Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Rezultati ankete: Gdje se okupiti, u kojem gradu?
Bjelovar 1 4,76%
Varaždin 1 4,76%
Osijek 0 0%
Pula 0 0%
Rijeka 2 9,52%
Zadar 0 0%
Šibenik 0 0%
Split 3 14,29%
Dubrovnik 0 0%
Zagreb 14 66,67%
Glasača: 21. (Samo registrirani članovi mogu glasati).

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.01.2017., 15:16   #71
Goldman
Registrirani korisnik

Član od: 26.01.2011.
Poruka: 1.428
Default Odgovor na: Gdje se okupiti?

Ne mislim da si trebao doci doma i odmah sve prodati ali meni takve stvari izazivaju oprez, a ne euforiju...valuacije su 2006-2007g. vristale prodaj npr. sjecam se da se Ledo trzio na vise od 4 p/s (na ath je bilo jos i vise) i na vecoj trz kap nego danas, a dobit mu je danas jedno 4-5 puta veca.

Osim toga ne mozes predvidjeti koliko ce trziste biti nerealno prema gore, isto tako niti prema dole ali mozes financijski odgovorno kupovati i prodavati u rangu u kojem underlying povrati koje firma ostvaruje imaju smisla, kao sta npr. cijenu stana po kojoj ti se isplati kupiti ili prodati mozes izracunati preko najma koji mozes dobiti od njega.

Da dvostruko citiram baruna: “I will tell you my secret if you wish. It is this: I never buy at the bottom and I always sell too soon.”

Old 13.01.2017., 17:25   #72
Goldman
Registrirani korisnik

Član od: 26.01.2011.
Poruka: 1.428

Citat:
Cartmann View Post
True, negdje na prvom blogu imam i članak o tome, pišem da je vrijeme za iskrcaj jer su i kućanice počele trgovati dionicama. To se pokazalo pogrešnim, kupio bi na 4, prodao na 7, a ta dionica bi kasnije otišla na 16. Istina danas je na 0,2. :D
Da se malo poigram s tvojim primjerom ako uzmemo npr. 2003 godinu kada vec imamo ekipe s foruma koja je bila aktivna na trzistu kao neku referentnu i kazemo da su tada dionice vrijedile 0.1 do 2006g. ovisno o tome u cemu si bio ali cak etablirani brendovi poput npr. Leda su napravili 400%-500% znaci recimo da su prije labudjeg pjeva i potpune euforije bile na 0.5 i da si tu prodao cisto zato sta su ti valuacije to sugerirale nikakav veliki market timing ne bi lose prosao...je nakon toga su skoro jos jednom napravile 400-500% (onaj najveci skart od poduzeca i vise) ali onda u vrlo kratkom periodu zavrsile na recimo 0.2 gdje je ovaj koji je izasao na 0.5 imao slobodan kapital da opet uzme pozicije i sada bude na 0.6.

Mislim da nema nitko tko bi u ovoj hipotetskoj situaciji (koja i nije toliko hipotetska) zalio za propustenim povratima do ATH.
Old 14.01.2017., 02:06   #73
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.269

Eto. Anketa je zavrsena. Zagreb je mjesto okupljanja.
Sad je samo pitanje gdje.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila