Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 13.10.2002., 17:11   #1
knezevic67
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 270
Default JEDNA CRNA TEORIJA

Što mislite,ako dobijemo sankcije-Bobetko,pa navale na banke,pa padne kuna,pa padnu dionice
knezevic67 is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2002., 20:41   #2
traderhr
Registrirani korisnik

traderhr's Avatar

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 980
Default ...

samo bi nam trebalo da zbog jednog covjeka cijela zemlja trpi od nekih sankcija molim vas lijepo

previse nacionalizma u nekom narodu moze taj narod SKUPO kostati. nasi ljudi trebaju u glavama dozivjeti velike promjene (mislim uglavnom na nacionaliste i neradnike kojih u nasoj kroaciji ima MASU od vrha do dna piramide). i to je to!!!
traderhr is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2002., 20:42   #3
Mrki1
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Prebivalište: HR
Poruka: 101

Šta si ti mislio lipi moj, da je ulagati u dionice med i mlijeko? Normalno da postoji rizik koji je investitor prihvatio čim je krenuo u kupnju dionica. Svi očekuju velike zarade na dionicama, a kad krenu kola nizbrdo onda se čude!
Sve su to čari ove igre.
Mrki1 is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2002., 23:34   #4
doktor_no_7
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Prebivalište: Zagreb-Baranja
Poruka: 1.662
Default Bosiljko, cvjetiću, ...

Med i mlijeko sigurno nije, ali što je previše - previše je.
Trenutno smo oko točke infleksije. Gospodarstvo će se na plećima zdravih tvrtki ( o kojima mi na forumu govorimo) pooooolako, ali sigurno izvući prema velikim stopama rasta, ali samo ako ih se ostavi na miru.

Mislim da se naše tržište još dobro drži, s obzirom na sve okolnosti, jer PRIJETNJA JE VELIKA.
1. sankcije će direktno utjecati na poslovanje tvrtki koji su najveći generatori BDP-a,
2. sankcije znače konfuziju u vlasti, svađe, pridobijanje političkih poena.

Gotovo sam 100% siguran da bi nas (gospodarstvo) sankcije bacile unatrag na 1998.-99., i to ne poooolako, nego trenutno.
Pogledajte malo cijene dionica, a posebice trend ljeto-jesen 1999. Mislim da će nam tada to biti realnost, tj. nadam se da neće.

Na žalost, opet ovisimo o našim vrlim političarima.

Bosiljko, cvjetiću, daj Bobija - ne daj naše dionice !
Old 14.10.2002., 15:11   #5
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Ništa od toga, čupa nas prvenstveno vlasništvo banaka, a i realno stanje stvari. Naime, Europa je svjesna pritiska hrvatske javnosti na aktualnu vlast s jedne strane, a sa druge ne odgovara joj desničarska vlast koja bi eventualno moga izvući pobjedu na izborima (čanRa je rekao da daje ostavku ako se ne pronađe rješenje - što znači izbori). Ako se sjećate HDZ ( i njegovi korjeni) je proglašen nepoželjnom strankom u Europi. Tako dolazimo do začaranog kruga gdje će Europa naći rješenje i to takvo da zadrži trenutnu vladajuću strukturu. Uglavnom mislim da je jedina realna opasnost to ako se Bobetko sjeti pa odbije surađivati sa sudom tipa - ne priznaje ga ili dalje pegla da je to političko suđenje. Tu će onda "nacionalisti" raditi pritisak i dalje destabilizirati i onemogućavati rad vlade na stvarno bitnim problemima. Previše vremena curi na takve stvari, kada bi toliku energiju usmjerili na rješavaje pravih problema bilo bi puno bolje. Mislim da je rješenje već dogovoreno, samo se čeka pravi trenutak.

Meni osobno je žao tog dedice i nisam za to da čovjek ide u Haag, ali ako se vodimo onom najsirovijom logikom - ako je dobrobit jednog pripadnika zajednice važnija od dobrobiti svih pripadnika, onda neka ne ide u Haag - s druge strane, ako je dobrobit svih važnija od dobrobiti jednog, onda mora ići i gotovo.

Nažalost, stvar je puno kompleksnija zato se rješenje čini tako dalekim.

Treba imati na umu da ponovna destabilizacija na balkanu znači dva koraka nazad nakon što je učinjen korak naprijed. Sad je i Srbija napravila jedan iskorak, po meni dobar za nas, kada su rekli da će izručivati samo one ljude za koje se do sada zna da su optuženi odnosno protiv kojih su optužnice podignute. Ne vjerujem da je bilo kome u interesu ponovna destabilizacija.

Ni slučajno ne treba kao argument u našu korist upotrebljavati činjenicu da amerika odbija izručiti svoje građanine i da za to traži potpisivanje određenih sporazuma. To nam ne ide u korist jer se radi bitno različitom odnosu snage.

U svakom slučaju, na ovom ispitu je međunarodno pravo kao supranacionalno, nadnacionalno pravo izgubilo svoju vjerodostojnost. To je samo dokaz da će proteći još puno godina dok međunarodno pravo ne postane ono što je trebalo biti u početku.

Uglavnom, ja mislim da ništa od sankcija neće biti.
Old 17.10.2002., 15:08   #6
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.565

Citat:
Belgija će do kraja godine ratificirati SSP s Hrvatskom
SSP, koji je Hrvatska sklopila s Europskom unijom, dosad su ratificirale Austrija, Danska, Irska, Njemačka, Nizozemska i Španjolska, a Velika Britanija je u ponedjeljak objavila odluku o suspenziji ratifikacije sve dok Hrvatska odbija Haškom sudu izručiti umirovljenog generala Janka Bobetka.
preneseno s Hine
Mislim da ova britanska suspenzija više govori o Britancima nego o sankcijama samim po sebi.
Nije riječ o Bobetku, nego je pitanje kakvi su to ljudi? Dodao bih još i režim viza koji drže prema nama. Ali u Hrvatsku bi rado ulagali.
Ma hajde, molim te!
Isto kao što se mi čudimo što nam ne idu ulaganja u Jugoslaviju, a držimo prema njima vizni režim kao da je riječ o Sudanu i čudimo se što nas neće. Ista stvar.
Old 23.10.2002., 16:37   #7
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Poruka: 3.636

Voda je do ušiju, ali sad se vraća sve na početak priče. Naime, Bobetku se uručuje optužnica, odlazi u Bolnicu iz koje se izjašnjava o optužnici, a Čondičevci ispadaju papci jer ih čanRa izigrava u dogovoru sa Bobetkom.

Tako ja vidim razvoj događaja.

Treba šamarati po končaru, plivi i podravci.

pozdrav,

Opcije na temi

Pravila