Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 06.09.2006., 19:58   #11
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444
Default Odgovor na: Zivjeti od ulaganja

Citat:
prle69
Možda u HR u ovo doba kad su prinosi od 40% godišnje slabašni, no što kada se stvari stabiliziraju i kada samo najbolji rade 20% a jako dobri 10% PGP...
Smatram da su prosječna mjesčna primanja cca 15000kn mjesečno dovoljna za kvalitetan život u ovom trenutku. Ako smo jako dobri možemo očekivati 10% godišnja (PGP) - to znači da treba cca 2,000,000kn investirati...
Dečec, prosječna plaća u RH je 4600, a ja mislim da je dovoljno 5000 za kvalitetan život ako nemaš kredite i ako si normalan (a to znači da ne trošiš ko budala jer, ruku na srce, kod nas se baš i nema gdje potrošiti a da se to vidi ili osjeti). 15000 je više nego dovoljno. Bojim se da si obolio od sindroma ekrana, jer ti se , kao i svima nama, stotine tisuća kuna čine kao sitnica, pa je eto 15000 kuna dovoljno. Ako su ti režije cca 1000-1500 kuna, hrana 2000 kuna , ostane ti još i za izlaske i benzin a to je normalan život. Ovi životi ovdje na forumu koje mi vodimo - to su debelo iznadprosječni životi. Predsjednik Vlade ima malo iznad 15000 kn, btw.
cayman006 is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 20:17   #12
Bojnik
Registrirani korisnik

Bojnik's Avatar

Član od: 26.01.2003.
Poruka: 260

Vjerujem da nema šanse da možeš živjeti od ca. 30.000EUR koje bi investirao. Takve sume se ulažu s tim da zaboraviš te novce sljedeće dvije godine u smislu pokrivanja nekakvih osobnih troškova. IMHO
Bojnik is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 20:26   #13
Hugo Grotius
Hugo Grotius

Hugo Grotius's Avatar

Član od: 01.04.2004.
Poruka: 2.661

Citat:
ginvest
OK
Hvala na savjetima , mozda sam malo prenaglio s tim da bih napustio posao ali uz ovakvo trziste se cini izuzetno primamljivim....
...mislim da ako je covjek pretplacen na trgovinu u realnom vremenu i prati npr. trzise u Hr i BiH (to su 4 burze) i naravno pun kufer informacija iz tiska i s neta onda bi trebao ostvarivati i vise nego do sada uz cjelodnevni posao i bez programa za pracenje....
i usput nije bitno koliko novaca covjek ima (naravno da je bitno ali ne u tolikoj mjeri) nego je bitno kakav stav ima, koliko je sposoban, koliko je talentiran.....
a ja se najmanje sebe bojim :-))

evo iskreno meni se sledilo nešto oko srca kada sam pročitao tvoj post.

nemam niti znanja a niti previše iskustva, no uvjeren sam da grdo griješiš, odsurfaj malo po netu pa vidi što se događalo na arapskim i indijskim burzama prije nekoliko mjeseci, ovi koji su napustili posao radi burze prosvjedovali su pred parlamentom zbog pada tržišta , a kod nas je to za par godina gotovo neminovno, iako svi to potiskujemo, to što si sada zaradio nisi zaradio nego si dobio, trebao bi biti veliki talent da bi štogod izgubio zadnja 2-3 mjeseca.

imho:
- jaaako je binto koliko love imaš
- što se talenta tiče to je stvar za roamntičare
- nakon sveg ovog što si napisao imam feeling da bi se zapravo sebe trebao najviše bojati (bez uvrede)
- napuštanjem posla ne vjerujem da ćeš dobiti daleko više nego što sada dobijaš
- na tržištu regije (iuključujući naše) ti treba puno više od kufera informacija

ako za par mjeseci postaneš miljarder i dalje ću imati isto mišljenje a za tebe ću reći da imaš više sreće i hrabrosti nego pameti te da to ne bi trebalo raditi

IMHO

sretno
Hugo Grotius is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 20:58   #14
ginvest
ginvest

Član od: 29.08.2006.
Poruka: 19

Ljudi moji sve je to uredu sto pricate ali.........
.........ali ja govorim o sada kad je trziste galopirajuce kad dnevno rastu cijene 10%-20% mozda je ovo u nasim zivotima jedinstvena prilika (koja ce trajati jos god-dvi.... mozda cemo se zapitati gdje su nam muda bila kad se uzimalo toliko na dan (za nekih pet-des god. ) kad se budemo sa sjetom sjecali ovid dana i ovog rasta i kad se budemo hvalili s 10% godisnjeg prinosa...
moja poanta je to da ako sad trgujuci na burzi zaradjujemo vise od dvije tri prosj. place trebamo ici mozda za tim a ako za dvije god, jednu ili pola god. to stane onda lijepo ponovo na posao......
OK mozda nije svakom nako laci posao ali kao takvi pesimisti nece ni trgovati na burzi, prema tome mislim da njih i nema medju trgovcima puno......
Druga stvar, kako biste uzeli kredit i trgovali ako nemate muda....
ja sam npr. uzeo ga i umjesto da si kupim auto trgujem i zaradjujem novce umjesto da ih gubim (padom vrijednosti auta, odrzavanje...)
Prije biste trebali odvracati nekoga tko namjerva kupiti nov auto (imam ih dva trenutno i oba rabljena) nego nekoga odvracati da te novce proba oploditi...
...s tim stavom idem o tome razmisljanju

ono mjesec dana, i igram se to je bilo onako slobodno pjesnicki receno...
prije pet godina sam sam kupovao na crno dionice i prodavao ih i iz nekih isto tako "prizemnijih" razloga (tipa sto nisi posadio nisi ni poznjeo ili ne vjerujem ja u taj novac osim u m0ojoj ruci isad) sam napustio ...tko zna mozda da sam nastavio bih bio sad forumas s iskustvom:-))
ginvest is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 21:03   #15
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.757

Citat:
ginvest
Vec nekih mjesec dana se igram ulaganjem na burze
i prilicno mi dobro ide uz pocetni kapital od nekih ca. 30.000 € tako da se bavim mislju da se samo tome posvetim. molim za savjet nekog iskusnijeg ulagaca da mi kaze da li mi je pametno to sto se bavim mislju da napustim posao i posvetim se samo ulaganjima?
ili ukratko da li se moze zivjeti od toga (s ovih 35 tisucica iako je sad to vec vrijedno preko 40 )??
Moram priznati i ja da su me crne misli misli spopale kad sam ovo pročitao. Kao ona priča o burzovnom magu i prodavaču vezica za cipele nakon koje je slijedio najveći krah burze u povijesti.
Ajde ti slijedećih mjesec dana utroši da pročitaš nešto literature za početnike, dosta ti je jedna-dvije knjige (vidi na temi literatura o investiranju). Ne mislim pri tome na sofisticirana znanja FA i TA, nego na same osnove investiranja, tek toliko da vidiš koliko su ti očekivanja i pristup investiranju daleko od realnosti s ovakvim razmišljanjem. Kad to apsolviraš (možda) će te proći groznica.
Old 06.09.2006., 21:06   #16
Nikolica
ulagač amater

Član od: 19.01.2006.
Prebivalište: na pola puta
Poruka: 421

Postoji već tema o ovome.
Bivši autoritet ovog Foruma (koji nažalost ne dijeli s nama svoja razmišljanja ) spomenu je cifru s kojom se slažem - 1 mil €.
To je minimum?!
Old 06.09.2006., 21:19   #17
Bojnik
Registrirani korisnik

Bojnik's Avatar

Član od: 26.01.2003.
Poruka: 260

Nikad ne bih uzeo kredit da bi te novce uložio u dionice. Čitao sam da su u čuvenom krahu u USA takvi najviše stradali.
Bojnik is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 21:28   #18
Vilim
Registrirani korisnik

Vilim's Avatar

Član od: 15.07.2006.
Prebivalište: Knin
Poruka: 244

Alo Ginvest!
Moraš biti svjestan da na burzi postoje dvije krajnosti.OČAJ I EUFORIJA!!!Naravno postoji i put između te dvije krajnosti u kojem se sad kreću hrvatske burze koje idu prema TOTALNOJ euforiji.Zato oprez!Sve ima svoj kraj!Kad euforija završi burze kreću prema "očaju" ali će se euforija opet vratiti kroz koju godinu.Zato kupuj firme koje imaju potencijal u budućnosti a čije su dionice danas jako nisko!Eto toliko.
Vilim is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 21:53   #19
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

Član od: 27.04.2006.
Poruka: 4.061

Ilitit što će reći:bez jedno barem 1, 2, 3, 4....milijuna kuna nemoš ulagat na burzi i da ti dobro bude.
Ma dajte ljudi, pa nisu se svi rodili kao milijunaši.
Obeshrabrit ćete me, a baš bi volio onda znati sa kojim iznosima raspolažete.
Znam, sve je to nakon nekog vremena malo, ali kad vidiš da se ljudi muče negdje u firmama za 2 tisuće kuna mjesečno dođe ti da se zapitaš i dobrano zamisliš...
Svi koji su nešto postigli u svojim životima i koji su napravili nešto iz ničega su uprli i radili i radili...
Sad će ispasti da ovi što rade mjesečno za recimo cca 5000 kn (a to je u HR solidna tj. dobra plaća) rade za ništa i da neće preživjeti.
Svaki dan im visi o koncu.Kredite da i ne spominjem.
Mislim, ne znam gdje su granice dobrog ukusa.
Po tome meni fali dobrano novca za preživljavanje i egzistenciju pa mi na P.M. možete poslati ponude ako imate viška novca jer izgleda...izgleda...da neću preživjeti.
Molim vas, pomozite mi.
Strepim.

Tražim iskusnog forumaša / poduzetnika / knjigovođu, s iskustvom u poduzetništvu, ulaganju u dionice preko d.o.o.-a. i(li) knjigovodstvu.Kontakt na p.m.
Mikey is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2006., 21:57   #20
ginvest
ginvest

Član od: 29.08.2006.
Poruka: 19

Citat:
Mikey
Ilitit što će reći:bez jedno barem 1, 2, 3, 4....milijuna kuna nemoš ulagat na burzi i da ti dobro bude.
Ma dajte ljudi, pa nisu se svi rodili kao milijunaši.
.
Mislim, ne znam gdje su granice dobrog ukusa.
Po tome meni fali dobrano novca za preživljavanje i egzistenciju pa mi na P.M. možete poslati ponude ako imate viška novca jer izgleda...izgleda...da neću preživjeti.
Molim vas, pomozite mi.
Strepim.

Upravo to ljudi!!!!!
Shvacam da treba ljude upozorit da se ne zanose ali ih plasit tako...mislim
Gore je pokust nesto ulozit mozda u biznis pa onda zjevat kad vidis kako kola idu nizbrdo ane mozes van jer je lako se odreci dionica(prodati) ali posao koji se gradi i s kojim lijezes u krevet...
I usput receno nisam ovca za sisanje :-))
ginvest is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila