio da se strogoca trenira ne nekom ko je jaci od tebe. uvijek izaberes slabijeg

a i sam nastup mu je ispod svake kritike. pa nije dosao na seoski sajam da prica o kobasicama i zelju

Opcije na temi

Pravila