Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 08.04.2003., 07:43   #1
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.176
Default Brokeri

Vidim da se načela nova tema o tome kako su brokerske naknade previsoke pa bi stoga, misle neki članovi foruma, trebalo ih sniziti.
Mislim da od toga ništa dečki i cure. Koliko ja znam mnoge brokerske kuće jedva krpaju kraj s krajem. Izvlači ih jedino to što su bliže informacijama od prosječnog investitora pa dilaju vrijednosnicama za svoje ime i svoj račun.
No ja bih htjela čuti preko kojih brokera radite (ako nije tajna) i zašto?
Da li im vjerujete?
Jeli vas koji od njih ikada nasanjkao?
Da li oni vama uopće pomažu u izboru prilikom kupnje vrijednosnica ili se povodite za svojim feelingom?
I koja je zapravo korist od njih osim što ubiru provizije sirotom narodu?
Mnogo pitanja, nadam se da će biti i ponešto odgovora?

Pusa i bokić.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 08:33   #2
gogo
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 202

i sad radi njihvoe nesposobnosti i velikih plaća (troškova?) mi mali moramo plaćati ogromne naknade. Ma super. Evo i ovi u elektri, ht-u, vodovodu, pošti, banci, dućanu, ini bla. bla. bal. i svi jedva krpaju kraj s krajem i zato moraju imati svjetske cijene (pa ko i svugdje) dok mi i dalje imamo balkanske plaće. ma super... oprosti, ali ne vjerujem u te priče. nek se javi neki broker pa da vidimo.

nego daj ti meni reci (umjesto da na moje pitanje odgovaraš sa svojim pitanjima - postaje dosadno) kakve su te brokerske naknade u usporedbi s ostatkom svijeta? jesu li svjetske ili su prilagođene našim standardima?

osim toga da smanje cijenu možda bi više zaradili. međutim to je teško jer bi onda valjda trebali i više RADITI.

i na kraju koliko nama brokerskih kuća treba? 60-ak?? Zašto se ljudi uopće upuštaju u osnivanje b.kuća kad se od toga ne može živjeti? nešto mi tu nije jasno....
gogo is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 08:35   #3
lebowski
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 4.406

Radim s Credosom. Zasto s njima? Na njih sam prve naletio, a ispali su dovoljno fair i posteni da ostanem kod njih. Sto se tice informacija ili savjeta tice, nisam ih dobivao, a nisam puno ni trazio. Uostalom, pravilo je da se broker poslusa, ali na kraju, za kriva ulaganja mozes kriviti samo sebe. I Linica.

Dobar marketing mislim da imaju Fima, ZBB i Ilirika.
Mislim da bi tjedna izvjesca sa trzista kapitala trebala biti pravilo kod brokera, a ne izuzetak.
Sto se tice visine provizije, ona vjerujem da nije glavni izbor prihoda brokerske kuce, izvrsavati naloge mogu i tajnice i praktikanti itd.
lebowski is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 09:44   #4
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Nije mi jasno zašto je ekipa na ovom forumu toliko gnjevna. Pa nije vam broker kriv što vam je elektra poslala previsok obračun struje. Osim toga ako vi mislite da možete bolje i jeftinije: samo naprijed, ionako svi, a posebno naši političari leleču kako u ovoj zemlji nedostaje poduzetničkog duha. Baš me zanima od kog su oni učili poduzetničke trikove desna ruka, lijevi džep.
Ja radim preko FIME, nije da su najbolji, ali u sredini iz koje ja potječem, i nema ih baš puno, točnije samo tri.
Čula sam da je u Zagrebu, situacija mnogo bolja. Brokerskih kuća cijelo mnoštvo, pa možeš birati.
Inače nekad sam se povodila sugestijama brokera pri inevstiranju, no opekla sam se pa sad uglavnom ja odlučujem sama, iako nadgledam gotovo sve informacijske kanale i komuniciram sa mnogim ljudima iz financijskog biznisa.
U nas to je mnogo važnije nego cijela sila fundamentalnih i tehničkih analiza, iako ja podržavam analitičare i njihovo djelovanje,
ali ne podržavam iskorištavanje medija za vlastite probitke, kao što to rade neki sudionici na ovom forumu, pa nam podmeću priče o nekim kompanijama koje samo što se ne uvrste na NYSE (pitanje dana) i ostvare dobit od 854% u godini dana.
Jednostavno mislim da su to priče za malu djecu.
Zar ne Presvetli i Luk2?
Old 08.04.2003., 10:23   #5
luk2
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 523

Vidi kako ti možeš i normalno s nama komunicirati.

U cjelini se slažem s tobom.
Naknade jesu takve kakve jesu (normalno da bi htio da su manje, ali mislim da to nije moguče), ali oni koji misle da mogu raditi s manjim naknadama, mogu slobodno položit ispit za brokera i otvorit svoju brokersku kuću i nuditi manje naknade.

By the way, koristim više brokerskih kuća, ali u većini ZBB i dijelom FIMA.
luk2 is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 10:29   #6
nick
Registrirani korisnik

nick's Avatar

Član od: 02.02.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 225

A zbog čega više njih?
nick is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 10:39   #7
leviplohin
Registrirani korisnik

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: CCCP
Poruka: 1.663

Da mu ne uđu u trag i ne zapčnu ga koristiti u TA kao indikator za cijenu Plive

http://www.mojnovac.net/forumi/attac...4&d=1225312002

Smart 27.svibanj,2009.
Da je npr. zadnju pomoć odobrenu u Americi od 700 milijardi dolara raspodijeliti svakom stanovniku zemlje (6,7 mlrd.), ispada da bi svatko dobio po 104,48 milijuna dolara!!!
leviplohin is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 10:40   #8
luk2
Registrirani korisnik

Poruka: 523

Ništa posebno, zaradi zanimljivosti da vidim kako koji od njih rade.
luk2 is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2003., 10:47   #9
GoldenSurferFromCroatia
Registrirani korisnik

GoldenSurferFromCroatia's Avatar

Prebivalište: Wireless Think Tank
Poruka: 1.454

ja nisam pravi investitor, pa nisammjerodavan za takve stvari.

U stvari moja brokerska kuca jeste Auctor, tamo mi radi moj frend iz osnovne skole pa shodno tome nesto je badava a nesto se placa, pa valjda cu i prodati dionice preko iste te kuce...
Old 08.04.2003., 11:09   #10
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Baš mi je drago Luk2 što smo nas dvoje bar po pitanju ove teme našli zajednički jezik. Šteta što nisi stariji i veći pa bi se možda složili u još nečem.
No biti će još prilika za kognitivna sučeljavanja i muško-ženska odmjeravanja.
Nego, stvarno zašto ponekad ideš u ZBB, a ponekad u FIMU?
Ne kužim, u čemu je kvaka?
Odgovor

Opcije na temi

Pravila